Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozy na przyszłość...


Gość berthold61
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj dyskutujemy ogólnie o cenach opału, opłacalności, prognozach na przyszłość...

W tym wątku dopuszczamy wpisy "polityczne". Prosimy o merytoryczne wypowiedzi.

O cenach poszczególnych gatunków opału dyskutujemy tutaj: ekogroszekpellet, węgiel inny niż ekogroszek

Inne powiązane tematy: Dodatek węglowy; Zakup węgla od gminy

Posty nie na temat wydzielone do kosza znajdziesz tu.

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, nightwatch napisał:

Mnie rozbawił wiceminister infrastruktury który w ramach udowadniania że nie ma problemu skażenia Odry zadeklarował że wykąpie się w rzece. Nawet jak by mu tyłek od tego miał odpaść to i tak szedłby w zaparte że wszystko w normie i sytuacja jest pod kontrolą🙂 
 

Taaak ...Żenująca wypowiedź. Ale nie sądzę by miał świadomość że kłamie. Pewnie by i wlazł od tej wody , nie by się aż tak poświęcić, tylko dlatego że brak mu było wiedzy bo taka jest komunikacja między nimi. Każdy kręci słodkie lody osobno, pewnie i zbagatelizowali problem początkowo a potem coś tam musieli mówić , trzy po trzy, nic sensownego i logicznego.

Myślę że gdyby wiedział jaka jest skala skażenia, tak by pokierował rozmową żeby przypadkiem nie padło takie pytanie i by nie musiał dawać takiej deklaracji. To mistrzowie manipulacji i kłamstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, der napisał:

Nie można tanio zgromadzić już prądu na zimę,  jeśli się tego nie zrobiło przed kwietniem.  

Być może nowa ekipa to odkręci tak samo jak wiatraki patrząc na to co się obecnie dzieje. Do tego coraz bardziej popularny staje się offgrid w jak największym stopniu. To nie załatwia sprawy całorocznej bo nie ma takiej możliwości, ale inwestując w to kasę można w pewnym stopniu ciąć rachunki. Przeglądałem zagadnienie ostatnio i znalazłem całkiem pokaźne LiFePO4 za umiarkowaną cenę. To już jest naprawdę spory magazyn przy np. 4 sztukach w cenie 10.000 pln. Może to w tym kierunku się właśnie to rozwinąć, jeśli linie są niewydolne i PV nie powróci na zasadach jak było przed kwietniem. Może jeszcze inne lepsze / tańsze / wydajniejsze ogniwa powstaną. Czas pokaże w którą stronę to pójdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do bliźniaczej strony której już nie ma

A tu gdzie kiedy założona

https://domeny.pl/whois.html?gclid=Cj0KCQjwuuKXBhCRARIsAC-gM0ivj6H7k5W029WvtLIEH9EEoSB8BT_ozKrId4pBhUp0nEBouVCbj8MaAoEwEALw_wcB

DOMAIN NAME: wegiel48.pl registrant type: organization nameservers: adrian.ns.cloudflare.com. augustus.ns.cloudflare.com. created: 2022.07.11 12:26:35 last modified: 2022.07.11 13:15:34 renewal date: 2023.07.11 12:26:35 no option dnssec: Unsigned REGISTRAR: Hosting Concepts B.V. Kipstraat 3c-5c 3011RR Rotterdam The Netherlands Tel: +31 10 4482299 Fax: +31 10 2440250 E-mail: [email protected] WHOIS database responses: https://dns.pl/en/whois WHOIS displays data with a delay not exceeding 15 minutes in relation to the .pl Registry system

 

Edytowane przez daromega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też zbyt piękne żeby było prawdziwe. Nie dość że cena bardzo korzystna to jeszcze deklarują darmowy transport w całym kraju. Mało wiarygodne.
Domena zarejestrowana 11 lipca 2022 przez kogoś kto raczej nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie handlu opałem

Stan Aktywna w DNS [REGISTERED]
Utworzona 2022.07.11 12:26:35
Ostatnia modyfikacja 2022.07.11 13:15:34
Koniec okresu rozliczeniowego 2023.07.11 12:26:35
Nazwy serwerów adrian.ns.cloudflare.com
augustus.ns.cloudflare.com
Abonent
Kamil Sygula Sklep internetowy
Krakowska 3
43-300 Bielsko Biala, PL
+48.536034314
Typ abonenta: organizacja
Ostatnia modyfikacja: 2022.07.11 12:26:34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem generałem i pułkownikiem, więc dobrze pamiętam skąd zamawiałem (wegielsklep.pl) i jaka była grafika na workach.
Od razu skojarzyłem, że grafika niemalże ta sama, tylko nazwa inna i nr tel.

