Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, witek1234 napisał:

Maronka, fajnie że masz poczucie humoru i chyba dystans do życia i problemów i umiesz się uśmiechnąć i zdystansować do własnej gafy:)

No pewnie tym bardziej że jak chcę mieć w workach 10 kg to nie mam za dużo wyboru,ale inni też tam brali i są zadowoleni ,mi też pierwszy worek się świetnie palił,mam nadzieję że pozostałe to ten sam węgiel,i będzie ok,tym bardziej że góra 2 tony mi stykną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam węgla orzecha workowanego tak do 1000 zł za tonę z wysyłką (mieszkam w zachodniopomorskim, okoliczne składy to tragedia). Troche pobuszowałem w internecie i rozważam węgle od dostawców podanych poniżej

Bartex :

Węgle cholernie popularne, parametry niby okej, niby z wesołej. Pytanie czy różnica między tymi dwoma jest warta 100 zł? Kupował ktoś może od nich węgiel?

Węglobud:

Wiem, że kupuje się w zasadzie kota w worku, ale może pomoglibyście doradzić, co wy byście wybrali?

I w sumie nad tym tylko się rozwodziłem, ale zauważyłem orzech od brody, który podlinkował @maronka. Worki 10kg fajna sprawa, poręczniejsze w przenoszeniu niż 25 kg. Cena w porządku ale nigdzie nie moge dojrzeć kosztów dostawy kurierem. Maronka zapłacił 1000 zł, czyli dostawa 250 zł? Pytanie dokąd? W moim przypadku to drugi koniec Polski. Ludzie z brody sami się kontaktują w kwestii kosztów wysyłki? Bo w realizacji zamówienia  przy wysyłce jest jedynie "Odbiór osobisty 0 zl"

Aha, dobrze rozumiem, że Orzech I od II różni się tylko średnicą ziarna?

Edytowane przez wistula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wistula

Ja kupowałem u nich tyle,że silesie i w zasadzie ciężko wystawić im opinię bo do pozytywnej trochę brakuje,ale nie tyle by wystawić negatywa.

Sam jestem z tego województwa i znam ten ból-na ten sezon jednak postanowiłem kupić coś taniego/ruskiego bo i tak większość twierdzi,że Nasz węgiel jest mieszany z ruskim i może mieć rację.

Ja na gazowy narazie się nie skuszę,ale jeżeli faktycznie po spaleniu wesołej pojawia się uśmiech na twarzy to kto wie co wybiorę w przyszłym roku :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon zakupiłem opał w firmie sambudrol. Fakt, ekogroszek nie orzech. Jestem z tego grochu extra happy. Może i orzech mają dobry.

https://www.sambudrol.pl/sklep/wegiel-orzech/wegiel-orzech-ii-.html

Jeśli ciągle mają zasadę 2% promocji na pierwsze zakupy, to cena będzie także atrakcyjna. Ale oczywiście nie chcę sugerować zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jamjestcichy napisał:

@wistula

Ja kupowałem u nich tyle,że silesie i w zasadzie ciężko wystawić im opinię bo do pozytywnej trochę brakuje,ale nie tyle by wystawić negatywa.

Sam jestem z tego województwa i znam ten ból-na ten sezon jednak postanowiłem kupić coś taniego/ruskiego bo i tak większość twierdzi,że Nasz węgiel jest mieszany z ruskim i może mieć rację.

Ja na płomienny narazie się nie skuszę,ale jeżeli faktycznie po spaleniu wesołej pojawia się uśmiech na twarzy to kto wie co wybiorę w przyszłym roku :)

O bartexie mówisz? Czy węglobudzie? Co było nie halo z węglem?

2 minuty temu, Oldek napisał:

Ja na ten sezon zakupiłem opał w firmie sambudrol. Fakt, ekogroszek nie orzech. Jestem z tego grochu extra happy. Może i orzech mają dobry.

https://www.sambudrol.pl/sklep/wegiel-orzech/wegiel-orzech-ii-.html

Jeśli ciągle mają zasadę 2% promocji na pierwsze zakupy, to cena będzie także atrakcyjna. Ale oczywiście nie chcę sugerować zakupu.

Widziałem go, te max 32 MJ/kg troche pachnie mi mydleniem oczu, mało który węgiel typu 32 tyle wyciągnie, nie wiadomo, czy to nie jest aby typ 33, czyli mocno koksujący i spiekający, a tego za wszelką cenę staram się uniknąć. Mam klasyczny piec zsypowy, średnio-małego rozmiaru i nie widzi mi się wyciąganie dużych spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wistula

Mowa o bartexie.No właśnie sporo spieków było i węgiel według mnie strasznie dymiący,ale niby każdy gazowy mniej lub bardziej dymi.

No i z pewnością silesia nie spełniała normy popiołu,które podał producent/sprzedawca bo zwyczajnie było go od groma.

Z drugiej strony nie ma co się oszukiwać-silesia to raczej budżetowy węgiel był.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wistula

Kupiłem w zeszłym sezonie w OBI ponad tonę, czyli paletę + kilka worków luzem, Bartex Orzech II 26-28MJ/kg, cena coś koło 950zł/tona + plus 40zł transport.

