Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie obudźcie się. Nie widzicie co te sk...y z nami robią? 

Śpimy na węglu. Hałdy węgla w kopalniach. Piece wymieniać. A potem wrzucają parę ton co jakiś czas i niech ludzie się gryzą. Masz już w koszyku i czekasz aż łaskawie cię wyp.... I chwilowy brak towaru. 

A najlepiej wprowadzić co chwilę inny limit. 

Nie przypomina wam to już pewnych czasów gdzie tłukliśmy się o papier toaletowy? 

A jak jeszcze raz usłyszę że dokładamy do górnictwa bo się nie opłaca to mnie szlag trafi. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy jeszcze mają kopciucha .

Resztę frajerów też pozdrawiam. Tych co zrobili 5 klasę eko, gaz lub prąd i pellet. 

Pellet w który pakują kleje, lepiszcze i inne gówno. Gaz i prąd który kosztuje majątek.

Nie wszystkich stać na foto i pompę, nie wspomnę o termomodernizacji. Zamykajcie Turów, a w Niemczech dalej odkrywkę robią i się śmieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak towaru nie jest spowodowany polityka w Polsce tylko rynkiem światowym. Zaczęło się od Chin, które chcąc nadrobić zaległości brakiem towaru spowodowanym przez covid, w pewnym momencie zabrakło u nich prądu bo po prostu nie mieli węgla. Zaczęli skupywać węgiel z całego świata. Poza tym, jeśli chodzi o ekogroszek to jest na to duży popyt. Węgiel oczywiście staniał już dawno na światowym rynku a cena u nas została. 

Zamiast psioczyć to trzeba się cieszyć, że zamiast kupić w składzie lokalnym za 1400zl można to zrobić tutaj za 1020 mowa o karliku. Nie jest łatwo kupić ale realne jest coraz bardziej. Jeszcze brakuje limitu miesięcznego i węgiel na stronie będzie się utrzymywać jakiś czas. Powodzenia dla wytrwałych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że dostałeś nr przesyłki to nie znaczy, że jutro będziesz miał towar. Tak po 5 dniach jest (zależy jak daleko mają). śledź przesyłkę, a na razie będzie jako nieprawidłowy nr. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamis14 napisał:

Brak towaru nie jest spowodowany polityka w Polsce tylko rynkiem światowym. Zaczęło się od Chin, które chcąc nadrobić zaległości brakiem towaru spowodowanym przez covid, w pewnym momencie zabrakło u nich prądu bo po prostu nie mieli węgla. Zaczęli skupywać węgiel z całego świata. Poza tym, jeśli chodzi o ekogroszek to jest na to duży popyt. Węgiel oczywiście staniał już dawno na światowym rynku a cena u nas została. 

Zamiast psioczyć to trzeba się cieszyć, że zamiast kupić w składzie lokalnym za 1400zl można to zrobić tutaj za 1020 mowa o karliku. Nie jest łatwo kupić ale realne jest coraz bardziej. Jeszcze brakuje limitu miesięcznego i węgiel na stronie będzie się utrzymywać jakiś czas. Powodzenia dla wytrwałych. 

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja akurat na Śląsku. I to co piszesz nijak ma się do sytuacji. Pgg handluje węglem zza granicy? Proszę cię. 

Na kopalniach wprowadzili Na tzw wadze limit 30 TON na dzień! Nie na auto. Ogólnie. Na pojazd 3tony. Np. stoisz wanną 25 ton wjeżdżasz i nie ma że do pełna.

Dlaczego na składach tyle kosztuje? Bo muszą stać po parę dni żeby łaskawie kupić. Auto zablokowane, chłopa parę dniówek zapłacić a i zarobić coś muszą. Nie dziwię się. 

Jeśli od tygodnia mając w koszyku i nie mogę zrealizować zamówienia mam prawo być wk....y nikt mi nie zabroni.

