Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialiśmy jakiś czas temu o dostawcach z PGG. Tak robią fajnie. Wiedzą, że ludzie mają nóż na gardle.

Screenshot_20220823-153205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, h3nio napisał:

W Czechach tragedia. Obecnie wzrost cen węgla wynosi od 20% do 30% w porównaniu z 2021 r.

ale tam jest mniejszy rynek i zdążyli sprowadzić do sierpnia co trzeba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba te kopalnie sprywatyzować i monopol się skończy jeśli jest prawdą co mówią związkowcy z kopalń ze elektrownie kupują po 300zł za tonę a nam obywatelom po 1200zł to chyba coś jest nie tak ?

ps.*** wyjdzie w nowym roku oświadczy ze kopalnie mają miliardy zysków

 

Edytowane przez marcin
Prosiłem wielokrotnie aby we wpisach związanych z polityką nie używać prowokujących zwrotów/przezwisk/itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o gazie ziemnym oczywiście ani słowa. Cosik się kroi bo omijanie dofinansowania dla tego źródła ciepła nie rokuje najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BORA napisał:

A o gazie ziemnym oczywiście ani słowa. Cosik się kroi bo omijanie dofinansowania dla tego źródła ciepła nie rokuje najlepiej. 

No jak to nie. Do 2027 będą to dotowali z budżetu. Chyba najbardziej dotowana grupa.

https://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/bezpieczenstwo/5533625,Taryfy-na-gaz-2022-r-2023-r-2024-r-Jak-zdobyc-niska-cene-gazu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, przecież wszędzie mamy dotacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, h3nio napisał:

@Ptaszniko bo dodatek nie jest przyznawany na dom tylko na gospodarstwo domowe. Jeżeli masz dwa domy, a jedno gospodarstwo to otrzymasz go tylko raz.

No i czy w tym przypadku ja mam stwierdzić, że ten kto to wymyślił ma chociaż odrobinę rozumu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawy tworzone na kolanie przez dyletantów mają takie kwiatki, ale są tego dobre strony jak widać 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, h3nio napisał:

@Ptaszniko bo dodatek nie jest przyznawany na dom tylko na gospodarstwo domowe. Jeżeli masz dwa domy, a jedno gospodarstwo to otrzymasz go tylko raz.

Witam.

Dodatek jest przyznawany w formie: 1 zgłoszone źródło ciepła - 1 dodatek. Dzisiaj potwierdzone, a zagrywki typu 3 rodziny(3 dodatki) do 1 pieca (1 zgłoszonego źródła ciepła) jest nadużyciem i będzie z urzędu traktowane jako wyłudzenie. Ot takie cuś w mendiach telewizyjnych dzisiaj zasłyszałem. Akurat mnie to nie dotyczy bo energia elektryczna jest poza dofinansowaniem.

Swoją drogą ciekawy jestem jakie szczegółowe i niezaprzeczalne dane będą posiadać w urzędach po złożeniu tych wniosków o dotację... a co będzie jak każą zmienić źródło ciepła, czyli informacja (nakaz) do obywatela zostanie wysłany pod wskazany adres z datą wykonalności... resztę dopowiedzmy sobie sami. W/g mnie niektórzy kręcą bat na swoje przyrodzenie, a te dopłaty niektórzy zwrócą wielokrotnie. Sorki ale to tylko moje zdanie, osobiście usiadłbym i pomyślał czy warto.

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci to potwierdzał? Urzędnik? Ci interpretują jak im "czapka stoi". Sprawa nie jest taka oczywista.

 

Wyłudzenie?! Hehe, dobre sobie. Szybciej urzędnik odrzuci wniosek i na tym się "przygoda" skończy.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też logicznym by było uzależnienie ilości przyznanych dodatków do ilości źródeł ciepła objętych nim. Wtedy jest prosto i logicznie. Jeden budynek z jednym kotłem - jeden dodatek. Budynek z większą ilością rodzin i każda ma swój kocioł - każdej z rodzin należy się dodatek. Proste i przejrzyste, dodatkowo zamknięta droga dla kombinacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Dodatek jest przyznawany w formie: 1 zgłoszone źródło ciepła - 1 dodatek. Dzisiaj potwierdzone, a zagrywki typu 3 rodziny(3 dodatki) do 1 pieca (1 zgłoszonego źródła ciepła) jest nadużyciem i będzie z urzędu traktowane jako wyłudzenie. Ot takie cuś w mendiach telewizyjnych dzisiaj zasłyszałem. Akurat mnie to nie dotyczy bo energia elektryczna jest poza dofinansowaniem.

