Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. Jeśli masz po pewnym czasie ciepły powrót z podłogi to nic nie wymyślisz po prostu większość ciepła ucieka w ziemię - choć z jednej strony po pewnym czasie powinno się to przystopować ale pytanie czy dasz radę to nagrzać i straty do ziemi zaczną być mniejsze od dostarczanej energii.
  2. Gdzie są odpowietrzniki? Zakręć zasilanie na zasobnik i pilnuj wody bo jeszcze wybuchnie ci to wszystko - ogólnie to bardzo słabo to zrobione Bulgotanie to też nic dobrego jeśli coś takiego występuje. Ile czasu grzejesz za jednym razem bo raczej nie cały dzień.
  3. To jest automat raczej nie powinna z niego lecieć woda po odkręceniu. Zakręca się tylko gdy zatnie się pływak i mogłoby coś się przelewać. Szczerze to już brakuje mi pomysłu - albo coś jest zatkane w rurze albo na odwrót podłączone zasilanie z powrotem. Rozumiem że belki od rozdzielacza na dole to komplet a nie jakieś składaki z różnymi zaworami może tam w górnej belce są jakieś zawory NC? sprawdz czy wciskając jeden nic się nie zmieni Zastanawia mnie ta wersja po prawej http://www.instalacjebudowlane.pl/obrazki2/rozdzielacze_kan_210116.jpg
  4. Oglądałeś ten zawór zwrotny może on trefny jakiś? Jak jest dzielone zasilanie góra i dół? Zakręć górną belkę głównym zaworem i zobacz czy pojedynczo na dole będzie coś działac? Odkręć z boku na belce zawór do spuszczania wody zobacz czy w ogóle dochodzi tam woda. Odpowietrzniki działają ?
  5. Carinus - cena kW teraz to po jakiś horror a do tego czort wie czy i tak wypadniesz z dzisiejszego prosumenta. Jednego jestem pewien PSE nie będzie obierać prądu latem żeby ładować go przy nadwyżkach w ziemię a zimą oddawać. Prosument jest zbyt piękny aby tak zostało dlatego jestem pewien że wszystkich i tak przewalą do nowego rozliczenia. Jeśli ktoś tu ma umowę proszę napiszcie mi jakie mają kary sieci za zerwanie dotychczasowej umowy?
  6. Osobiście chciałbym żeby fotovoltaika była w stanie podtrzymać + temperaturę w zasobniku i straty na cyrkulacji żeby w razie co kocioł nie musiałby się uruchamiać w dzień. Mam trochę kasy ale szkoda mi ładowac na dach zestawu żeby pchać ten prąd do sieci i pewnie po pewnym czasie płacić tyle samo co teraz za prąd.
  7. Myślałem nad takim sterownikiem jak myślicie dobry pomysł? https://allegro.pl/oferta/regulator-solar-boost-ladowania-sterownik-grzalki-9646147658 Chcę go podpiąć pod zasobnik CWU a drugą grzałkę do do sprzęgła tak aby w razie nagrzania zasobnika załączało podgrzewanie domu. Jedynie widze że nie ma zabezpieczenia termicznego i dlatego pytam czy można to rozwiązać jakoś inaczej np stosując jakiś przekaźnik przełączający? http://www.el-car.auto.pl/?75,regulator-grzalek-mega-pwm-mppt-3000w a może lepiej taki plus jakiś przekaźnik na zasilaniu grzałki?
  8. Zapowietrzone coś jest dobrze może od tego zacznij i pokaż zdjęcia wszystkiego Co to za koza w której palisz a nie ma ciepła na instalacji przecież to by wybuchło jeśli nie byłoby odbioru ciepła.
  9. Ja na początek przerobiłbym to co jest czyli wywalił wszystkie zawory i zrobił jak największe przejscia. Doczytałem 22cu - bardzo słabo
  10. Obstawiam że rura od komina nie pożyje zbyt długo - przy rozpalaniu kondensacja. Wyłączą prąd na 10min jak będzie się dobrze palić i rurki pa pa. Wychładzanie paleniska - dodatkowa smoła w kominie. Osobiście uważam że pod względem sprawności każdy dobry piec akumulacyjny wypadnie lepiej tyle że twój może być sterowany jeśli podpiął byś go do bufora.