Nie zdziwilbym się jakbyś był z pgg. Ale szanuję Twoją opinię. Póki co jeszcze mam takie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukipuetruch nie jestem ze Śląska ani z pgg. Na forum trafiłem przypadkowo i dzięki temu zaoszczędziłem w tym sezonie sporo pieniędzy. Skoro pgg wprowadziło limity to jest tego powód. Bo jakiś nie chce mi się wierzyć, że na stanie mają hałdy węgla i nie chcą ich sprzedać. Trochę się dziwię, że jesteś ze Śląska i nie udało Ci się kupić. Może slabo czytasz forum. Można przecież odkupić asygnaty na węgiel i kupisz taniej niż przez stronę pgg. Tak przynajmniej na forum radzą jak jest to nie wiem. Ja mogę kupić jedynie przez stronę i kurierem bo mam za daleko na Śląsk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kamis14 napisał:

Można przecież odkupić asygnaty na węgiel i kupisz taniej niż przez stronę pgg

Jestem, ze śląska i mam odkupioną asygnatę. Kierowca, który mi zwiezie węgiel, musi czekać około 2-3 dni w kolejce dla jednego klienta. Jestem u niego około 20 w kolejce, bo tyle ludzi dało mu wcześniej asygnatę. Prosta matematyka 20 osób po dwa dni czekania to jest 40 dni odliczasz soboty i niedziele to nagle robi Ci się z tego dwa miesiące czekania. I faktycznie wychodzi taniej ale przy kupnie luzem ekogroszku, bo workowany wychodzi tak samo a i transport też sobie liczą. Np 50zł od zwiezionej tony ale u tego kierowcy czekać trzeba 4 miesiące po około 100zł od tony i trzeba czekać dwa miesiące.   

Edytowane przez Squrcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamis14 napisał:

Można przecież odkupić asygnaty na węgiel i kupisz taniej niż przez stronę pgg.

Trzeba doliczyć transport. Myślę, że wyjdzie drożej jak przez sklep. 850 asygnata. Mnie wołają transport na śląsk 250zł. Jakieś max 150km w dwie strony. W dalszym ciągu taniej jak na składzie. Pisałem w sprawie pelletu do dwóch sprzedawców, którzy się zgłaszali do innych przez oferteo. W tej chwili Producent palet oferuje 1630zł Olczyk za paletę 1050kg + transport 180 brutto, Tartak 1628,25 zł brutto za paletę ( 975 kg). Cena transportu 250 zł netto. 🙂 Trociny. 100-115€ tona pelletu z Białorusi/Ukrainy. Chyba w przyszłym sezonie będę szukał ludzi na tira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamis14 napisał:

Lukipuetruch nie jestem ze Śląska ani z pgg. Na forum trafiłem przypadkowo i dzięki temu zaoszczędziłem w tym sezonie sporo pieniędzy. Skoro pgg wprowadziło limity to jest tego powód. Bo jakiś nie chce mi się wierzyć, że na stanie mają hałdy węgla i nie chcą ich sprzedać. Trochę się dziwię, że jesteś ze Śląska i nie udało Ci się kupić. Może slabo czytasz forum. Można przecież odkupić asygnaty na węgiel i kupisz taniej niż przez stronę pgg. Tak przynajmniej na forum radzą jak jest to nie wiem. Ja mogę kupić jedynie przez stronę i kurierem bo mam za daleko na Śląsk. 

Zgodzę się z Tobą. Tylko chodzi o sposób w jaki to funkcjonuje. Żeby robić wyścig szczurów, godziny wyrzucania na sklep....chyba nie tędy droga. Rozumiem limity bo kombinatorów mamy mnóstwo. 

Ale żeby towar na który jest popyt był dostępny o godzinie x na parę chwil?

A ty ludu się ciesz bo udało ci się kupić. 

A propos. Przed chwilą udało mi się kupić dwie tony. I też wziąłem kuriera mimo że do kopalni mam kilkanaście kilometrów. Ale ten czas i nerwy... Ahhh

Więc owszem, można kupić, ale w jaki sposób...

Zdrowia życzę 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.