Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Realnie tak nie može dzialac.Sa sytuacje,kiedy sa palnik zachowuje nie logicznie.-Wzrast mocy,tlen za wysoki,korekta odcina wiatru i kiedy w tym nastapi 100% dmuchawy do czysczenia palnika,mialby O2 szybko smigac do gory.Zamiast tego spadnie.Nawet ilosc podanego paliwa musi byc odpowiedna mocy,zostawaje sterowanie nadmuchu.Ježeli dzialaloby jak piszesz,mialbys po spadku mocy palnik bez wegla.U mnia O2 pod zadana w calym obnižaniu mocy i na dole amplitudy sa unormuje(szybkosc spadku mocy wieksza,niž dopalanie),w wzrastu jest lekko ponad,lub w pozwolnym korekta ja utrzyma.Wlasnie zawsze szybczej smiga zadana,niž mierzona.Bezwladnosc goracej kopky wegla dluzsza niz amplituda mocy......Analizator pomože liepiej ustawic palnik,sterowac samym analizatorom nie možliwe,tylko lekko korygowac co najlepsze dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szybkość spamu mocy do ilości węgla w palniku. Jak to rozwiązać dobrze? Na razie po uszczelkach w palniku jest w miarę Ok. Duży skok w przód co było. Powietrze przy mocy minimalnej miałem na 16% w analizatorze teraz klikałem na 15. Zobaczymy jutro po południu co się zmieniło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bercus napisał:

Bezwladnosc

Zmienia się wraz z zapotrzebowaniem.  Czasem mam prostą linię, a czasem parabolę. 

Nic dodać, nic ująć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 07:15, SlawekOrfi napisał:


Musisz wyciągnąć ruszy i zobaczyć ile ma rzędów otworów 15kw ma 8 rzędów a 24kw ma ich 10. Ja kupiłem palnik niby 15kw a jak się później okazało był to palnik 24kw. Ale otwory zaślepione i jest już 15kw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam, mam dwa ruszty jeden 12 rzędów otworów drugi 10, w jednym większe otwory w drugim mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz podawanie.  Będzie wolniej dochodził do zadanej, ale powinno pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maq1

Sprawdź jaki masz soft.

Do spp był fajny testowy pod palnik SV200, dajesz przesyp, kaloryczność paliwa, soft pod dmuchawy 70-80W i tylko lekka korekta nadmuchu dostępna była. To było po zdjęciu mapy emisji, działa bardzo fajnie, bo na konkretny palnik i nadmuch pisane było.

Dla dobrej pracy wystarczyło w kodowym podać przesyp, kaloryczność paliwa i określić moc max np.14kW

 

Nie mniej trzeba trafić z dobrym powietrzem

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maq1 napisał:

Witajcie.

Mam problem z doborem parametrow spalania. Kociol Skamp PV13 z SV200 i ster SPPV2L. 

http://forum.bolecki.pl/index.php?board=16.0  miłej lektury, poczytaj o liniowym, o tym właśnie wspomina kolega Pieklorz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link pod który Cię wysłałem to forum twórcy Sppv2l, swoją drogą czyściłeś może kasetę powietrzna w palniku?  skoro wcześniej dobrze się paliło może tam tkwi problem, od września na pewno zaszła popiołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na stary zestaw, może kolega kupił dom z takim kotłem

Sterownika już dobrze od chyba 2lat nie ma na rynku a na fotce widać pierwszą wersję SVki, ona była do roku jakoś 2017 oferowana.

Tam co jakiś czas trzeba było ten korek odkręcić i mocno wydmuchać

 

Kocioł ma pewnie koło 3-4lat z taką wersją palnika. Można zapytać w Technix o koszt wymiany na nowszy model

Parę osób przerabiało tez przód palnika na wersję od nowego modelu (blachy od strony popielnika razem z nowa wyczystką, czyli tą blaszką pod rusztem. Technix może te blachy i uszczelki na przód wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 20:17, berthold61 napisał:

Moim zdaniem przekombinowane sterowanie przepływami wody , najlepsza metoda to jak najprostsza instalacja bez siłowników itp.ja mam prosty układ a temp stoi jak wryta na zadanej 65 , powrót u mnie to ok 58 stopni , ochrona zrobiona przepływowo na stale przez bojler dwupłaszczowy a czujnik  temp bojlera poleciał na powrót zasilania bojlera , nie dałbym nikomu zgody aby cokolwiek zmieniał .

A czujnik dlaczego na powrot? Tylko celem sorawdzania temp powrotu? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janosh moja krew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
4 godziny temu, janosh napisał:

A czujnik dlaczego na powrot? Tylko celem sorawdzania temp powrotu? 

Bo jak był w środku bojlera to kocioł niepotrzebnie wchodził na wysokie obroty a ja mam ochronę powrotu kotła zrobioną przez bojler dwupłaszczowy i pompa stale chodzi więc ten myk uspokoił kociołek a woda zawsze jest ciepła , proste skuteczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie... Myślałem, że może pod ten czujnik coś masz podłączone. U mnie też ochrona przez CWU 200l - pompa podłączona jako podłogówka non stop. A czujnik siedzi tam gdzie siedzi.... Minus taki, że pompa prądu troszkę skonsumuje... Ale chociaż różnicy w ilości spalanego węgla nie odnotowałem....

Ale ciepłą wodę to masz gorącą..... U mnie jak na razie kocioł chodzi na 52 st.

Edytowane przez janosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Mój kocioł ma stale 65 stopni a powrót ok 59 stopni czasem spadnie po napełnieniu wanny do 53 stopnie ale w sumie ten bojler działa poniekąd jako bufor a jak był czujnik temp bojlera w bojlerze to piec wariował po upuszczeniu niewielkiej ilości cwu a teraz spokojnie pyka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Agrosie wyłączyłem CWU i czujnik na nic nie wpływa. Mi też szalał i walił na 100% potem w podtrzymaniu i tak w kółko.. Teraz sobie w miarę ładnie moduluje.

