Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Mi skamp pv 13kw spala na same cwu 2,5 kg na dobę. Dwoje dorosłych plus dwoje małych dzieci. Coś musisz mieć nie tak albo s ustawieniami albo z instalacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś Ci przebija na instalację, możliwe że zawór zwrotny uszkodzony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 3.09.2021 o 05:02, dawidm napisał:

Widzisz a mi spała jakieś 6 kg na dobę

3 dorosłe osoby + dziecko, rury mam zaizolowane pianka, boiler to 120 l tylko że zwykły i długo się w nim nagrzewa woda dlatego histerezę mam ustawioną na 1 stopień. Boiler jest w drugim pomieszczeniu ale to niedaleko kotła.

 

Ja mam histerezę na 5 stopni to nie apteka aby od razu startował , na retorcie spalam ok 2,5 do 3kg/doba. oczywiście wentyalator wyłączony w czasie czuwania czy podawania ,rusza tylko po wybudzeniu z czuwania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z histeryza 1 st to on ciagle dogrzewa. Ja mam pionowy 200 z hist. 5 st i kociol grzeje 2 lub 3 x na dobe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam cwu włączone na stałe aby dogrzewac powrot

Więc w sumie ta histereza praktycznie nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ci tyle pali. Grzejesz w kółko kociol i cwu. Po co powrót dogrzewasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zagadka takiego spalania u Ciebie rozwiązana. Ciągle działająca pompa wychładza kocioł. Ustaw to normalnie by dogrzewał wodę z histerezą i spalanie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście powrót nie powinien być zbyt zimny, jednak tutaj trzeba obserwacji. Nie ma jednoznacznej informacji jaką temperaturę należy trzymać na powrocie. W prawidłowo wykonanej instalacji powrót chroni się krótkim obiegiem kotłowym z pompą lub bez przy zachowaniu odpowiednich średnic rur. Grzanie powrotu przez CWU to proteza i doraźne rozwiązanie, które ma swoje minusy, między innymi podwyższone spalanie.

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam powrót grzany przez cwu ale to w sezonie grzewczym. Tu raczej to bez sensu. Po co grzac powrot jak kociol stoi a jak grzeje cwu to juz ma ochrone

A 6 kg wegla plus prąd za pompe to bym grzalke wstawil. Chyba ze pompa energooszczędna...

Edytowane przez janosh
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
35 minut temu, dawidm napisał:

Tylko że ja mam cwu włączone na stałe aby dogrzewac powrot

Więc w sumie ta histereza praktycznie nie wchodzi w gre

Na stałe to włącza się tylko na zimę natomiast latem pompka całkowicie nie potrzebna a wiem to z doświadczenia ale w sumie jak zrobisz histerezę na 5 stopni to po spadku temp w bojlerze się załączy ale w sumie nie ma tam mowy o zimnym powrocie latem bo to niemożliwe , na stałe pompa tylko zimą musi chodzić nonstop latem nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio zdechła chińska energooszczędna pompa, i na powrocie była temperatura 40 stopni. Nie wiem, czy nie za mało, biorąc pod uwagę, że zadana jest 58 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 15:38, dawido napisał:

Mi skamp pv 13kw spala na same cwu 2,5 kg na dobę. Dwoje dorosłych plus dwoje małych dzieci.

Dobry wynik chyba palisz na samym przepalaniu chociaż i te wychodzi w okolicach 4 kg na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzewam bojler 3-4 razy na dobę, kotłem steruje sppv2 tryb liniowy, dziś pokazuje mi 2,9 kg spalanie ale musiał się na chwilę w nocy któryś grzejnik włączyć. Tu można poobserwować:

 

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania Panowie:

1. Z własnej głupoty uwaliłem dwie zawleczki (krzywo zamontowany ruszt palnika), które miały twardość 12.9. W metalowym były tylko 8.8 i taką zamontowałem. Czy to wielki grzech?

2. Czy w SV200 do demontażu ślimaka trzeba demontować kosz oraz rurę podawczą? Zwaliłem przekładnię z silnikiem i wygląda na to, że właśnie tak trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wystarczajaco miejsca tj plus dlugosc slimaka to da się tak wyciągnąć caly uklad .

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce nie jest problemem. Czyli najlepiej odkręcić rurę przy korpusie palnika i wyjechać z całym zestawem? Jakbym się uparł i chciał najpierw zdemontować kosz by było łatwiej manewrować to powinienem się uzbroić na wszelki wypadek w uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .wyciagasz motoreduktor ze slimakiem . Kosz i rura podajaca zostaje dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.