Skocz do zawartości

ŁukaszOP

Forumowicz
  • Postów

    32
  • Dołączył

Treść opublikowana przez ŁukaszOP

  1. Czytałeś karty z 5 klasy i Ecodesign? Są praktycznie do pobrania ze strony producentów dla każdego kotła w każdej mocy kotła i dotyczą 100% mocy jak i obniżonej do 30% mocy.
  2. Chłopcy a powiedzcie mi ile można ustawić zadaną, żeby było dobrze i bezpiecznie.. Teraz mam 70 i jak dojdzie do 75 to wygasza a podczas wygaszania dochodzi do nawet 81 stopni i później tak stoi z godzinę (zawór 4d) i sobie wykorzystuje zakumulowane ciepło na CO 40 stopni + podłogówka 30 stopni. Nagrzewa się jakieś 50 minut (od rozpalania do wygaszenia), na 100% chodzi ok. pół godziny-40 minut przy -2 na dworze teraz. Myślałem czy nie sprawdzić jak się zachowa jak mu zadam 80 stopni ale się trochę cykam :lol: :lol:
  3. Myślisz, że inny kocioł pelletowy żarł by mniej?
  4. Gural86 masz na mysli. Draco bio kompakta czy Draco bio? Ded jesli podajesz ustawienia to napisz dla jakiego kotla bo pozniej ktos probuje takie ustawiania z malego kompakta 12 do duzej 25.
  5. Na razie mnie nie stać na VideNet, bardziej myślałem, żeby oszczędności przeznaczyć na regulator ciągu kominowego bo przy mocnych wiatrach coś pewno zaoszczędzi :) Co do płomienia to ciężko jest mi coś powiedzieć bo nie wiem jak go ocenić. Fabryka dała 55/100 (przy 100 aż huczy hehe) no i FL 30/100 na razie nic nie ruszałem.
  6. Start na 45C a histerezę 10C. Pompa stała, zawór 4D na grzejniki i podłogówkę a przed podłogówką jeszcze 3D skręcony ręcznie na 30C z kolei za nim jest stała pompa podłogówki.
  7. Zmniejszyłem mu podawania rano z 4,5 do 3,6 i przestał się wygaszać co godzinę a balansuje w tej temperaturze więc pytam co lepsze.
  8. 2. Mam 2 pompe na "bojlerze" i bezposredni przyłącz do kotla ale dodatkowo taki bypass (aktualnie zakręcony), ktory idzie z glownego rozdzielacza i napędza to pompa CO. Jak wylacze CWU to i odkrece bypass to w bojerze utrzymuje mi ciagle 45C (tyle ustawione na grzejniki). Lepiej utrzymywac stala czy dojrzewać pompą?
  9. Kilkq testów przeprowadziłem, ciężko je porównywać bo warunki zewnętrzne zmienne. Nurtują mnie dwa pytania: 1. Czy lepiej jest gdy piec osiąga szybko ustaloną temperaturę i się wygasza. Od poczatku wyglądało to u mnie, że raz na godzinę sie wygaszał stał 15 minut i znow się rozpalal. Nie mam Videnet tylko standardowy Igneoslim i nie do konca jeszcze łapie ten wykres w "kotle". Jeśli dobrze rozumuje to oznacza on pełną godzinę. Czy lepiej jest ustawić, żeby pracował ciągle? Co jest lepsze dla palnika? Aktualnie mam 55/100 i podawania 3,6 to piec utrzymuje okolo 62\63 stopnie (zadana 60) i tak sobie balansuje od rana. Czas pracy palnika ustawiony na 4 godziny wiec wkrótce i tak sie wygasi żeby wyczyscic? Dobrze rozumiem ten parametr?
  10. Dzień dobry, dołączę do tematu jako użytkownik Draco Bio 25 w domku 240 m2. Czy byłby ktoś tak uprzejmy aby wyjaśnić mi ustawienia podawania i wiatru w tym modelu? Instrukcja jest bardzo uboga a serwisant stwierdził tylko, że tak jest dobrze 55/100 i 4,5. Testy podawania zmierzone i wpisane. Używam pelletu Barlinka. Znajomy polecał mi regulator ciągu kominowego bo ponoć sporo ciepła może zabrać komin, z drugiej strony zbytnie wychłodzenie komina przynajmniej przy ekogroszku nie jest wskazane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.