Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opinie na temat Kotła Ferroli Biopellet Pro 12 kw


Alfredg

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, nightwatch napisał(a):

Tylko po co ten bufor do podłogówki?

Ostatnio byla dyskusja na ten temat.

Dziwne pytania zadajesz@nightwatch nie pasujace do Ciebie.

Nie ma znaczenia czy podlogowka czy kaloryfery.  Bufor ma przyjac nadmiar energi, ktora produkuje kociol a nie odbiera w danym momencie instalacja grzewcza, zeby potem za jakis czas oddac ta zmagazynowana energie do instalacji. Potrzebne to tylko dla stabilizacji kotla i po to aby nie trza bylo go „zdusic” lub „rozpalac” co chwile.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PioBin napisał(a):

Dziwne pytania zadajesz@nightwatch nie pasujace do Ciebie.

Dziwnym tokiem rozumowania idziecie - po co robić bufor na nadmiar energii, przecież mogę nadmiaru energii nie produkować. To nie fotowoltaika że kocioł grzeje tylko w południe i musi starczyć na resztę doby. Włącza się na tyle ile trzeba i kiedy trzeba.

Poza tym podłogówka to bufor sam w sobie - ona magazynuje ciepło na 2-3 godziny. Po co do jednego bufora dodawać jeszcze drugi?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nightwatch napisał(a):

po co robić bufor na nadmiar energii, przecież mogę nadmiaru energii nie produkować

Dokladnie tak zrob! Poszukaj kotla z takim palnikiem dobranym do energetycznego zapotrzebowania na cieplo w roznych okresach. Potem pomoz koledze ustawic modulacje na roznych mocach aby sensownie spalac paliwo. Przyjmij ile sensownie rozpalen na dobe moze byc lub ile czasu stoi w podtrzymaniu aby osiagnac przyzwoite sprawnosci.

25 minut temu, nightwatch napisał(a):

Poza tym podłogówka to bufor sam w sobie

Nie! To nie jest bufor. To jest zrodlo ciepla dla pomieszczen tylko ze o duzej pojemnosci. Buforem jest to co magazynuje i oddaje cieplo gdy go potrzebujemy a nie caly czas. Podlogowka zwieksza pojemnosc cieplna, nie jest natomiast buforem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC DODAĆ NIC UJĄC ,.co powyżej napisane .

Jak dla mnie bufor pomaga w lepszym dozowaniu ciepła na pomieszczenia ,tyle ile potrzeba nie przegrzewam nie wychładzam ,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że trzeba go jeszcze sensownie dobrać, zbyt mały nie wiele zmieni, troszkę rzadziej będzie się odpalał palnik, zbyt duży może sporo połknąć opału aby go dogrzać do sensownej temperatury aby później oddawał ciepło w czasie.

Jak by nie patrzeć, jednak bufor wygeneruje jakieś oszczędności i wyrówna komfort termiczny.

Gdzieś tu wyczytałem że przy peleciaku to przelicza się 20 litrów wody na każdy kilowat kotła, i w zasadzie tego bym się trzymał. Chociaż widziałem w necie instalacje które miały nawet i 600-800 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.