Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark eko wood


marcin25
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Micha90zgaz,

Rekomendowane odpowiedzi

A czy można dołożyć /połączyć do tego drugi zbiornik wyrównawczy np.80 l? (bo ten 30 l. widzę że już wisi u mnie) Montaż kotła jeszcze nie skończony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2023 o 14:58, sambor napisał(a):

To zależy od średnicy przyłącza naczynia - np te mniejsze naczynia mają  gwinty 3/4" , a od 50l to już 1" i taka musi być rura do naczynia, miejsce wpięcia jak najbliżej kotła. 

Może nie dopisałem ale to układ otwarty więc na strychu szeregowo powinny chyba być połączone? 🤔 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 21:27, wkl napisał(a):

U mnie nie działa, zresztą ten piec nie jest dostosowany konstrukcyjnie do palenia bez wentylatora ,nie ma regulacji dopływu powietrza pierwotnego jest to regulowane tylko mocą znaczy obrotami wentylatora, oczywiście jak masz jakiś szalony ciąg w kominie to może się coś tam palić ale słabo i bez regulacji.

Mam go od 2 tyg. więc jeszcze nie wiem, wydaje się ok.

Witam jestem nowy w dyskusji, kupiłem stalmark 37 kw i u mnie jest coś takiego jest to regulacja pp? Ma ktoś piec z taką regulacja? 

IMG_20230701_172115.jpg

IMG_20230701_172145.jpg

IMG_20230701_172148.jpg

IMG_20230701_172303.jpg

IMG_20230701_172108.jpg

IMG_20230701_172051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to we wcześniejszych modelach pp uregulował wentylator wyciągowy tak? To jest na plus że jest ta regulacja? To co dokładnie się poprawi jak jest ta regulacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyregulowac lambdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bercus napisał(a):

Pierwszy krok do regulacji lambda.

To znaczy że mam jakiś czujnik lambda? W sumie to w instrukcji nic nie jest opisane o regulacji tego pp jakby była nie do tego pieca🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czujnika lambada jedynie zrobili regulacje otworów PP,zeby regulować wg lambdy to musiałby być serwomotor poruszający tą zasuwą

Oni zmieniają coś co jakiś czas a instrukcja jak była tak jest bez zmian, to samo do sterownika już jest w nim część funkcji inaczej niż w instrukcji

Jaki masz rok produkcji kotła, ja niedawno kupiłem ale z wyprzedaży 2022 i nie mam tej regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2023 o 10:55, widelec1 napisał(a):

Nie ma czujnika lambada jedynie zrobili regulacje otworów PP,zeby regulować wg lambdy to musiałby być serwomotor poruszający tą zasuwą

Oni zmieniają coś co jakiś czas a instrukcja jak była tak jest bez zmian, to samo do sterownika już jest w nim część funkcji inaczej niż w instrukcji

Jaki masz rok produkcji kotła, ja niedawno kupiłem ale z wyprzedaży 2022 i nie mam tej regulacji

Dzięki kolego za odpowiedź, nie pamiętam dokładnie który miesiąc ale na pewno 2022r też kupiony w wyprzedaży.jak wrócę do domu to ci odpisze dokładniej który to miesiac

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pewnie nie ten dział ale stalmark i taki sposób połączenia wkrótce ukończonego. Zastanawiam się czy to jest poprawnie? 🤔 Nie narysowałem zaworów zwrotnych i naczynia przelewowego. Nie powinno być że wejście od kotła z jednej strony a wyjscie na co /cwu z drugiej strony bufora? 🤔 PSX_20230704_124415.thumb.jpg.34f50b3da910ce027530b0a9ec79f90e.jpg

Edytowane przez Irek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, widelec1 napisał(a):

Nie ma czujnika lambada jedynie zrobili regulacje otworów PP,zeby regulować wg lambdy to musiałby być serwomotor poruszający tą zasuwą

Oni zmieniają coś co jakiś czas a instrukcja jak była tak jest bez zmian, to samo do sterownika już jest w nim część funkcji inaczej niż w instrukcji

Jaki masz rok produkcji kotła, ja niedawno kupiłem ale z wyprzedaży 2022 i nie mam tej regulacji

Witam, sprawdziłem i jest z grudnia 2022 a kupiony był w połowie maja, sterownik ma taki wysyła zdjęcie. Masz rację z tą instrukcja jest bardzo ogólna 😋

IMG_20230704_173152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam taki sam ale też był zmieniany w nim soft i instrukcja techa też nie tak do końca pasuje😉,ja na ilość powietrza nie narzekam wszystko ładnie się pali ale jak masz regulacje to będziesz mógł się pobawić jak lubisz

Mój też z grudnia 2022...

Chyba tabliczek mieli za dużo nadrukowane,twoj pewnie świeży a dali , że z grudnia i promocja😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, widelec1 napisał(a):

Sterownik mam taki sam ale też był zmieniany w nim soft i instrukcja techa też nie tak do końca pasuje😉,ja na ilość powietrza nie narzekam wszystko ładnie się pali ale jak masz regulacje to będziesz mógł się pobawić jak lubisz

Mój też z grudnia 2022...

