Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-05- Ustawienia, Porady


FAFAŁ

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkiego to niestety nie wiem, ale może to i dobrze.
Tak czy owak potwierdzam, że 5.53 działa stabilnie. Korekta bragera już tak nie szaleje z +max na -max i przede wszystkim nie zatrzymuje podajnika, jak to miało miejsce w 5.52.
Jeszcze są błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie wersje jakieś kwiatki mają. Inaczej nie byłoby poprawek. 😉

Ale w 5.53 jeszcze mi się nie zdarzyło zaprzestanie podawania, a palnik gwoli ścisłości rozpala się częściej i pracuje dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie.

Nigdy nie miałem do czynienia z panelem pokojowym, ale może jego też trzeba rozpołowić?

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Panowie! W dniu dzisiejszym aktualizowałem sterownik do wersji 5.53.Poszlo bez problemów (baza+panel pokojowy) niestety panel główny (ST) laptop oraz komputer stacjonarny nie wykrywa sterownika. Próbowałem różnych kabli, oraz pobierałem różne sterowniki, na dwóch różnych systemach i nadal nic. Czy ktoś wie o co chodzi? Zaznaczę ze aktualizacje robiłem programem flymcu. Z góry dzięki za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie różne sterowniki? Przecież panel ma wbudowany konwerter i kabel nie ma nic do sterownika.

A jakich konkretnie kabli używałeś? Skąd je masz? Pytam dlatego, że kable microusb dołączane do np. ładowania słuchawek bluetooth są guzik warte.

A flymcu dobrze ustawiłeś? Co wypluwa w logach gdy klikniesz w start isp?

 

...komputer stacjonarny? Nie mów, że przytargałeś PC-ta do kotłowni. 🙄 A jeśli przyszedłeś do PC-ta z panelem, to niestety bez zasilania się nie zaktualizuje.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dozy napisał(a):

A j

 

A przytargałem, z racji tego, że w laptopie nie wykrywało na żadnym porcie USB. Kable różne próbowałem,z wersji 5.48 na 5.50 poszło normalnie. Sterowniki do portów USB. A jaki kabel polecił byś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od telefonu 🙂

Ale skoro już raz udało się zaktualizować, to znaczy że dany kabel działa.

Spróbuj we flumcu kliknąć drugi raz w start isp jeśli zacznie wers w wers wypluwać connecting... connecting...

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym rzecz, że w flymcu po naciśnięciu isp pokazuje czas łączenia po jakimś czasie wyskakuje błąd, jeszcze w porcie nie ma możliwości wyboru portu pod który jestem podłączony 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo panel bedzie w usb nie com. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie wszystko śmiga aż miło. Jednak coś z kablami znalazłem jeden który zadziałał. Dzięki IMG_20231120_163411.thumb.jpg.9b8698fec455f7cfa0a2448151e3b7d6.jpgIMG_20231120_163228.thumb.jpg.f9f3800f826794287b88239c20056280.jpg😃

Jola! Oto kabelek jakiego potrzebujesz do aktualizacji panelu pokojowego, akurat ten mam od Timela działa bez problemów 1700496559536.thumb.jpg.bfaaa8a7ee3b7e4b57551687b2d1e707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów. Jestem początkujący w temacie jednak spędziłem już ogrom czasu z tym sterownikiem i na moje oko niestety nie działa tak jak powinien lub tego oczekuję. Kocioł wyposażony w zapalarkę więc wygasza się całkowicie po osiągnięciu żądanej temperatury i rozpala po wychłodzeniu. Wgrany najnowszy soft 5.53. Mój kocioł jest połączony z buforem. Sterownik ma włączoną pracę z buforem. W parametrach bufora temperatura zadana to 75 stopni, histereza 35 stopni. Rozumiem, że w takim przypadku priorytet temperatur ma bufor nad kotłem - oczekuję że tak właśnie powinno być (czyli temperatura zadana kotła jest bez znaczenia w granicach nie osiągania granicznych temperatur awaryjnych, a rozpalanie wygaszanie odbywa się dla granicznych temperatur bufora). Otóż niestety tak nie jest i kocioł wyłącza się w trakcie ładowania bufora przy 56 stopniach i przechodzi w tryb czuwania eko. Jeśli podniosę temperaturę zadaną koła np. na 65 stopni i go rozpalę to pracuje dalej. Czy tak powinno być, czy powoduje to któraś z opcji, czy może błąd oprogramowania? Szukam rozwiązania od kilku dni i nic nie pomaga. Wcześniej miałem oprogramowanie opracowanie dla technix'a które dostałem z palnikiem SV300 i działało to tak jak oczekiwałem, problem był natomiast z załączaniem pompy kotłowo buforowej przy pracy z rusztem awaryjnym. Dodam, że kocioł pracuje w trybie modulacji. Proszę o pomoc z góry dziękując... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, draber napisał(a):

