Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

no troszku dziwne bo generalnie falowniki poniżej 30W nie pracują gdyż  tyle potrzeba dla pracy falownika no ale skoro taki masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe pierwszy raz widzę zeby tak sie zachowywał falownik ,generalnie zawsze jest zamieszanie przy tych małych mocach do 50W dopiero licznik zewnętrzy pokaże prawdę ,

pogadać na ten temat można ale czy warto to mierzyć to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 4W / Wh to jakaś kpina ale może się okazać że falownik będzie startował dużo wcześniej w porównaniu do takich które startują jak piszesz od 30-50W. Jak dla mnie puki napięcie jest w zakresie pracy MPPT inwerter pracuje i produkuje, co by się pokrywało z wykresami. Niestety nie mogę wydobyć z inwertera innych interwałów niż 10 min.

Licznik zewnętrzny mam jednak tu też nic z niego się nie dowiemy bo miga z częstotliwością 1000 imp/kWh a przy 10 min interwale co by nie było nie do wymierzenia są te 4W. A zresztą pokazuje tylko liczbę a nie wykres mocy.

 

Jednak zakładam że to wartość wykazana w Wh skoro nie wiem jaki jest pik a mam podaną średnią z inwerwału to może być że przez 1 min panele dawały X mocy równie dobrze jak piszesz 50W przez minute i średnio wyszło tyle. Ale jak pisałem na inwerterze chwilowo widziałem 5,3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy generalnie wszystkie markowe jak powador ,fronius czy sma startują od około 30W  u mnie najmniej to widziałem 28W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się wparować do gospodarczego z rańca ale wiadomo jak to jest złapać ileś Wh na inwerterze. Zresztą zanim panele dadzą jakąś moc inwerter przez 60s analizuje AC i DC i dopiero po tym czasie się odpala. Np. mój inwerter teraz śpi nawet nie ma dzierżawy IP w routerze, a nawet nie można się na niego wbić po wifi, podobnie jak nie rozgłasza swojej nazwy sieci zdechł wstanie jak dostanie coś na DC - Twój też sie tak uruchamia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mogę podejrzeć nawet teraz  ale tylko przez 30 sek i się blokuje  ale za tydzien wymieniam na większy pod rozbudowę i sie skończy podglądanie bo fronius nie ma podglądu przy braku DC  a powador ma hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no Fronius to malinka a z data logerem to już w ogóle :)

Mam inne wydatki ale jeśli okaże się że mogę instalację 3kW AC przewymiarować z 3,3kW DC do powiedzmy 3,8kW DC dokładając 2 panele 275W to jak najbardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jakie kolwiek pomiary dodatkowe nie sa potrzebne bo zapotrzebowanie mam roczne na poziomie 12-14MW wiec do dnia az na dachu ie będzie 12kW foto to nie ma co mierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi kocioł przerdzewieje to do bufora 400 litrów podłączam pompę ciepła powietrze / woda i odpalam podłogówkę na 35oC. Mieszkam nieopodal Wrocka więc w bielunie ciepła.

Nie straszne mi przymrozki po -20oC jednego dnia. A jak będzie naprawdę zimno trzeba będzie zakupić jakiś kominek z płaszczem wodnym grzać bufor i oddawać w grzejniki których niecierpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam prawie na granicy 4 województw. Do wielkopolskiego mam 2km zaraz za miasteczkiem jest granica województw, ale mam tu inne 4 województwa wpisz sobie Wieruszów i zadecyduj gdzie się znajduje (w Łódzkim) gdzie do łodzi mam 130 km czy do Wrocka gdzie mam 90 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie słońca nie było nic chmury i jakiś deszczyk czasami drobny ,no nic możemy sobie podpowiadać co ile sie wytworzyło  jutro mi przypomij to wpisze ile jest od poczatku roku naprodukowane to bedzie taki sam start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jeszcze pracuje na jakis 60W ale to juz prawie koniec czyli po wykresie wychodzi że miałes przez dłuzsza chwile pełne słonce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.