Zapytam Was jeszcze jak ustawiacie SV200 (najlepiej przy Argos Pid)? Oglądałem filmiki Kamila, bawiłem się kalkulatorem... On ustawiał powietrze na 100% mocy i nie wiem czy ten płomień cały czas ma się utrzymywać? U mnie przy podaniu lizał ściankę ale skracał się i chował do palnika i tak w kółko. Niby za dużo wiatru ale zmniejszając wiatr zaczynało palić na czerwono. Problem z zabawą taki że po paru minutach osiąga zadaną i lipa... Musiał bym dom wychłodzić żeby dłużej poobserwować ;) Ale żona i dzieciaki.... ;)

Nie wiem w jakich zakresach powietrze ustawiać... Wg instrukcji 55-75%... Obecnie mam 7:40:23%  i niby za dużo dla dużych mocy jeśli chodzi o płomień a znowu za mało dla niskich a przy obecnych temp. buja się często poniżej 30%. Czy lepiej dać dużo a PID sobie dobierze czy on po prostu proporcjonalnie sobie poleci... W kotle czarno ale ponoć Lew tak ma i co tydzień lecę kocioł miotełką...

Drugie pytanie: jest jakaś różnica w jakości spalania jeśli ograniczył bym moc przykładowo do 6 kW skracając pauzę? Wydaje mi się że wtedy dmuchawa szybciej lata na niskich mocach. Czy jeden czort...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawianie palnika - wszystko zależy od tego na jakiej mocy go próbujesz ustawić, ustawiaj na dużej mocy (ale niekoniecznie maksymalnej jaka jest w sterowniku bo czasami po prostu dmucha tak mocno że w ogóle jest to nieużywalne)

Czyli solidny nadmuch, płomień powinien sięgać do przeciwnej ścianki pieca, no jakieś 30-35cm to chyba jest, powinien być jasno żółty i nie powinien się kurczyć między podaniami węgla. Oczywiście to ostatnie pod warunkiem że podawanie jest co minutę lub częściej. 

Aha, no i jeśli już grzeje z tymi ustawieniami to przy otworzeniu dolnych drzwiczek w piecu nie powinno być w środku 'czarno' - tzn jak jest za dużo węgla to przy otwartych drzwiczkach spalanie wygląda bardzo OK bo jest dodatkowe powietrze, ale jak je zamkniesz i poczekasz parę minut to zaraz po otwarciu będzie widać że w środku jest pełno ciemnego dymu. 

Natomiast wg mnie nie da się tego zrobić na szybko bo spalanie różnie się zachowuje w zależności od np temperatury palnika, od tego jak długo się pali i jak długo trwała przerwa w podtrzymaniu. Np na początku może się wydawać że węgla jest za mało, potem po rozpaleniu nagle wydaje się że jest za dużo, ale po 30 minutach palenia wszystko się wyrównuje i płomień jest w sam raz.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obserwacji ciężko ustawić powietrze tak, aby było prawidłowo i płomień tylko lizał przeciwległą ściankę. Obecnie mam 6.5:50:18%. Zmniejszam od listopada to powietrze i czasem wydaje mi się że jest OK, czasem że jest źle... To zależy też od węgla i jakby to powiedzieć momentu w którym jest kocioł. Jak zaczyna palić czyli palenisko jest mało nawęglone to płomień ledwo wychodzi z palnika. Jak już prawie dobija do temp zadanej albo ją przebija to płomień ładuje po przeciwległej ściance. Nie wiem do końca jak to ustawić, aby było dobrze. Może w Argosie się nie da? Na razie mam takie ustawienia i cały czas obserwuję i kombinuję. Ekogroszek 28MJ i robią się czasem spieki. Wcześniej przy 26MJ spieków praktycznie nie było. Do mocniejszego węgla zwiększyłem powietrze (bo miałem tylko 16%) bo też zauważyłem że robiło się w kotle czarno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że też zależy jaka frakcja węgla wpada w danym momencie. Jak poda miału to płomień zaraz znika a jak wpadnie większy kęsek to o dłużej pali. Druga sprawa to przy krótkim czasie podawania przy 30% mocy to podawanie trwa z 2 sekundy? Co wpadnie to wpadnie. Co drzwiczki otworze to inaczej aczkolwiek dymu nigdy nie mam. Tylko zarasta czarnym pyłem.

Ciągle tylko mam dylemat żeby z tym powietrzem nie przegiąć zbytnio. Pierwszy sezon nie tykałem ustawień i leciała dmuchawa na 75% jak instrukcja nakazywała.... I coś dziwnie monter uśmiechał się do pomagiera jak tę rakietę oglądali ;)

Bedzie czas to zmniejszę moc i pobawię się jeszcze. Chociaż spalanie mam już na poziomie 14kg/doba bo potrafił 17 wciągnąć. Na ile to zależało od ustawienia powietrza to nie wiem. Zjechałem z 35...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 kg doba to  palnik pracuje na mocy gdzieś 3,5 kW   i ciężko będzie tu oczekiwać kity ognia na takiej małej mocy ale  nadmuch  można próbować obniżyć tak aby nie było niedopałków i nie robiło się czarno na wymienniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedopałków nie mam a czarno i przy 35% było..... I tak czarno i tak to po co przepłacać.... Tak sie zastanawiam czy mi te dysze potrzebne. jarecki kiedyś mi pisał że jak spalanie małe to można wywalić.... Z drugiej strony chyba mniej popiołu leci do wymiennika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr mniej czarno masz i czym kleiłeś bo nie w temacie jestem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.