W workach węgiel mokry, z małą ilością zanieczyszczeń, granulacja w zależności od worka, ale spełnia normę, wg mojego pomiaru trzyma 28MJ/kg, zważyłem popiół, wyszło 9%, czyli nieco więcej niż podają,

Spala się do popiołu jak na foto, gdy próbowałem mieszać z 24MJ to pozostaje maleńka ilość niedopału.

Właśnie spalam od góry 15 kg tego węgla, pali się spokojnie, wykres na foto, robiłem też test "kropek" na zawartość sadzy, poza fazą rozpalania jest w miarę czysto, ja go mam w rezerwie na silne mrozy.

 

1. W worku  już lekko podsuszony.  2. W wiadrze z lewej no name 24 MJ,  z prawej Bartex   3. Popiół z 18kg węgla.   4. linia czerwona tem_CO ;niebieska tem_spaliny

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez Duck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wistula napisał:

Panowie, szukam węgla orzecha workowanego tak do 1000 zł za tonę z wysyłką (mieszkam w zachodniopomorskim, okoliczne składy to tragedia). Troche pobuszowałem w internecie i rozważam węgle od dostawców podanych poniżej

Bartex :

Węgle cholernie popularne, parametry niby okej, niby z wesołej. Pytanie czy różnica między tymi dwoma jest warta 100 zł? Kupował ktoś może od nich węgiel?

2 lata pod rząd brałem z Bartexu Wesołą do MPMa DS.

1 rok - węgiel OK, bez syfu w workach, ładnie się spalał, nie spiekał. Wartość opałowa wg sprzedawcy 28-32MJ

2 rok - dużo słabiej, spora ilość pyłu w workach, spiekający, okrutnie dymił po przerusztowaniu. Dobrze się spalał wymieszany ze słabym czeskim węglem. Wartość opałowa wg sprzedawcy 27-29MJ

Teraz zastanawiam się nad tym drugim węglem. Tylko tak naprawdę nie wiadomo co to do końca jest. Certyfikat na stronie sprzed roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwóźdź z Rudy śląskiej ma węgiel workowany na wysyłki polecam świetny węgiel i certyfikaty jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, eliks napisał:

W Leroyu jest Sztygar Ultra po 970zl

Sztygar ma kamienie w środku, nie chcę widzieć więcej tego opału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wistula napisał:

Panowie, szukam węgla orzecha workowanego tak do 1000 zł za tonę z wysyłką (mieszkam w zachodniopomorskim, okoliczne składy to tragedia). Troche pobuszowałem w internecie i rozważam węgle od dostawców podanych poniżej

Bartex :

 

Odnośnie Węgla Orzech II Polski dostałem odpowiedź z Bartexu: "Jest to mix z polskich kopalń, z reguły Kop. Silesia, Piast, Bobrek; "ustawiany" pod podawane parametry. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak myślałem, loteria, raz jest super, raz jest lipa.

Chyba wybiorę jednak między Orzechem z Węglobudu albo z Brody. Kostka maronki wygląda całkiem porządnie, z orzechem chyba nie byłoby źle. A co do tej wysyłki, to chyba muszę do nich napisać z zapytaniem, bo absolutnie nigdzie nie ma kosztów wysyłki, jest tylko cena za sam węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AqrratWsamRaz napisał:

Sztygar ma kamienie w środku, nie chcę widzieć więcej tego opału. 

Paliłem tym 2 sezony i zdarzało się, ale bez przesady. Jeśli paliłes to powinieneś również wiedzieć że moc deklarowaną trzyma a popiołu prawie jak z pelletu. Fajny Kolumbiak. Tylko wtedy miałem go w bardzo dobrej cenie 840-860zl. Teraz (u rodziców) idzie groch z Piekar Śląskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem marketowych węgli. 

Dziś pale wesołą ( mocniejszy od Sztygara i mało popiołu) i chwałowice też fajnie się spala (parametry jak sztygar).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych co pisałeś nie wypowiadam się bo nie paliłem. Marketowy czy nie, Sztygar to bardzo dobry Kolumbiak, którego przynajmniej pochodzenie jest pewne. Ja nie wiedziałem że w polskich kopalniach jest węgiel o parametrach tego kolumbijskiego, ale w tym nie siedzę, nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wistula napisał:

bo absolutnie nigdzie nie ma kosztów wysyłki, jest tylko cena za sam węgiel.

Ta strona to jest mało aktualna jak mi powiedzieli,dzwoń do pani i pogadaj sobie o transporcie i cenach tel 510644130 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pw-d.pl/wegiel/49-wegiel-orzech-pakowany-25kg-x-40-p.html

Znalazłem jeszcze taką ofertę. Porządne parametry, deklarowana wartość popiołu 1-3%, jakoś dziwnie malutko. Szkoda że nie ma nic na temat pochodzenia węgla, w sensie z jakiej kopalni

 

Swoją drogą jutowe worki są lepsze w użytkowaniu niż foliowe, czy bez różnicy?

Edytowane przez wistula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wistula napisał:

 

 

Swoją drogą jutowe worki są lepsze w użytkowaniu niż foliowe, czy bez różnicy?

Jutowe nie trzymają wilgoci. Więc to plus dla nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.