Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ciekawe rozwiązanie, czekam na relacje nowego właściciela tego cuda z P2ar

 

pozdrawiam ciepło RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konstrukcja prosta jak cep a wy się zachwycacie jakby to był silnik turboodrzutowy.

Wszystko zależy czy kolega potrafi spawac bo ja znam takiego co brał się za spawanie kotłów , a po czterech latach musiał się ukrywac przed klientami.

A tego typu piecyk to każdy spec co spawa kotły zrobi bez problemu na życzenie taki jaki chcesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja kotła jak każdego urządzenia używanego w domu musi - ze względu na obsługującego - być prosta i jednocześnie funkcjonalna - przecież nie każdy palacz się na tym zna.

A z silnikami turboodrzutowymi np z F-16 trzeba czekać na mechanika z USA bo nasi nie umieją jakiejś dupereli wymienić lub im nie wolno tego zrobić.

taki kocioł powinien być prosty i przemyślany bo dla ludzi prostych jest robiony.

Np ja mam FNK-34kW Wolfa i od 9 lat kocioł pracuje , nikt nic nie dotyka, dwa domy dalej sąsiad ma też Wolfa , kondensat 1-funkcyjny i ciągle problem.

Mój spala 300m3/msc , jego 180 - 200m3/msc ale różnicę ceny wydaje na naprawy i przeglądy.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konstrukcja prosta jak cep a wy się zachwycacie jakby to był silnik turboodrzutowy.

Wszystko zależy czy kolega potrafi spawac bo ja znam takiego co brał się za spawanie kotłów , a po czterech latach musiał się ukrywac przed klientami.

A tego typu piecyk to każdy spec co spawa kotły zrobi bez problemu na życzenie taki jaki chcesz .

Gratuluje znajomosć ........... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany fakt, że najwięcej krytykują Ci, co nic nie potrafią. Poza tym, jak się nie przeczyta wszystkiego od 1-szej strony, to żadnego zdania się nie wyrobi. Jak spawa Przemek, można przeczytać w tym wątku. I myślę, że chyba nikt inny tak się do tego nie przykłada. Nie martwią się o spawy posiadacze markowych (niektórych) kotłów, bo są przykryte izolacją. A jak te spawy wyglądają, lepiej nie mówić. Owszem są kotły, gdzie spawy wyglądają bezbłędnie i elegancko. Jak ze wszystkim zresztą... Dla jednego podstawą jest jakość, dla innego zysk. A gdzie wstawić Przemka, to wiadomo, jak się przeczyta cały wątek. Życzę Ci jak najlepiej Przemku, dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm to ten prosty kociołek idealnie do mnie pasuje , bo ja prosty facet jestem . Raport z pracy kotła zdam . Zwłaszcza jezeli coś bedzie nie tak , ale pewnie Przemek wszystko dopracował ,żeby sie pozbyc takiej marudy jak ja hahah . Tak jest podejście pod dmuchawca jako zabezbieczenie , gdyby komin nie pociągnął .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję koledze zapoznanie się ze znaczeniem słowa krytyka.

Czyli ci co dużo potrafią to siedzą cicho i nie mają głosu .a umiejętności spawacza można wyczytac z jego postów.

Istnieje jeszcze samokrytyka,przechwalanie się co to nie ja, co ja niby nie potrafię, ale pogadać se można ;)

Jeśli krytykujesz to konkrety, jakiekolwiek dowody, bo puste 'tak każdy potrafi' nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

januszj26 , zamów u kolegi przemysław2ar kocioł to się dowiesz czy spawa dobrze. A przy okazji to pokaż mi producenta kotła który produkuje kotły od szablonu , że by zrobił dla ciebie swój kocioł według twoich wskazówek, zapewniam cię , że prędzej cię spławi niż się na taką prośbę zgodzi.Czyż nie jest fajnie jak można szczegóły przyszłego swojego kotła omówić z producentem zanim go zbuduje, bo przecież to ty będziesz go później użytkował a nie jakiś tam producent.pozdrawiam albodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego , każdy może się tu zalogować i chwalić się swoimi umiejętnościami lub krytykować innych, za ich wypowiedzi, porady lub dokonania w dziedzinie własnych instalacji , kotłów i etc.ale to nie oto tu chodzi , bo myślą przewodnią tego forum jest pomagać tym którzy mają problem i szukają pomocy. Jeśli jesteśmy w temacie; kocioł własnej produkcji- wasza opinia, to nie dziw się , że będą ludzie którym jakiś pokazany piec będzie się podobał , ba rzekł bym będą zadowoleni i zachwyceni, a ty wyjeżdżasz z jakimś tekstem , co oburzy innych kolegów. Ja się ciesze , że można zobaczyć jakieś konstrukcje piecy i to jeszcze w trakcie ich produkcji, bo na ogół idziesz do sklepu i widzisz gotowy produkt , a tu nawet zasadę dostarczania powietrza do pieca masz objaśnioną. Nic tylko czytać na forum i powiekszać swoją wiedzę.pozdrawiam albodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albodek czy jak Ci tam

JUz jestem [po 0,5 na głowę bimbru 60% a co tam.

