Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lokalizacja PC


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, esselite napisał:

stróżka się będzie tworzyć

To raczej nie będzie stróżka, tylko wielkie lodowisko.

10 godzin temu, esselite napisał:

będę reagował po obserwacjach

Nie wiem, czy będzie czas na reakcje. Jak będzie ciągle mróz i cały czas będzie przybywało lodu to może być ciężko z wprowadzaniem poprawek na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś wytyczne do wykonania fundamentu pod monobloka? Waga ok 200kg jednak wydaje się spora na posadowienie na gruncie rodzimym i wykonanie odpływu w "głąb" ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zajrzeć do manuala producenta, ale akurat mam otwartego pdfa Vieśka dla jednostki 191kg, więc mogę podrzucić info z ich źródła: https://www.viessmann.pl/content/dam/vi-brands/PL/PDF/KP/Pompy-ciepla/Viessmann-KP-Vitocal_15x-A-nowa-generacja_2022_04_13.pdf/_jcr_content/renditions/original./Viessmann-KP-Vitocal_15x-A-nowa-generacja_2022_04_13.pdf str 30 i 31

 

fund.Viess1.JPG

fund.Viess2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio tak wychodzi z 50cm.. na pewno warto zadbać o to, żeby chwasty żadne nie wyłaziły spod jednostki (jeśli ktoś oczywiście rzeźbi na gołej ziemi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Witek-z-Ulicy napisał:


Skropliny w rynience zamarzną i to przy samej jednostce zewnętrznej.

 

Wystarczy zastosować odprowadzenie w postaci rurki. Na dnie jednostki i w tej rurce montujemy kabel grzejny z termostatem. Ciągnie parę Watów a problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Buderusa, bo taka będzie PC trzeba zrobić dół na 1m, zasypać go żwirem i zrobić fundament. do dziury wstawić rurę, do której wsadza się kabel grzejny. Popatrzcie na moim zdjęciu jak daleko mam do rynny spustowej. Kabel grzejny starczy żeby odprowadzać tam wodę? Wygląda na to że PC na wysokości gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór można wywiercić świdrem takim jak na słupki ogrodzeniowe w to wstawić rurę drenarską obsypać drobnym kamykiem otworu nie zasypywać zabezpieczyć kratką pompę postawić na krawężniki chyba że ktoś chce to robi fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej myślałem. Bloczki fundamentowe albo grafitowe krawężniki jako podstawa i otwór wywiercić świdrem. Ale zrobić rurę w rurze. Tzn mniejsza w większej i w między nimi też żwir. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej tacy ociekowej woda wychodziła tylko kawałkiem wężyka ogrodowego do kanalizacji idącej akurat pod pompą i przy mrozach nic nie zostawało. Woda była w miarę gorąca i spływała/odparowywała całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patrol napisał:

lejąc zimą pod drzewem w -18C w locie coś zamarzało

Bo to mocznik nie woda. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carinus napisał:

Z mojej tacy ociekowej woda wychodziła tylko kawałkiem wężyka ogrodowego do kanalizacji idącej akurat pod pompą i przy mrozach nic nie zostawało. Woda była w miarę gorąca i spływała/odparowywała całkowicie.

Tacę zrobiłeś czy  po prostu jest  przyłącze na wężyk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleiłem wszystkie możliwe otwory w podstawie taśmą kauczukową samoprzylepną i puściłem wodę tym kolankiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie wymyśliłem. Zboku studnia chłonna zasypana żwirem. Fi wiadro po farbie 10l.😁

20220504_185815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odwodnienie w koło domu dowierć się i wpuść rurę po skosie u góry zabezpieczyć kratką i obsypać kamieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcus312 napisał:

Jak masz odwodnienie w koło domu dowierć się i wpuść rurę po skosie u góry zabezpieczyć kratką i obsypać kamieniem .

Marcus.Masz rację. Tak właśnie zrobię A same bloczki. Obrobić czymś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki i daszki nawet ładne. Krzaczki też ładne.

A nie brakuje tu jakichś elementów antywibracyjnych? I czy ta pompa nie jest za blisko ściany i roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym nie pomyślałem. Ale to pozostałości po budowie. To jak obrabiać czy tylko farba na to. Może kafelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.