Chyba tabliczek mieli za dużo nadrukowane,twoj pewnie świeży a dali , że z grudnia i promocja😁

Może masz rację😃jesteś zadowolony z tego pieca jest to twój pierwszy piec tego typu? Mój tak i aż się boję jak to będzie 🥴dopiero czeka na montaż może w tym miesiącu będzie na swoim miejscu 😋a ile dałeś za niego w wyprzedaży jeśli można wiedziec😋 instrukcje mam taką do sterownika

IMG_20230704_203320.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnymi kotłami miałem do czynienia,przeważnie  zwykłe górniaki czyli teraz tzw. kopciuchy ale też z gazowymi,ostatnio dolniak mpm ds.Ja akurat lubię przygotowanie drewna i palenie nim,tutaj dla mnie nowością to są bufory+ podlogówka.Ja płaciłem kompleksowo za kocioł osprzęt i montaż,sam kocioł chyba wychodził 9,5tys netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, widelec1 napisał(a):

Z różnymi kotłami miałem do czynienia,przeważnie  zwykłe górniaki czyli teraz tzw. kopciuchy ale też z gazowymi,ostatnio dolniak mpm ds.Ja akurat lubię przygotowanie drewna i palenie nim,tutaj dla mnie nowością to są bufory+ podlogówka.Ja płaciłem kompleksowo za kocioł osprzęt i montaż,sam kocioł chyba wychodził 9,5tys netto

Wiadomo jak to jest z nowościami trzeba się wszystkiego nauczyc🙂też mam komplet z bufor 1500L, to podobnie zapłaciłeś jak ja z watem wyszło 11500,a masz laddomat jeśli tak to z jaką wkładka? pozdrawiam będziemy w kontakcie jak uruchomię mojego i jak bym miał jakieś problem, 🥴😃

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, widelec1 napisał(a):

U mnie w laddomacie wymieniałem wkładkę na 78 st,ta mi się sprawdza,w razie czego Pisz na priv, nie będziemy forum zawalać

Jasne dzięki ,też słyszałem żeby założyć 78st będziemy w kontakcie 😉 

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.07.2023 o 19:27, widelec1 napisał(a):

Sterownik mam taki sam ale też był zmieniany w nim soft i instrukcja techa też nie tak do końca pasuje😉,ja na ilość powietrza nie narzekam wszystko ładnie się pali ale jak masz regulacje to będziesz mógł się pobawić jak lubisz

Mój też z grudnia 2022...

Chyba tabliczek mieli za dużo nadrukowane,twoj pewnie świeży a dali , że z grudnia i promocja😁

 

W dniu 4.07.2023 o 22:14, widelec1 napisał(a):

U mnie w laddomacie wymieniałem wkładkę na 78 st,ta mi się sprawdza,w razie czego Pisz na priv, nie będziemy forum zawalać

Witaj kolego a jak mogę się z tobą skontaktować na priv? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

   Witam.  Przeczytałem całą dyskusję . Jestem w trakcie wymiany kopciucha i padło na Stelmarka . mieszkam na wsi , dom o pow. 250m uzytkowych, pietrowy z poddaszem użytkowym. W łazience podłogówka, reszta grzejniki panelowe i stare płaskie stalowe. Dom zbudowany z szarego pustaka z pustką powietrzna piętro i poddasze, parter z białej cegły z pustką powietrzną. Drzewo opałowe głownie sosna z swojego lasu ,miejsca do sezonowania dużo.  Dom jeszcze nie ocieplony ale będzie w ciągu roku, poddasze ocieplone pianą. Zastanawiam się czy ten Stelmark Eko Wood 21 kw i dwa bufory po 800 litrów dobrze będą działały ze sobą ? czy kupić większy piec ? Jak to wszystko bedzię pracochłonne ? W domu mogę tylko raz palić zimą jak wrócę  z pracy i to przed wieczorem, do tej pory i przy obecnie słabych zimach śmieciuch palił-tlił drzewo po około 3-4 godziny wieczorem i rano było chłodno ale nie zimno i tak do  około 17-18ej bo my do pracy a dzieci do szkoły wiec nikogo w domu nie było. Wiedzę że jest sporo pracy przy tych nowych piecach i sporo problemów . Co robić , gaz drogi , pompy ciepła w moim starym domu nie zdadzą egzaminu bo rachunki mnie zjedzą ? Drzewo mam swoje - i czasu do przygotowanie jego też.  Pamiętam jak kilka lat temu bywały dni z mrozem po -20C  to trzeba było na noc dołożyć trochę  węgla  i  z samego rana palić drzewem z powrotem do następnej nocy.  Obecnie wystarczy polać drzewem po 3-4 godziny przed wieczorem.

Opału do tej pory wychodziło około 25 mp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, ja mam dom 210m2 i i mój hydraulik powiedział że będzie lepszy 37kw z tego względu że jednym wsadem więcej nagrzeje wody i żeby się upewnić zadzwonilem do stalmarka i powiedzieli to samo a bufor mam 1500L. A tak poza tym to mój montaż pieca został przełożony za 2 tyg tak więc nie pomogę odnośnie urzytkowania🥴przegladalem dużo kotłów i padło na tego z tego względu że można długie kawałki do niego włożyć a mamy tego sporo już na cięte pod stary piec, myślę że to był dobry wybor😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.