Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, digi napisał:

  Ja miałem 3tony ze składu chrzczone miałem, chciałem dokupić i mi powiedzieli 1340.70km od kopalni. Kupiłem 2t w PGG w listopadzie. Ogrzeje się.Co będzie dalej nie wiem. Ja muszę mieć min. 5ton/sezon w starej chacie. Mam piecokuchnię nieużywaną od kilkunastu lat i lasy wokoło. Przeżyję. Już dawno nie widziałem ludzi zbierających chrust i nie słyszałem dźwięku pił do drewna w takim natężeniu jak w tym roku wokoło.

Paranoja. Pani liczy worki + jeszcze ochrona?

Dlaczego na wielu użytkowników. To nie można kilka zamówień po 10 worków? Ile jest czasu na odbiór? Pomimo zamówienia w dwóch różnych odebrałeś w jednej?

@daromega

Prometeusza i dekret na biedę.

Ochrona to już nie liczy, bo są załadowane w samochodzie. Robi fotę węgla w bagażniku na wyjeździe i wbija coś do kompa. Na wjeździe rejestruje dane i pstryka tablicę rej. o ile dobrze pamiętam.

Pani liczy przy załadunku w magazynie. Tam było kilka palet, z których pobierało się worki. Wcześniej w biurze po trzy papiery do podpisu na 1 zamówienie, czyli 12 w moim przypadku, przy czym wydawana jest taka ilość, która nie przekroczy ładowności samochodu (sprawdzają dowód rej.), dlatego jechałem 2 razy.

Dlatego na tyle osób, bo jest (był?) limit 10 worków na osobę na dzień. Taki market, idziesz z roboty i po drodze bierzesz worek wungla 🙂 Żeby system sklepu puścił, trzeba wpisać kogoś innego i zrobić upoważnienie, dlatego jechałem z trzema upoważnieniami, dowodem osobistym i rejestracyjnym. Wartość opałowa zużytego papieru zbliżona do kupionego paliwa. W końcu to czarne złoto... A to wszystko w sypiącej się scenerii z czasów Gierka.

Nie wiem, ile jest czasu na odbiór. Zawsze można zadzwonić do biura w kopalni i zapytać, po zamówieniu podają nr w mailu. Zasady są takie, że odbierasz całe zamówienie i nie przeładowujesz pojazdu.

Nie zamawiałem w dwóch kopalniach. Do wyboru były tylko dwie, ja wybrałem Łaziska. Potem jeszcze węgiel był dostępny w jednej z nich, zanim całkiem się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, digi napisał:

A co jak będzie 8 osobnych zamówień na jedną osobę dzień po dniu na przykład po 10 worków, a odbiór w jednym dniu 800 kg zakładając, że samochód ma taką ładowność?

Pewnie tak można, pytanie czy uda Ci się wyhaczyć codziennie przez 8 dni węgiel w tej samej kopalni?

Teraz, Raffalm napisał:

Pewnie tak można, pytanie czy uda Ci się wyhaczyć codziennie przez 8 dni węgiel w tej samej kopalni?

8 x 10 worków to jest 1600 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, digi napisał:

On ma Ferarri

Taaa...hot wheelsa 🙂 Szczeniak i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.