Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy film Agnieszki Holland


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo widzę tu miejsce aby było bez polityki - to jest film o społeczeństwach i nie da się tego oderwać od polityki.  Jeszcze go nie ogladałem ale w dużym zarysie znam jego przesłanie i jest mi ono jak najbardziej bliskie. Nie sądzę aby udało sie omawiać ten film wyrywając go  poza sytuację polityczną w polsce i na świecie. O czym by wtedy miała być dyskusja ? o grze aktorów ? pracy kamery ?  To rzeczy  ważne ale nie  tym ten film stoi.  Trochę obawiam się iść sądząc po reakcjach widzów ze wzgledu na moją emocjonalność  -podobnie miałem w przypadku Wołynia. 

 

 

Edytowane przez Gruner
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, mam nadzieję że obejrzę, więc na razie opiniować niczego nie zamierzam.

Ale patrząc na to co się dzieje może to być coś wartego obejrzenia. A. Holland solidnie dołożyła do pieca (to żeby nie było że nie nie trzymamy tematyki forum).

Edytowane przez nightwatch
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Najpierwej trzeba obejrzeć,a potem oceniać. Od polityki trudno będzie uciec. Widać że,,miłościwie nam panujących'' strasznie boli ten film. Czyżby mieli powody do obaw? To co się teraz dzieje ,w związku z naszymi wschodnimi sąsiadami spod niebiesko-żółtej flagi,jest wręcz niewiarygodne. To poddaństwo, służalczość i ogólne uwielbienie nie jest naturalne. Według ludzi zajmujących się kierunkiem wschodnim ktoś--> ma na nich materiały ,których ujawnienia boją się bardziej niż gniewu narodu.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że miłościwie panujących w ogóle boli że mimo wieloletnich wysiłków powstało coś niezgodnego z oficjalną linią propagandową Partii. Wydawało się że problem rozwiązany - TVP dobrze wie kto daje kasę więc sama siebie cenzuruje, ministerstwo kultury sponsoruje twórców którzy też dobrze wiedzą której ręki nie kąsać, a tu mimo wszystko trafia się ktoś kto robi film i nie udało się temu zapobiec. Błąd w systemie, za wszelką cenę trzeba to uwalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza która boi się krytyki,która prześladuje twórców,kabareciarzy,pisarzy to już nie demokracja.,a dyktatura.Władza,,mówi" nam jak mamy żyć,co jeść,czym się ogrzewać,w co ubierać. Oni wiedzą lepiej co dla nas jest dobre,jednostka ludzka już się nie liczy. I zauważcie,że to się dzieje nie tylko u nas. Niektórzy mówią...co on tam za bzdury opowiada,to teorie spiskowe. Tylko zwróćcie uwagę na to ,że to co jeszcze kilka lat temu było za nie uważane to w ostatnich latach się sprawdziło. Moim zdaniem my obywatele daliśmy politykom zbyt wiele swobody,za bardzo im zaufaliśmy. A oni ufundowali nam za to coraz więcej zakazów i nakazów. A takim najbardziej jaskrawym przykładem było pojawienie się wirusa celebryty Davida 19-tego w 2019 roku i jego nagłe zniknięcie 24 lutego 2022 roku. Pewnie Władymira P. się biedaczysko wystraszyło.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to taka forma reklamy? - żeby kontrowersjami wzbudzić zainteresowanie i podnieść frekwencję w kinach. Sam jestem ciekawy czy dobry film? czy tylko szumny/głośny jak niektóre oskarowe, a do obejrzenia to tak średnio.

46 minut temu, Popcorn1 napisał(a):

To co się teraz dzieje ,w związku z naszymi wschodnimi sąsiadami spod niebiesko-żółtej flagi, jest wręcz niewiarygodne. To poddaństwo, służalczość i ogólne uwielbienie nie jest naturalne.

Też mnie to razi. Wygląda jak by priorytetem dla nich było tamto społeczeństwo ( może planują tam wystartować w wyborach :-)). 

A może to część indoktrynacji, która ma na celu wciągnięcie nas w ten konflikt bez sprzeciwu. Nie można sprzedać dużo broni jeśli nie będzie komu jej wyłożyć w ręce ( zasoby chętnych do jej noszenia też są ograniczone - wyraźnie widać i słychać to np. na polskich budowach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tu winić zwykłych,szarych obywateli,że skorzystali z tego co im Polska zaoferowała. Gdyby np. Niemcy nam to samo zaoferowali to wielu by na pewno skorzystało .Politycy to co innego. Dla nich liczy się tylko władza,wpływy i kasa. Przed nami odgrywają spektakl,spierają się i kłócą. Można odnieść wrażenie,że wręcz się nienawidzą,a w rzeczywistości klepią się po ramieniu i śmieją jak nas to w konia robią. I tak ta karuzela kręci się od lat,te same gęby ,te same problemy ,coraz odważniejsze obietnice,rozdawnictwo z prawa i z lewą. Tylko naród coraz bardziej ogłupiony i zniewolony. A to co ,,mówi " telewizor to świętość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym filmie nie ma polityki, pokazano natomiast reakcje społeczeństwa na problem z którymś sami się kiedyś spotkaliśmy - pęd jednych ludzi do wolności i jej ograniczanie przez innych, którzy mają coś do "powiedzenia"

Podobnie było w Niemczech Wschodnich (NRD lub DDR) i jest obecnie w Korei Północnej.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiała jest chęć prowadzenia dyskusji. Trudno jednak doszukiwać się podobieństw.

