Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rachunek za prąd


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, h3nio napisał(a):

Czy ktoś z Was otrzymał już upust 10% dla oszczędnych? Obniżyłem zużycie w wymaganym okresie o ponad 20%, więc na pewno łapię się na obniżkę. Mam fakturę za 15.12.2023 r. - 15.02.2024 r. i upustu nie ma. Napisałem zgłoszenie do ZE i otrzymałem jedynie taką odpowiedź:

"Jesteśmy w trakcie wdrażania funkcjonalności systemu, aby w sposób automatyczny weryfikował zużycie klientów w celu zastosowania upustu. Proszę o cierpliwość, jeżeli zastosujemy upust, będzie to widoczne na fakturze".

Ja dostałem ale w tym drugim domu w którym nikt nie mieszka i nie pobiera prądu tylko tyle co na remont ale w tym którym mieszkam i mam fotovoltaikę nie dostałem i dalej nic nie wiem bo ani faktury ani ile co i jak ,dostałem faktury prognozowane jakieś płatne co drugi miesiąc po 350 zł chyba 5 takich ostatnia koniec stycznia i dalej to chyba Kaszpirowski tylko wie bo ja niewiem czy coś w tym depozycie jest czy nie ma,czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  teraz za półroczne rozliczenia  dostałem rachunek 5zł z groszami jestem w PGE.  Mam PV i zawsze mi zostaje nadprodukcja , oczywiście jestem na starych zasadach rozliczania. 

Edytowane przez mikkei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 15:25, h3nio napisał(a):

Czy ktoś z Was otrzymał już upust 10% dla oszczędnych? Obniżyłem zużycie w wymaganym okresie o ponad 20%, więc na pewno łapię się na obniżkę. Mam fakturę za 15.12.2023 r. - 15.02.2024 r. i upustu nie ma.

Ja też nie dostałem żadnego upustu na ostatniej fakturze. Pewnie dlatego że okres rozliczeniowy jeszcze był częściowo za 2023 rok czyli u mnie od 06.12.2023 - 06.02.2024 i może dlatego tego nie rozliczali w tym rachunku. Zobaczymy co dalej będzie w Kwietniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Maksymalna cena energii dla gospodarstw domowych w II połowie 2024 r. ma wynieść 500 zł za MWh. Obecnie obowiązująca cena maksymalna energii elektrycznej dla gospodarstw domowych to 412 zł netto za MWh w przypadku odbiorców, którzy nie przekraczają wyznaczonych limitów ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymałem upustu, mimo spełnionych warunków. Złożyłem reklamację.

Ponadto naliczyli mi ponad 12kWh za dużo w ciągu roku za pobraną energie z sieci. Też złożyłem reklamację i czekam.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zliczyłem wszystkie salda dodatnie przez 365dni w roku z licznika ee i na tej podstawie reklamowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal darmowke.Ja u nas mam 1166,- zl z dostawa.I to mam z poprzed 2,5 roka umowe.Po pol roku koncze i nowa okolo 1500,czy wiecej.

I jakas upustka? hehe.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak liczysz wszystkie koszty to u nas jest:

Opcja g12w

ok 960zł/MWh taryfa 1

ok 450zł/MWh taryfa 2

 

Po podwyżce, pewnie Was dogonimy 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nawet tansza taryfa znikla,czy przy dužym odbioru jest jescze možliwa,ale roznica w cenie okolo 5%.Producenci i dystrybutorzy licza uzyski w dziesiatkoch miliard,ale powiedziali:"Tak ma byc..." Oukej 😞 placim sczestliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upustu 10% otrzymałem taką odpowiedź:

 

Cytat

Odpowiedź od Energa

Szanowny Panie, zastosujemy upust 10, jeśli poziom Pana zużycia w okresie od 1 października 2022 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku wyniósł nie więcej niż 90 średniego rocznego zużycia energii elektrycznej z okresu od dnia 1 października 2021 roku do 31 grudnia 2022. Aktualnie pracujemy nad weryfikacją poziomu zużycia naszych klientów. Informacje o otrzymanym upuście 10 będą prezentowane na fakturze, proszę o cierpliwość.

 

Czyli jak znam życie, potrwa to jeszcze pół roku 🤣

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest PRACA!

 

W zeszłym roku dostałem chyba w maju rachunki za prąd od grudnia poprzedzającego roku. W tym roku dostałem rachunek już w kwietniu za grudzień zeszłego roku 🤣

Oni te rachunki w arkuszu kalkulacyjnym liczą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku o miesiąc wcześniej dają rachunek za grudzień jeszcze parę lat i będzie w styczniu rachunek za grudzień 👍

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę im pokrzyżować szyki jak wezmę godzinowe rozliczenie ee, wtedy nie zapłacę żadnego rachunku do emerytury 🤣 

 

 

Chyba, że studenta na staż wezmą co im makro w excelu zrobi... 🤣

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ogólnie to będzie to naliczanie godzinowe czy nie ? niby od lipca miało być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lipca ma być naliczanie godzinowe dla chętnych prosumentów, ale ustawa chyba jeszcze nie została znowelizowana. Natomiast od sierpnia ma być dostępna taryfa dynamiczna dla konsumentów, którzy posiadają licznik zdalnego odczytu.

Edytowane przez h3nio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stonefistt napisał(a):

ogólnie to będzie to naliczanie godzinowe czy nie ? niby od lipca miało być

Ogólnie to nikt nic nie wie. Tradycyjnie "BURDEL" jak zawsze, niezależnie od ekipy rządzącej!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.