Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MORIA napisał(a):

    Mamy system będący kumulacją nieszczęść…

Dziwi mnie jedno. To źle, tamto niedobrze. Pełno postów, opinii i analiz. A gdzie recepty? Czy tu już zabrakło umiejętności i wiedzy?
 

Mielismy jakiś czas temu w firmie Finów. Wiecie jakie są u nich ceny prądu? 
większość energetyki to elektrownie z atomu. Cena pradu za kWh inne są rano. Inne w południe a inne wieczorem. Inne są w tygodniu a inne w weekendy. A co z tego wynika?  Średnia płacona cena za jedną kWh prądu to uwaga… 1 eurocent. Czyli 4 grosze na nasze. Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.c31ebb5598d6781390365fe1b40025b7.png

😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Outsider napisał(a):

Dziwi mnie jedno. To źle, tamto niedobrze. Pełno postów, opinii i analiz. A gdzie recepty? Czy tu już zabrakło umiejętności i wiedzy?

        Recepty są proste i sprawdzone. Ludzie u władzy w większości je dobrze znają, gorzej z tą wiedzą u większości spoleczeństwa... Dla tych u władzy i tej części, która w takim systemie ma się dobrze zmiany nie są potrzebne więc dlaczego miałaby uświadamiać resztę. Kto podcina gałęź na której siedzi... System jest zabetonowany i utrwala się jeszcze bardziej. Jak ktoś tego nie widzi, to znaczy że nie wie na jakim świecie żyje... Ktoś, kto próbuje to zmienić albo chociaż uświadomić rzeczywistość innym jest pierwszym celem do odstrzału w dodatku ku uciesze ogłupionej gawiedzi, której chciał poprawić los...

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemało przykładów, że łatwiej zmienić ustrój niż podejście do ekonomii czy też powszechne zrozumienie jej mechanizmów. A "zabetonowany system" nie sposób naruszyć betonowym młotem ideologii strony przeciwnej. Nie ma na to zgody, poparcia. Może dlatego, iż słusznie budzi większe obawy niż doraźne nieraz programy socjalne, marnotrawione na wielu płaszczyznach. Chciałoby się zaufać nieprzejednanym profesjonalistom, ale poszukiwania takich obecnie, w dojrzałym już pokoleniu są mało realne. Wolimy nie znać prawdy, swoich możliwości, dlatego popadamy w skrajności.
Usprawiedliwione na tyle, że to ludzkie bardzo :)

A ściśle z tematem, nigdy nie stracą na aktualności niestereotypowe rozwiązania. Energię pozyskaną z drewna (do ogrzewania domu), można uznać nie tylko za odnawialną, ale najpewniejszą, jeszcze nieraz się o tym przekonamy.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep internetowy (skład opału) wysłał wiadomość, że ceny węgla się zmieniły. Sprawdziłem, jest obniżka.
Mimo zimowej aury, wiosna coraz bliżej. 
Na forum był też wpis, o zużyciu gazu. Kolejny raz potwierdza, że kotły te są dopracowane (lata doświadczeń, serwisowania). Różnice więc (między producentami), mogą być niewielkie, może nawet niezauważalne (w podobnych warunkach). Obok tych na pellet, są chyba na szczycie możliwości technologicznych.
Jeśli jest inaczej to forumowicze poprawią tą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że możliwość spekulacyjne państwowych spółek się kończa....

Cena paliwa powoli spada,

Ceny węgla są już poniżej <1000zl/t bez transportu ale jednak .

Dziś dzwoniłem do leśniczego i okazało się, że jest drewno!

Była sosna i osika.

Zamówiłem 10mp osiki po 96zl/mp

Sosna chyba po 113mp. Plus transport 40zl/mp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piastun napisał(a):

Nie będę tutaj prowadził polityki ale fakty są takie jakie są.