W CEIDG jest wpis o założeniu firmy 21 lipca.
https://aplikacja.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=9dc44d8e-eaa0-4d29-ab67-7cf39e8e091e

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna firma, nawet w niedzielę pracują:

image.png.2331eff35dc2b239b84ed1e2618ef4e3.png

image.png.516535376cc3dc5c30e4f0fece469789.png

image.png.53d8f557c3a6bc2a4be070181cc0b8d2.png

image.png.8c6ea34026efb8a20cd31334137dd125.png

image.png.93278926bb3347d8b8568a3d13c56563.png

image.png.f9fcdd7f0c40fde23d19da4e5b88f01f.png

Promocja do jutra...

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma od 2022.07.11 a w zeszłym tygodniu zrezygnowali z dostaw z płatnością przy dostawie. Geniusze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.d5d119499f4c8080bf970b43987fd5f0.png

1 minutę temu, daromega napisał:

Firma od 2022.07.11 a w zeszłym tygodniu zrezygnowali z dostaw z płatnością przy dostawie. Geniusze. 

Lipa na całego, ale pewnie znowu ktoś "łyknie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BORA dzięki za propozycje z tą wagą hakową ale że moderator mnie skarcił za to pytanie to nie chciało mi się tu wcześniej wchodzić.

Nie wiem tylko czemu negujesz moje stwierdzenie, że u nas na składach opału jest sporo. Mój błąd polegał na tym, że napisałem w liczbie mnogiej a powinno być "na składzie". Do brzegu płynąc to sprawa ma się tak. Na Chopina (na przeciw Fejklowicza) są dziesiątki ton węgla w różnej frakcji. Jestem tam bardzo rzadko i widziałem nawet ostatnio - chcąc się upewnić że się nie mylę podjechałem bliżej. Brama zamknięta. Ciężarówki, wanny stoją. Myślę o co tu chodzi. Po kilku dniach dowiedziałem się że wszystko jest sprzedane a węgiel kupili prywatnie ludzie na PGG i ten gość przywoził.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na e-maila póki co nic nie przyszło, brak info "akcyzowego" w zamówieniu, ale może to i dobrze, bo jeszcze jakiś naiwniak swój PESEL "sprzeda:".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31/56 w promocji. Jak zamówiłeś 5 i dalej jest 31/56 w promocji, to on się rozmnaża przez pączkowanie 🙂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem jakieś koparki ktoś sprzedawał.

 

Spieszyło się komuś:

image.png.4204a656a2261701841f43123c126f5b.png

 

OLX:

https://wegiel48.olx.pl/

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zamówienie w kilka dni 4913. To PGG to cienkie siurki do nich są.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał wałem pogania.  Ci od pułkownika i genrała już przestrzegali na fejsie przed podszywką i oszustwami pod ich logiem. 

Najgorsze jest to,  że wiele wiele osób da się na to złapać.  Z czystej pazerności. 

Dopóki nie powstaną jakieś chemiczne magazyny energii działające na zasadzie przemiany fazowej dopóty wszelkie baterie będą tylko niewiele wartą atrakcją dla freaków. 

Montaż offgrid z magazynem na autokonsumpcję kilkudniową ma sens gdzieś na równiku a nie u nas.  A większość osób już sprawdziła na własnym organiźmie i kieszeni.  Do offgrid opłacają się tylko akumulatory kwasowo ołowiowe. 

Dom w odróżnieniu od samochodu czy roweru nie musi być lekki bo nie jeździ. Cena zakupu z nawiązką rekompensuje krótszy czas użytkowania.  Poza tym tańsza utylizacja w obecnych czasach to również przeważający argument za kwasiakami. 

W 2024,  jeśli tak tak dziś ustawą nie zablokują produkcji prądu dla zysku stawiając bariery procentowe,  to może nastać nowa epoka dla PV i małych magazynów.  Gromadzenie prądu u siebie i puszczanie go w sieć w celu odsprzedaży o godzinie z najlepszą ceną.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole strony:

image.png.77814cc3353841fbc14b28f866d8b8c5.png

 

 

Zgłaszajcie:

https://incydent.cert.pl/

 

Więcej zgłoszeń szybciej zablokują.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem to do czarnej listy forumowej. Daje tej stronie czas gdzieś do połowy tygodnia i zniknie. Złapią kilku jeleni co im wpłacą i to będzie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ptaszniko napisał:

@BORA dzięki za propozycje z tą wagą hakową ale że moderator mnie skarcił za to pytanie to nie chciało mi się tu wcześniej wchodzić.

