Skocz do zawartości

Fozgas

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  512
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Fozgas w dniu 7 Czerwiec

Użytkownicy przyznają Fozgas punkty reputacji!

Reputacja

127 Doskonały

O Fozgas

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Budynek piętrowy -(110m)
 • Instalacja
  Grzejniki stalowe żeberkowe.
 • Kocioł
  Kocioł węglowy

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Małopolska

Ostatnie wizyty

907 wyświetleń profilu
 1. Interesujący wybór, jakby w myśl, że artyści mają uwrażliwiać, nie programować… Pojawił się już podobny utwór, na pierwszej stronie listy, równie ciekawy, zapadający w pamięć. Też podzielę się ciekawym odkryciem. Są takie miejsca, gdzie każdy rodzi się ze słuchem muzycznym.
 2. Pewnie będę tego żałował, ale dorzucę jeszcze parę zdań 🙂 Kolega zadał istotne pytanie: Możemy spierać się (w tej dyskusji), dając wyraz oburzeniu, różne odpowiedzi, podpowiedzi, lecz gdyby ktokolwiek z nas miał wziąć na siebie odpowiedzialność za taką decyzję i podobne tej, to nie kierowałby się swoim „widzimisię”, emocjami, nastrojem, oczekiwaniami, lecz przepisami, słuchał porad ekspertów, biegłych itd. To odróżnia „państwowca” od „inkwizytora” - który wnika do sumień, ocenia je, oskarża i osądza – robi to sprawnie; takie załatwianie spraw może podobać się większości, którą nudzą procedury, nieustanne dokształcanie się, dbałość o praworządność. Sądy są więc pierwszą i ostatnią linią obrony, przed szaleństwami demokracji.
 3. Ponoć, marnego kosiarza poznać po tym, że często przystaje i ostrzy kosę. Choć może to zależy właśnie od jakości kosy i kamienia do ostrzenia. Kosiarzowi wprawnemu, nie spodobało by się moje „ulepszenie”. Na którejś kretówce czy mrowisku, wygiąłem końcówkę ostrza i tak zostało. Teraz jest łatwiej, nie wbija się, „prześlizguje” po nierównościach terenu.
 4. Osoby, których ocena będzie wiążąca, prawdopodobnie uczestnikami tego Forum nie są. A naszej dyskusji mogą zacząć towarzyszyć emocje bliskie próżnej kłótliwości (znanej choćby z komentarzy internautów). Lepiej tego unikać. Nie warto… Przyszło nam żyć w trudnych czasach, również ze względu na postrzeganie moralności. Dopóki nie uzgodnimy jaki jest jej grunt, będziemy się mijać. Jednego możemy być pewni, przed nami coraz trudniejsze decyzje.
 5. A może chodzi o lojalność? Dopóki władza nie wkracza w sferę sumienia i nie każe nikomu, na przykład modlić się do dudławej wierzby, to podporządkowanie się zaleceniom jest korzystniejsze, niż balansowanie na krawędzi anarchii.
 6. Zrozumiałą więc jest też postawa osób, które choćby z tego powodu, stronią od takich tematów i z pewnego rodzaju obrzydzeniem komentują politykę, która zagarnia coraz to nowe rejony naszego życia i wkrada się do miejsc jej nieprzeznaczonych. Coś jak przysłowiowa „dzieweczka”, która niby sprzyja… Ci co znają historie biblijne, wiedzą o czym mowa (Dz.Ap. 16:16-18). Jedni próbują „wyzwolić” pracowników handlu, nakazując zamknąć sklepy a inni usiłują mieszać w garach przepisami prawa. Z lewa i prawa wyłaniają się coraz to nowi „uzdrowiciele”, których receptą jest szokowanie słowem, zachowaniem, medialnymi gestami, moralizatorskimi przemowami, najczęściej w tonie nieuznającym sprzeciwu itp. Należałoby w tym miejscu przypomnieć, iż nie o taki rozgłos zabiegali pionierzy, którzy zakładali pierwsze sanatoria i wprowadzali na rynek nowe produkty tzw. „zdrowej żywności” – np. płatki kukurydziane. Bo w istocie, o prostotę tutaj chodzi; o powrót do nieskomplikowanych w przygotowaniu i przyswajaniu przez organizm potraw. To że na obecnym rynku mamy dostęp do produktów, z najdalszych nawet zakątków, nie zmieniło tej zasady i kierunku jaki należałoby obrać. Jeśli o tym zapomnimy to chybimy celu. Chcąc ocenić siłę jakiegoś narodu, nie przywiązujmy całej uwagi do wielkości jego armii, lecz zwróćmy też wzrok na stan zdrowia młodzieży.
 7. Kolega @pochłaniacz miał dobry pomysł (pisząc o sprzęcie audio). Może właśnie na chwilę przełamać temat? Odnalazłem fragmenty filmów, które zapadły w pamięć; i to nie tylko jednemu pokoleniu 🙂
 8. Lata temu podłączyłem TV do amplitunera SCOTT Sprzęt niezwykle wytrzymały. Może przy tej okazji, dowiem się do czego służą gniazda (na zdjęciu). Jeśli ktoś potrafi podpowiedzieć, z góry dziękuję 🙂
 9. Koledzy dowcipkują... tak lepiej, odrobina humoru i dobry nastrój może okazać się z korzyścią, gdy coraz więcej i częściej mówi się o pieniądzach. https://resetoff.pl/vid/aqx2ca
 10. Poczytałem trochę. Może się tym zainteresuję. Kwiaty polne byłby ciekawym dodatkiem na łące. Są jakieś „tabele”, przelicznik?
 11. I tamtego życia towarzyskiego, gdy po skończonej robocie siadano razem… ktoś mi kiedyś wspominał. Z pewnością miało to swój urok. Sprzęt ogrodowy się zmienia. Robociki koszące zastąpią nas. I kto wie, czy nie pojawią się kiedyś „popołudniowe zakazy”… zwłaszcza na osiedlach domków (przy ciasnej zabudowie).
 12. Kiedyś wziąłem udział we wspólnym koszeniu; starzyk wyprzedził mnie ze śpiewem na ustach... Naostrzyć kosę to sztuka, nie mówiąc już o samym machaniu nią 🙂 A co do trawy, ponoć można już wybierać takie, które rosną wolniej. Nie interesowałem się tym za bardzo. U mnie trawa się więc różni, w zależności od ukształtowania terenu.
 13. Nie ma tu dziwactwa. Interesującym byłoby jednak poznać powody. U mnie przebiega to jakby naturalnie, im słoneczko wyżej tym mniej czasu na TV. Jak to na wsi 🙂
 14. Prowadzenie ogrodu to wyzwanie. Duże znaczenie ma to co opisał kolega wyżej, zwłaszcza, gdy prowadzimy życie towarzyskie. Wijące się wśród wysokich traw zaskrońce, nie będą atrakcją dla każdego. Ogród powinien cieszyć oko, ciekawić, nastrajać do odpoczynku. Latem więcej spędza się wolnego czasu na zewnątrz, więc dobrze mieć takie miejsce. Ja stawiam bardziej na walory gospodarcze (drzewa i krzewy owocowe). A z tym koszeniem to nie jest tak źle. Trawa rośnie intensywnie do czerwca.
 15. Kol. @Witek-z-Ulicy Ciekawi mnie powód. Nie jest tak, że przychodząc w gości (gdzie jest TV), „nadrabiasz” i przełączasz kanały najchętniej i najczęściej? 🙂
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.