W parametrach bufora temperatura zadana to 75 stopni, histereza 35 stopni. Rozumiem, że w takim przypadku priorytet temperatur ma bufor nad kotłem - oczekuję że tak właśnie powinno być (...)

Czy zdajesz sobie sprawę z konsekwencji takiego sterowania?

Bufor to bufor, a kocioł to kocioł. A żeby móc osiągnąć na dolnym czujniku 75° to kocioł musi pracować przynajmniej na 75, jeśli nie 78 lub nawet wiecej.

Mógłbyś jeszcze wspomnieć czym palisz - kopaliną czy odpadem?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yareka napisał(a):

Nie mam bufora ale tu kolega omawia pracę z buforem.

Dziękuję bardzo za pomoc 🙂 Wszystko stało się jasne. Temperatura zadana kotła musi być wyższa niż górna graniczna ładowania bufora, a myślałem że jest bez znaczenia.

2 godziny temu, Dozy napisał(a):

Czy zdajesz sobie sprawę z konsekwencji takiego sterowania?

Bufor to bufor, a kocioł to kocioł. A żeby móc osiągnąć na dolnym czujniku 75° to kocioł musi pracować przynajmniej na 75, jeśli nie 78 lub nawet wiecej.

Mógłbyś jeszcze wspomnieć czym palisz - kopaliną czy odpadem?

Czy jest coś złego w pracy na temperaturach które podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, draber napisał(a):

a myślałem że jest bez znaczenia.

Mogloby tak byc (aczkolwiek nie do konca), ale nie przewidzieli ze ktos tak wpisze. Ustaw wiec max. temperature na kotle (to bedzie awaryjne zatrzymanie) jaka jest mozliwa i korzystaj z ustawien na buforze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draber, jeśli chcesz ładować bufor do 70 stopni to na kotle na pewno musi być nie mniej niż 70°. Ładować do wyższej temperatury raczej nie ma sensu.

Zasugeruję swoje nastawy: zadana kotła 70, zadana bufora 67. Modulacje min powinieneś ustawić doświadczalnie na taką wartość aby kocioł cały czas przybierał na temperaturze.  Dlaczego? Ponieważ przy ciągłym odbiorze ciepła bufor będzie cały czas chłodzony wodą powracającą z obiegów i aby dogrzać go do 67° trzeba zwiększyć temperaturę na górze. 

Ja mam ustawioną min modulację 40% i gdy kocioł już się nahajcuje do 70° to schodzi na 40% i powoli temperatura dalej mu rośnie. Bufor osiąga 67 na dole gdy na kotle jest około 74.

A po co takie machlojki? Czy nie lepiej ustawić na kotle te 74°? Otóż nie, ponieważ wtedy palnik nie zdążyłby wyhamować paleniska i dopalanie odbywałoby się przy dużym nawęgleniu, a to raczej nie jest ani ekonomiczne, ani "zdrowe" dla palnika. W dodatku wysoka temperatura palnika i brak podawania (przy dopalaniu) sprawi, że węgiel wypali się za głęboko w podajniku i potem trzeba będzie dłuższej dawki przy rozpalaniu lub kilka prób-dawek startowych.

@PioBin, nie podzielam Twojego zdania. Wyjaśniłem powyżej dlaczego.

Edytowane przez Dozy
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dozy “wyhamowanie” przejela by zadana bufora i zblizanie sie do niej - tak samo jak to jest bez bufora przy kontroli od kotla. Niczego to nie zmienia, po prostu przy aktywnym buforze ster nie patrzy na temp. kotla (pilnuje co najwyzej max. w celu bezpieczenstawa). Mysle ze daloby sie ale nie tak to dziala.

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.