Nie wiem tylko czemu negujesz moje stwierdzenie, że u nas na składach opału jest sporo. Mój błąd polegał na tym, że napisałem w liczbie mnogiej a powinno być "na składzie". Do brzegu płynąc to sprawa ma się tak. Na Chopina (na przeciw Fejklowicza) są dziesiątki ton węgla w różnej frakcji. Jestem tam bardzo rzadko i widziałem nawet ostatnio - chcąc się upewnić że się nie mylę podjechałem bliżej. Brama zamknięta. Ciężarówki, wanny stoją. Myślę o co tu chodzi. Po kilku dniach dowiedziałem się że wszystko jest sprzedane a węgiel kupili prywatnie ludzie na PGG i ten gość przywoził.

@Ptaszniko, daj spokój, ja Ci nie zarzucam że w jakiś sposób kręcisz, ale że mamy inne spostrzeżenia. 🙂

Wyjaśniłeś powód swojego wpisu i gitara, wszystko jasne. Pamiętaj, ja nie napisałem który to kolega podał tą informację , tak że moim zamiarem nie była złośliwość. Jeśli poczułeś się dotknięty to sorki i graba na zgodę🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, daromega napisał:

Ja dodałem to do czarnej listy forumowej. Daje tej stronie czas gdzieś do połowy tygodnia i zniknie. Złapią kilku jeleni co im wpłacą i to będzie koniec.

Ceny już podbite, a "konsultant"

image.png.abac912c92e0ef744c74408c11355f9c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze ciekawy tego węgla z Indonezji czy innych co Tauron tym handluje. Skoro rozwalili tym nowy blok to ciekawe co w kociołkach będzie się działo. Pomijam fakt jak można rozwalić w krótkim czasie nowy blok i wykluczyć go może na miesiące, ale co oni kupują i sprzedają oto jest pytanie.

Cytat :

kamienie, mnóstwo stalowych prętów, śrub, gwoździ, żwiru, a nawet części gumowych opon.

Do tego jakiś chlor w nadmiernych ilościach i diabeł wie co jeszcze z tego się wydziela. Jak to samo jest w workach to nie będzie wesoło tej zimy a i te kociołki i kominy mogą tego nie przeżyć.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/awaria-w-wielkiej-elektrowni-ujawniamy-dokument-zagrozenie-dla-zycia/xsrx8qe,79cfc278

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, o6483256 napisał:

to wypisz wymaluj zachowanie ekipy rządzącej, tylko oni oprócz złości, pokazują jeszcze swoja bezsilność i niekompetencję. 

wszystko prawda 😄 tylko chyba poszła Ci literówka,ja bym napisał "ekip rządzących" i wstawił jeszcze przed tym -"wszystkich" po 1991 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie w różnych okresach różnie to wyglądało. Początek lat 90 był naprawdę trudny, więc tego bym nie brał pod uwagę.

Poprzednia i obecna ekipa mogą sobie podać ręce.

PO na koniec rządów była tak samo bezczelna jak PIS obecnie. Czas na zmianę. Gorzej, że trudno kogokolwiek sensownego wybrać. 

Edytowane przez o6483256
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, o6483256 napisał:

No generalnie w różnych okresach różnie to wyglądało. Początek lat 90 był naprawdę trudny, więc tego bym nie brał pod uwagę.

Poprzednia i obecna ekipa mogą sobie podać ręce.

PO na koniec rządów była tak samo bezczelna jak PIS obecnie.

to co sie teraz dzieje niemozna porównywac z niczym po 91r niema takiej skali nieudolnosci i wciskania rodzin na urzedowe stołki ten syf bedzie nastepna władza sprzatac tyle lat co rzeke odre smutne ale prawdziwe

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z @arekkk.  PO robiło słodkie lody ale nie na taką skalę . Wszystko co jest od 7 lat to socjal pod elektorat. A politycznie, szczucie  narodu, jeden na drugiego . O walce z UE nie wspomnę. Przedostatnie kłamstwo-sami wymyślili  " kamienie milowe " a i tak mają problem sami z sobą a szczególnie z jednym panem. 

Opozycja to w porównaniu z rządzącymi - ludzie którzy mimo wszystko chcą nas ratować od marazmu i niebytu we współczesnym świecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.