  11. Jak to możliwe że przy takiej pompie ma przepływy po 1,5l jak pompa siedzi przy samym rozdzielaczu i do tego jeszcze tylko 10 wyjść. Obstawiam że to wina tej zwężki tuż przed pompą. Ile tam jest CU18? A w ogóle do czego potrzebne te zwrotne przy pompie?
  12. Na moje oko zamienione 1-2 patrząc na wentylatory kierunek dwóch obiegów jest 1->3 i 2->4 teraz tylko sprawdź z pomieszczenia na dwór i z dworu do pomieszczenia
  13. Albo bardziej 1 i 2 Bo wyjściowe powietrze powinno iść przez wymiennik z tacką
  14. Jeśli tak to obstawiam że zamienione są 3 i 4 miejscami.
  15. Moim zdaniem jest źle nawet ze względu na wymiennik zobacz jak przelatuje powietrze Najgorsze że producent nie umieszcza czytelnego schematu - wstyd. I już wiadomo - 1 wlot z domu idzie przez wentylator od dołu wymiennika gdzie niema tacki i stąd skropliny Zaznacz na rysunku centrali gdzie są filtry?
  16. Jeśli masz pustę przestrzeń to warto na początek wdmuchnąć regranulat styropianowy, lepiej wełnę lub celulozę. Potem docieplać od góry. Paroizolację daje się od strony wilgotnej a potem dopiero izolację termiczną. Osobiście uważam że stosować paroizolację powinno się tylko w łazienkach od biedy kuchniach i wentylować przestrzeń nad izolacją wszędzie. Wełna wyschnie tylko wywal parolizolację.
  17. Do dołu nie ogrzewa się praktycznie wcale tak działa konwekcja.
  18. Chyba cos jest nie tak Licząc od lewej 1-3 2-4 Gdzie są filtry to ułatwi którędy przepływać powinno
  19. Najlepiej to ocieplić poddasze z grubsza wełną i mieć niższe koszty grzania i nie przejmowac się podłogówką. Samo wpakowanie wełny między krokwie to samemu można zrobić w 3-4 wieczory.
  20. Jeśli na sterowniku zaświeca się dioda od załączenia pompy to musi się pompa załączyć czujnik temp musi być dobry bo nie dałby sygnału do załączenia pompy- jeśli nie działa pompa na samym steroniku to tylko przekaźnik lub jakiś mosfet jeśli reguluje obroty.
  21. Jak działa na krótko to podepnij i niech działa do przyjazdu serwisu. Może po prostu spalił się przekaźnik od załączania pompy chyba że sterowane są obroty to padł jakiś mosfet pewnie.
  22. A co to za tajemnica ile kosztuje - czy to krypto reklama ma być?
  23. Patrząc na zdjęcie ostatnie ze sterownika na to wygląda że jednak zamienione Dodatkowo odpływ bez syfonu ? Serio to aż taki problem zrobić? Kolejny zarzut do montażu - jest miejsce od góry dlaczego nie podnieśli centrali do góry na podkładkach z gumy? Wentylacja by była od doły i można by zajrzeć czy nie dzieje się nic złego.
  24. Nie musisz nic robić przy pc - przy pellecie już trochę trzeba się na dzwigać i ubrudzić ale pewnie będzie trochę taniej.
  25. Ale to nie ma być ogrzewanie a tylko dogrzewanie w okresie przejsciowym. U mnie w domu mam okno od południa 300x240 + narożne w kuchni i do tych +-0 jeśli świeci słońce w dzień nie muszę ogrzewać salonu i kuchni wcale. Jak świeci ładnie to w dzień mam 24 a do rana 22 st dodatkowo rekuperacja zabiera nadmiar ciepła i przenosi do pozostałych pokoi. Nie bez powodu prognoza za ten rok ma się zamknąć w 1800zł za gaz z cwu przy 115m2 parteru
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.