Swoją drogą ciekawy jestem jakie szczegółowe i niezaprzeczalne dane będą posiadać w urzędach po złożeniu tych wniosków o dotację... a co będzie jak każą zmienić źródło ciepła, czyli informacja (nakaz) do obywatela zostanie wysłany pod wskazany adres z datą wykonalności... resztę dopowiedzmy sobie sami. W/g mnie niektórzy kręcą bat na swoje przyrodzenie, a te dopłaty niektórzy zwrócą wielokrotnie. Sorki ale to tylko moje zdanie, osobiście usiadłbym i pomyślał czy warto.

Pozdrawiam YARO

Jakie wyłudzenie?? :

https://www.gov.pl/web/klimat/pytania-i-odpowiedzi-dodatek-weglowy

"W jednym budynku znajduje się kilka gospodarstw domowych korzystających ze wspólnego źródła ogrzewania zgłoszonego lub wpisanego do CEEB. Kto jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego?

W przypadku gdy w jednym budynku znajduje się kilka gospodarstw domowych korzystających ze wspólnego źródła ogrzewania, każde z tych gospodarstw może osobno złożyć wniosek o wypłatę dodatku węglowego. Warunkiem jest jednak uprzednie zgłoszenie lub wpisanie tego źródła do CEEB."

Edytowane przez robertokot25
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MrWolf napisał:

Moim zdaniem też logicznym by było uzależnienie ilości przyznanych dodatków do ilości źródeł ciepła objętych nim. Wtedy jest prosto i logicznie. Jeden budynek z jednym kotłem - jeden dodatek. 

No to teraz tak :mieszkasz na parterze, teściowa na 1-szym piętrze, a Twoj brat na 2-im piętrze. Każdy ma oddzielne gospodarstwo, bo nikt nikomu chleba nie kupuje. 

Chata jest na teściową i ona złożyła pismo co do źródła ogrzewania, będąc właścicielem chaty, więc teraz  wnioskuje o dodatek węglowy, ale teściowa kupuje sobie za to lodówkę i nowe buty i kilka kiecek na " cztery litery" . I co teraz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Dodatek jest przyznawany w formie: 1 zgłoszone źródło ciepła - 1 dodatek.

Nie zaprzeczam ale... są sytuacje takie jak opisałem wcześniej. Państwo 'Y' są w posiadaniu dwóch domów. Ten drugi dom posiadają od około półtorej roku - otrzymany w spadku. Wg urzędniczki mimo że jest wpisany do rejestru że jest ogrzewany węglem dodatek nie przysługuje bo... nikt w nim nie mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ptaszniko napisał:

Nie zaprzeczam ale... są sytuacje takie jak opisałem wcześniej. Państwo 'Y' są w posiadaniu dwóch domów. Ten drugi dom posiadają od około półtorej roku - otrzymany w spadku. Wg urzędniczki mimo że jest wpisany do rejestru że jest ogrzewany węglem dodatek nie przysługuje bo... nikt w nim nie mieszka.

Na stronie ministerstwa jest jasno podane, w jednym domu i z jednym źródłem ogrzewania jest kilka gospodarstw domowych i każde dostaje dodatek, nie wiem nad czym te dywagacje :

https://www.gov.pl/web/klimat/pytania-i-odpowiedzi-dodatek-weglowy

Edytowane przez robertokot25
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertokot25 napisał:

Na stronie ministerstwa jest jasno podane, w jednym domu i z jednym źródłem ogrzewania jest kilka gospodarstw domowych i każde dostaje dodatek, nie wiem nad czym te dywagacje :

a można z żoną prowadzić osobno gospodarstwo domowe ? pytam z ciekawości

Edytowane przez arekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.