Napiszcie coś więcej, proszę. Nie żebym nie wiedział czego się spodziewać w przyszłości, ale ciekawią spodziewania innych. Internauci są bardziej interesujący niż telewizyjne występy infantylnego gaduły o ołowianym spojrzeniu, przemawiającego do znudzenia gotowcami, retorycznymi kalkami albo innego, z drugiego końca sceny, podnoszącego oglądalność swym nieszablonowym, szokującym zachowaniem, uwieńczonym wywijasami słownymi jakby z baśniowego języka.

Ze swej strony mogę tylko zachęcać do tego co już tu było, rozwiązań z możliwością łatwego i szybkiego przełączenia na inne źródło ogrzewania w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie na foliarskich forach (TT i innych) co planują nasze elity wychowane(wychodowane) przez WEF.

Globaliści przy mojej pogardzie do nich są naprawdę uczciwi i wszystko co realizują, przedstawiali w planach lata temu.

Są nawet polscy pisarze, którzy poświęcili czas na zrecenzowanie tych wszystkich rewelacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem pełen podziwu dla tych dalekosiężnych planów dotyczących "wydojenia" obywateli. Wszystko idzie "zgodnie z planem" jak w SVO Putina 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy znać wszystkich opinii, przewidywań. Dla nas istotnym jest ta, która się potwierdzi w całości a nie tylko w części albo w ogóle. Elektryczność zmieniła sposoby zarządzania prawami przyrody. To przyśpieszenie, łatwe i skuteczne przeprowadzanie różnych projektów, nas tak rozzuchwaliło, że czujemy się władni odwrócić i wywrócić wszystko wokół, łącznie z prawami moralnymi. Stąd zamieszanie na wielu płaszczyznach, ścieranie wielu poglądów wobec szybko zmieniających się warunków życia. Już nie opowiesz się nawet "po której stronie masz serce", bo dążenia różnych organizacji penetrują takie rejony życia społecznego do których nie powinny wnikać. Lewa strona usiłuje porządkować sprawy, których nie rozumie a prawa obnosi się dbałością o potrzeby, które zazwyczaj były jej obojętne.
By nie ciapać tu zbyt rozwlekłych opisów podzielę się tylko, że tego zamieszania nie sposób uporządkować, wręcz przeciwnie, próbuje się nim zarządzać jakby, to dostrzega pewnie każdy.

59 minut temu, MORIA napisał(a):

....No kto odważy się zaprotestować przeciwko tak szczytnej idei...

Cenne spostrzeżenie, dobrze ujęte. Można zastosować do wielu spraw. Mało kto chce widzieć, że lasso zagarnęło już większą część świata i większość właśnie spogląda na wieści z tego świata, tak jak "należy" :)

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł pisać językiem zrozumiałym dla prostych ludzi, to Twoje, zapewne słuszne wnioski docierałyby pod przysłowiowe strzechy. Jak wiesz nie wystarczy mieć rację ale przekonać do tego tych do których się mówi. Ja niestety jestem jedynie jednym z wielu prostaczków i już przy pierwszej metaforze tracę wątek...

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mu to dawno napisać, ale nie miałem odwagi... 😁

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie mam wprawy w pisaniu postów. Spróbuję tak: według mnie pójście w stronę elektryczności (elektryczne ogrzewanie, waluta, motoryzacja), nie sprawdzi się.
Odejście od paliw kopalnych może mieć taki sens, że opierający swoją gospodarkę na handlu nimi utracą swoje wpływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzi się, to tylko kwestia czasu. Akumulatory spadną w końcu "na łeb, na szyję" i wszystko będzie "na baterie".