Jakbyś przeczytał wcześniej, to już zamówiłem. I będę miał okazję się przekonać o jego wykonaniu. I wiesz co? Myślę że to wykonanie jest lepsze od znanych marek typu Defro. Wiesz czemu? Bo człowiek wchodzi na rynek i się stara, a potem to już rutyna i ....I dodam że wiem to z własnego doświadczenia. Tak się wypada z rynku. Przemek mam nadzieję że Ty tego błędu nie popełnisz co ja. Zacząłem swój interes szanować jak przyszło mi popracować za 40 zł na dzień(-20zł dojazd). Firmę buduje od nowa, ale...Przemek uważam że w dobrym kierunku idziesz, ludzie próbują Cię krytykować, ale brakuje im zastrzeżeń do Twojej pracy. I tu krytyka jest pusta ;)

Pozdrawiam i jestem pewien że przyszła zima będzie ciepła w czterech ścianach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta sytuacja znowu wymyka się poz ramy forumowego tematu.

@janusz26 nie wiem czy to z tym chwaleniem było do mnie ale ja się nie chwale a przedstawiam pewną alternatywę która w żadnym wypadku nie jest konkurencyjna do innych producentów.

Nie ukrywam że mam pewne korzyści prowadzenia tego tematu ale równorzędnie oferuje zgromadzoną tu informacje za free i każdy może wykonać samodzielnie kocioł według zawartych tu informacji

 

Jeżeli chodzi o moje umiejętności spawalnicze to czas pokaże i Ja jako osoba fizyczna jak i podmiot gospodarczy mam pełną odpowiedzialność za poniesione czyny i jest to normowane odpowiednimi przepisami

 

Moja działalność na forum ma charakter głównie informacyjny a że jednocześnie prowadzę warsztat rzemieślniczy i kol. zwracają się o zbudowanie tego czy owego to tylko cieszy. A wszystko co robię robię z najwyższą starannością jeżeli chodzi o PN albowiem podpisuję się z imienia i nazwiska pod wykonanym produktem i odpowiadam za to "głową"

 

Wszelkich sceptyków zachęcam do swojego interesu w tej dziedzinie jeżeli mają "jaja" a trzeba mieć je twarde ;)

 

Wbrew opinii co poniektórych nie prowadzę tego tematu dla zysku, a to że rzadko udzielam się w innych tematach jest spowodowane bezsensownym powielaniem treści, Ci forumowicze co mieli ze mną kontakt wiedzą że chętnie wymieniam się poglądami i uczę się tak samo jak i wy.

Stare porzekadło mówi "Nie popełnia błędów tylko ten co nie robi nic" i jeżeli chcecie coś zmieni w naszych miastach czy wsiach to zachęca do dalszej dyskusji (merytorycznie bez ciągłego obwiniania się nawzajem) w której chętnie wezmę udział

 

Pozdrawiam Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawie każdy producent kotłów zamieszcza w swoim katalogu schemat, przekrój i szczegółowy opis pieca. No trudno żeby jeszcze przedstawiał zdjęcia każdego pieca podczas produkcji no chyba że na forum bo przecież można.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam i pozdrawiam.

Kol Janusz26 ja się nie obraziłem ale małe sprostowanie: Ja nie jestem producentem a rzemieślnikiem i wykonuje takich kociołków bodaj 20-25 szt rocznie i wyłącznie na konkretne zamówienie. Na co dzień utrzymuję się z innych zleceń a te kociołki to taka pasja która min. karmi mnie i rodzinę. I na pewno nie czuję się przez Ciebie urażony albowiem każdy ma prawo do swobody wypowiedzi. Ta praca daje mi radość tworzenia czegoś co może uszczęśliwić innych (aczkolwiek nie musi i jest obarczona olbrzymim ryzykiem)

 

Życzę pogody ducha

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.