Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Produkcja pelletu na własne potrzeby


jedlica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Widziałem już tematy zakładane o produkcji pelletu ale chciałbym odnowić dyskusję z racji tego iż na yt trafiłem na filmik człowieka, który robi pelleciarki. Maszyna 200mm średnicy matrycy za 1400zł. tylko trzeba z Ukrainy przywieźć i dołożyć silnik. Na innych filmikach robi pelllet z trocin sosnowych i całkiem nieźle wygląda.

Myślę, że produkcja pelletu na własne potrzeby będzie stawała się coraz bardziej atrakcyjna  bo ceny pelletu rosną najszybciej ze wszystkich paliw.

 

Wiem, że trociny muszą być suche ale latem można je suszyć rozkładając cienką  warstwą np na agrotkaninie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Policz czas pracy, prąd, amortyzację, zapotrzebowanie, wióry i wiele innych. Nie ma o tym na forach, bo ten temat był już wałkowany dużo wcześniej i się nie opłacało. Był też męczony temat brykietu, też nic z tego. Kiedyś stolarze oddawali wióry, dziś trzeba płacić. Jest jakieś stare forum o produkcji pelletów i brykietów, szału tam nie było z tematami jak ich odwiedzałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.