Jesteśmy na "takim samym" etapie jak wynalezienie maszyny parowej. Wtedy też ludzie nie wyobrażali sobie, że mogą zostać zastąpieni, przez jakieś maszyny 😉

Rewolucja już trwa, odejdziemy od paliw kopalnych szybciej niż wszystkim się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Elektryczne ogrzewanie czy motoryzacja, oczywiście dobrowolne- jestem jak najbardziej za. Waluta, tu już byłbym ostrożny. W prostych rozliczeniach tak ale zabezpiecznie w skarbcach musi byc w czymś, czego jednym wciśnięciem klawisza na klawiaturze, czy pociągnięciem po ekranie smartfona nie da się odesłać w niebyt nie pozostaiając nawet po tym śladu... Co do paliw, to jakimi by nie były zawsze są narzędziem w rękach ich posiadaczy. Wystarczy przypomnieć jak jeszcze dwa lata temu UE ( niemcy) przekonane, że będą jedynym dilerem rosyjskiego gazu na europę na siłę wymuszały i nadal wymuszają likwidację innych " nieekologicznych" źródeł energii w tym węgla. Gaz chwilowo stał się niedostępny, to forsują to co mają na zbyciu i możnaby tak dalej i dalej... Wnioski ? Szanujmy to co mamy, nie liczmy na przyjaciół, bo w polityce takich nie ma i róbmy to co dla nas najlepsze a nie to co spodoba się innym. Jednym słowem to, co sprawdza się od czasu jak zeszliśmy z drzew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia kołem się toczy i ponownie wracamy do zasilania samochodów prądem jak to miało miejsce w przypadku pierwszego samochodu. Palimy ogniska w domach i mieszkaniach jak dawniej w jaskiniach. Nic nowego. Dyktowanie na siłę mody na cokolwiek, na dłuższą metę się nie sprawdzi. Ludzie sami wybiorą co dla nich najlepsze, najkorzystniejsze. Jednemu się spodoba samochód elektryczny, innemu bryczka, bo go stać na konia, a co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Jesteśmy na "takim samym" etapie jak wynalezienie maszyny parowej. Wtedy też ludzie nie wyobrażali sobie, że mogą zostać zastąpieni, przez jakieś maszyny 😉

Biorę pod uwagę nawet, że podobne mojej opinie mogą być kiedyś oceniane jak reakcja widzów na pierwszy film, z wjazdu pociągu na stację :)

2 godziny temu, o6483256 napisał(a):

Rewolucja już trwa, odejdziemy od paliw kopalnych szybciej niż wszystkim się wydaje. 

Napędzanie tego ustawami, rygorystycznymi przepisami budzi wątpliwości a może nawet podejrzenia o grę, daleką od praw rynku. Nie dostrzega się wtedy szans ani zagrożeń tam gdzie naprawdę mogą się pojawić.

Na korzyść przemawia dziś jednak to, że miejsce do życia wśród potomków sarmatów jest najbezpieczniejszym miejscem na ziemi :)
Jak to mówią młodzi: wolność rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko dobrze się czyta, bo pewnie wiele opinii jest rozsądnych, lecz fora internetowe to nie "rada starszych", nie mają mocy sprawczej, w przeciwieństwie do aktualnych wydarzeń.

https://wykop.pl/link/7331069/sad-uniewaznil-uchwale-o-strefie-czystego-transportu-w-krakowie

Świadczy o tym, że jeszcze długo będą ścierać się tutaj dwa światy.
Każdy chyba lubi nowinki techniczne, czytać o nich, lecz w obecnej sytuacji bliżej do tego sprawdzonego już świata, może dlatego, że nastroje militarystyczne nie maleją, wręcz narastają

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/amerykanie-zaatakowali-cele-huti-w-jemenie-to-zly-sygnal-dla-polski/n2e9r45,79cfc278

I mogą wywierać wpływ na marzenia o stabilizacji, tak potrzebnej dla nowych technologii (w kwestii zasilania, ogrzewania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten oto sposób, zrobiliśmy kółko i wracamy do punktu wyjścia. Rozwiązanie jest w niezależności energetycznej. A żeby to zrobić to trzeba zacząć od modernizacji infrastruktury. Z tym że kasa na modernizację poszła na dopłaty do energii. 😵‍💫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.