Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas zastanawiam się czy iść w kierunku wymiany na cały taki zestaw aby móc palić peletem w okresach przejściowych,czy tylko sam nowy tył z zapalarką i zostać przy ekogroszku. Pisałem wcześniej do firmy Technix odnośnie takiego zestawu do modyfikacji działających już palników SV200. Odpisali że oni są tylko dostawcą części,a sprzedażą będą się zajmować firmy zewnętrzne. Wymienili Ciebie i Kamila M.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienię palnik sv200 z papierami z 7 dni, na pancerpol lub Ardeo obrotowe. Więcej na priw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cały czas zastanawiam się czy iść w kierunku wymiany na cały taki zestaw aby móc palić peletem w okresach przejściowych,czy tylko sam nowy tył z zapalarką i zostać przy ekogroszku. Pisałem wcześniej do firmy Technix odnośnie takiego zestawu do modyfikacji działających już palników SV200. Odpisali że oni są tylko dostawcą części,a sprzedażą będą się zajmować firmy zewnętrzne. Wymienili Ciebie i Kamila M.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Kup palnik obrotowy i będziesz miał spokój.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popcorn

Trafiały zapytania, Kamil też miał. Dlatego technix się zgodził wycenić ten tył palnika i zgodził się go w taki sposób oferować. To wszystko.

Zrobić można etapami. Tył z zapalarką.

 

Następnie kryza separująca i podajnik pelletowy... koszty rozejdą się w czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pieklorz napisał:
Popcorn
Trafiały zapytania, Kamil też miał. Dlatego technix się zgodził wycenić ten tył palnika i zgodził się go w taki sposób oferować. To wszystko.
Zrobić można etapami. Tył z zapalarką.
 
Następnie kryza separująca i podajnik pelletowy... koszty rozejdą się w czasie.
 


Dalej nie rozumie co ma do tego Kamil itd??? Jest dealer oferuje na swojej stronie cenę pośredników i Kamil sprzedaje za ta sama cenę.
Bez urazy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pracuje w takiej firmie, branża inna tylko zysk ten sam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik aktualnie nie jest osobno wyceniony i nie ma być osobno oferowany. To jest jako cały komplet pelletowy i jeden z elementów zestawu.

To co zostało rozbite na elementy to ten tył palnika i zapalarka dla osób chcących to mieć przy ekogroszku. Sama zapalarka 200zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz

Nie mam pretensji do Ciebie ani nikogo innego, nie chciał bym żebyś mnie zrozumiał, każdy dba o (swoje). Jan to się mówi wszyscy chcą żyć!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Żebyś mnie złe nie zrozumiał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do nikogo pretensji.

Palnik SV200 jest produktem Technix.

Nie mogę nim rozporządzać dowolnie, tu były zapytania, poprosiłem z myślą o użytkownikach skamów o taką możliwość i wycenę. Firma się na coś takiego zgodziła, podała jak to ma wyglądać i do tego się dostosowałem.

Myślę, że taki stopniowy upgrade wyjdzie taniej,jak ktoś ma na to ochotę.

 

Widzisz wyjściowo pojawiła się możliwość zapalarki do ekogroszku, ale z ręcznym odpalaniem przewodem.

Tutaj teraz Timel podał pomocną dłoń w sofcie i jest to zautomatyzowane. Wyjście cyrkulacyjnej obsługuje zapalarkę do 300W.

Zobaczymy co dalej się pojawi, to wszystko są bardzo świeże sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kosztuje cały zestaw pelletowy aby móc przerobić sv200n z przed 2 lat na pellet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już z wyciąganą płytką paleniska?

Potrafisz wyciąć szlifierką w koszu otwór pod rurę pelletową? 4otwory pod przełożenie śrub do przykręcenia...

Czy nie potrafisz i chcesz z nowym koszem?

 

Miałem ostatnio takie zapytanie i wycena następujących pozycji była taka:

Elementy do przeróbki na pellet
Tył palnika
Zapalarka 
Kryza, odstawka dmuchawy, uszczelki
Podajnik pellet
Rura pellet
Sterownik ARGOS Black

2050zl brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, mam wyciągana płytkę a z resztą to też nie problem.pieklorz a jak z papierami, konkretnie atesty, czy ta przeróbka no w moim przypadku pozbędzie go VKlasu i Eco design.? Pytam bo mam kocioł z dotacji i podczas kontroli może być problem. 

Edytowane przez Dioob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przeróbka to coś, co się robi samodzielnie na własne życzenie.
Kocioł ma atest na ekogroszek. Ten palnik nadal może spalać ekogroszek i dodatkowo pellet.
To nie jest inny palnik, ale atestu na pellet nie będzie.

W tej chwili jest skamp-pv na tapecie pod takie badanie na pellecie, nie umiem jednak odpowiedzieć ile to potrwa i jaki będzie wynik.
Podam informację jak będzie po wszystkim, bo w dobie choroby wszystko dodatkowo jeszcze mocniej się rozciąga czasowo.

W sporej części dotacji są także zapisy,że przez 5lat od zakupu nie wolno nic zmieniać (wymiana kotła, zamiana palnika są niedozwolone), o tym też trzeba pamiętać i to sprawdzić.

Jedyne co możesz aktualnie zrobić, to dołożyć zapalarkę do ekogroszku, to nie zmienia przeznaczenia kotła i palnika.

Takie przeróbki są bezpieczne, gdy nie korzystało się z dotacji.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, i takowy zapis mam, dzięki i narazie daje sobie na luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Palil ktoś tym palnikiem miałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał na pewno  nie ma takiej kaloryczności jak piszą. Ja na rynnie paliłem miałem ale teraz kupuję po 800zł ekogroszek i mam spokój z pyłem itp. Poza tym mam suchutki opał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem troszkę odsiewką, i daje radę. Na składzie kosztuje 570 jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pochłaniacz napisał:
Paliłem troszkę odsiewką, i daje radę. Na składzie kosztuje 570 jak pamiętam.


U mnie tez po tyle i tak myśle czy nie kupić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał wymiennik po paleniu odsiewką. Na groszkach tak mi się nie udało. Nie wiem dlaczego .

 

20200121_155817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.