Jedyny i ostatni udany obraz, który przypomni poniekąd tamte klimaty.
Jak myślisz, co by się stało, gdyby wtedy trafiła na nas podobna gromada…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jest proste. Nieważne czy oglądałeś, masz odpowiedzieć. TAK, lub NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spora część narodu zachowuje się jak by była pod wpływem , a to się może źle skończyć .

Zapomniano że zgoda buduje niezgoda rujnuje , że na swój kraj się nie sra . 

Słowa piosenki , bo wszyscy Polacy to jedna rodzina mocno nie trafione .

Film kiedyś obejrzę by mieć swoje zdanie .

Może pani Agnieszka nakręciła by film o Lampedusie ,Włosi będą zachwyceni .

  • Lubię to 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając poranne wiadomości, komentarze…
Pomysł na wcześniejsze odcinki. Może pierwsza część filmu też zostanie zrealizowana? W każdej historii potrzebny jest kontekst.

https://wykop.pl/link/7224725/jak-zachod-zniszczyl-libie-i-kadafiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem, obejrzę przy najbliższej okazji żeby sobie własne zdanie wyrobić.

Słucham tylko tego hejtu i wrzasków "pobożnych patriotów" i z podziwu wyjść nie mogę jak można oceniać nie oglądając obrazu.

Ale dziś dostali chyba kubeł zimnej wody na łby: w Watykanie ogłoszono że Agnieszka Holland dostaje za ten film nagrodę papieską ! Wręczenie ma się odbyć w bibliotece watykańskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kubeł zimnej wody, przecież wiadomo, że Papież był tylko jeden i już nie żyje 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani Agnieszka jest z innego kręgu kulturowego należą do niego Żełński ,Morawiecki,Michnik i wielu wielu innych i ona ma inny cel niż nasz to trzeba zrozumieć ,kto wywołał rewolucję październikową ? i jak ona miała się nazywać pierwotnie kto zgadnie?

  • Nie zgadzam się 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omama vel berthold znowu w czasach swojej świetności 🤣

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fozgas napisał(a):

Przeglądając poranne wiadomości, komentarze… ,,,,


Ja przeglądam przeważnie inne źródła, i z reguły wieczorami.

Sam osobiście filmu "Zielona Granica" jeszcze nie obejrzałem (zapoznałem się tylko z frekwencją w Multikinach), ale mój punkt widzenia na całą otoczkę medialną związaną z tym filmem i sytuacją na granicy Polsko-Białoruskiej jest tożsamy z opinią chorążego Aleksandra Siergiej, współzałożyciela stowarzyszenia Bronimy Munduru dla Przyszłych Pokoleń

Przy okazji pozdrawiam Pograniczników i podziękowania za Waszą Służbę.


źródło:

 

Edytowane przez Andrzej_M_
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu padają hasła jak za komuny, o zdrajcach narodu i wrogich agentach zgniłego imperializmu. Tutaj nie ma już czego bronić a niedługo nie będzie komu nosić jakiegokolwiek munduru. Każdy już ma wywalone na spełnianie politycznych zachcianek całej bandy nieudaczników, z generałem Granatnikowem na czele.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie @Andrzej_M_ ze znowu tu wpadles!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy... patrząc na czas wsteczny i teraźniejszy to cały czas buntują ludzi, sprzeczki między krajami i potem wojny! I po co?! Dla własnej korzyści, przeważnie majątkowej! A zwykli ludzie (tacy jak my) jesteśmy okradani lub giniemy bo im tak się podoba! To już parodia się dzieje, a wsadzić kilku dla przykładu to może by się pamiętali!!!

Masakra!!!

Przepraszam, ale już nie mogłem wytrzymać.

Na film na pewno pójdę i nikt mi nie będzie mówił czy mogę lub nie!!!!

Pozdrawiam!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili ten film chociaż w dolby atmos i dolby vision bo to chyba jedyne co mogło by być autentyczne w tym filmie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jozefg1 napisał(a):

...w Watykanie ogłoszono że Agnieszka Holland dostaje za ten film nagrodę papieską ! Wręczenie ma się odbyć w bibliotece watykańskiej...

Dlatego właśnie już kiedyś wspomnieliśmy nadal aktualny tekst :)  

https://www.youtube.com/watch?v=ZJjJNYW7yPk

A wracając…
Zastanawia czy nie jest błędem, że ocenia się jak dokument pracę determinowaną wrażliwością artysty. Mijamy się, po prostu. Każdy chyba wie, że tak zwane kierowanie się sercem nie sprawdza się, gdy chodzi o zasady. Uczucia są zwodnicze, przekonaliśmy się o tym nieraz przecież.
Bez mapy zasad wszystko można wywrócić, wszystko przewartościować. To zasady postępowania chronią nas przed nami samymi.

Na forum technicznym i podobnych, właśnie po to szuka się odpowiedzi w różnych tematach, by poznać reguły, którymi kierują się fachowcy, nie ich wrażliwość czy poglądy na życie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.