Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet do domu 115 m2


Rafał78

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że chyba nikt nie ma Stalmarka eko Box. A chciałbym poznać opinię o tym kociołku. 

Jeżeli ktoś ma i użytkuje jakąś sprawdzoną konstrukcję, to proszę napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Kostrzewa?? (chociaż znajomy na i odradza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są użytkownicy Sas biocompact? 

 
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem 2 kotły. Ostatecznie muszę podjąć decyzję czy Stalmark ekosilver II 10kW, czy Sas bio compact 10 kw. 

Szanowni koledzy, jeżeli znacie te kotły proszę o wasze opinie, który Waszym zdaniem lepszy. Prosiłbym o argumenty... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z okolic Żywca Bielska ma Eko Silvera lub Sas bio COMPACT, to prosiłbym o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojego metrażu wystarczy 10kW, czy lepszy 12kW???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę, czy ktoś ma doświadczenie z kotłem Stalmark eko box 10 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko box to chyba dobra konstrukcja skoro nikt na forum nie zgłasza problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja zawodowo instalatorem nie jestem ale myślałem, że na forum są osoby zajmujące się zawodowo instalacjami kotłów i mają duże doświadczenie w tym zakresie. Trudno mi jest pytać się sprzedawcy w sklepie, jak oni zazwyczaj mają zerowe doświadczenie i kolokwialnie mówiąc "cisną pierdoły". 

Co mnie zaczyna denerwować na tym forum, to częste wypowiedzi i negowanie produktów przez osoby, które na oczy kotła nie widziały, a piszą niestworzone rzeczy na jego temat. 

Wiem, że to nowe produkty. Wiem, że sprzedaje się ich dużo. Mam nadzieję, że jednak znajdzie się osoba, która ma Sas bio compact, Stalmarka Ecosilver, czy też Stalmarka eko Box i dzięki pomocy wybiorę ten właściwy. 

Już np. Wiem, że zbyt duża moc do mojego domu, gdzie zazwyczaj potrzebuję małej mocy, będzie powodowała, że mimo pelletu będzie zarastał sądzą. Dlatego max przy mojej powierzchni niesoełna 120m2 to 10kW

Edytowane przez Rafał78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jako posiadający jakąś praktykę ( dobrych kilkanaście lat w branży) odradzałem ci kupno kotła niesprawdzonego na rynku,

sam wiesz że kocioł jest od 2-3 miesięcy w sprzedaży, więc jaka może być praktyka w tym zakresie?

Informacje użytkowników o kotle pojawią się po 1-2 sezonie grzewczym.

A twój argument - "sprzedaje się dużo" jest cytatem z marketingu, pobożnym życzeniem producenta lub twoją fantazją dopasowaną do tego modelu, na zasadzie - chcę kupić ten i kropka.

Więc moja rada - kup ten kocioł , zamontuj i z pierwszej ręki podawaj relacje o eksploatacji

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego skłaniam się ku Sas bio compact 10 kw. Jeżeli ktoś użytkuje proszę o aktualne informacje odnośnie jego użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor jeszcze chcę napisać dlaczego tak chodzi mi o Stalmarka. Bo sprawdziłem tą markę. W 2013 roku przy Twojej pomocy merytiorycznej wykonałem instalację co z kotłem Stalmark. Jak odpaliłem piec w 2013 roku, chodzi do dzisiaj ciągle bez wygaszania. W okresie grzewczym co i CWU, latem CWU. Na początku posiedziałem i ustawiłem go do własnych potrzeb i teraz co sobota czyszczenie, zasypanie zasobnika i to wszystko. Zero usterek, wzywania serwisu i tp. 

Dlatego szukam kotła na pellet, który po wyłożeniu znacznej sumy pieniędzy odwdzięczy się niezawodną pracą. Szkoda, że tak mało użytkowników tych kotłów loguję się na tym forum. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze jeśli ktoś nie ma problemów z kotłem lub ich nie dostrzega, to nie ma potrzeby szukania tego typu for dyskusyjnych i pisania na nich. Sam znam mnóstwo takich osób i dla nich liczy się tylko, że grzejniki zimą są ciepłe oraz z kranu/prysznica leci ciepła woda. Nie znaczy to automatycznie, że kocioł o który pytasz jest najlepszym wyborem. Konstrukcja jest młoda i ewentualne niedociągnięcia wyjdą dopiero z czasem. Jeśli chcesz być testerem i masz dobre doświadczenia ze Stalmarkiem to go bierz. Jeśli nie chcesz tego robić weź coś sprawdzonego już przez innych na tym forum. Jest subdział z kotłami peletowymi. Przewijają się tam marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłem na stronie ciepło właściwe zapotrzebowanie mojego domu:

Ogrzewanie budynku

6,5kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza

W "najmroźniejszy" dzień zimy, tj. przy średniej dobowej za oknem -20°C i średniej temperaturze w domu 23,0°C.

3,2kW – przeciętna moc grzewcza

Tyle będzie potrzebne w przeciętny dzień zimy, przy średniej dobowej 1,8°C i średniej temperaturze w domu 23,0°C.

55W/m2 wskaźnik zapotrzebowania na moc grzewczą

Tylko @sambor polecił mi jak na razie 1 kocioł, ale on ma 12 kW. Byłbym wdzięczny o jakieś propozycje sprawdzonych konstrukcji. 

Zębiec Agat 10 kw co sądzicie? 

Edytowane przez Rafał78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufora nie będzie. 

A jeszcze widzę, że są Defro np ekopell 10kw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro delta eko pell 10 kw sam posiadam tylko model 15 kw już trzeci sezon i nie sprawia większych problemów, czyli grzeje nie kopci nie gaaśnie niespodziewanie, moim zdaniem ekonomiczny. Czasami nie rozpali po wyczyszczeniu ale to zwykle moja wina po otworzeniu i wyczyszczeniu kotła nieraz źle ustawię rurę od pellletu i wtedy nie ruszy za pierwszym razem ale zwykle dróga próba rozpalania pomaga. Minusem może być też dla Ciebie spory zasobnik na pellet zajmuje nieco miejsca. 

Edytowane przez majankowski89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

Czekam jeszcze na jakieś sprawdzone konstrukcje 10 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównując 2 kotły pomimo tej samej mocy znacząco różnią się wagą i pojemnością wodną.

1. Sralmark ekosilver II 10 kW ma wagę 265 kg i 75 litrów pojemności wodnej. 

2. SAS Biocompact 10kW ma wagę dużo większą bo 420 kg przy pojemności wodnej 57 litrów. 

Czy lepiej szukać kotła z większą pojemnością wodną? 

Skąd taka różnica w wadze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może szamotu w sasie napchane , palnik też może więcej ważyć jak jakieś mechanizmy czyszczące masywne są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o opinię użytkowników SAS bio compact 10 kW, a także Stalmark ekosilver

Edytowane przez Rafał78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Njelepsze są te kotły i tyczy się to wszystkiego rodzaju ,te o których nikt nie pisze na forach a są , jak o kotle jest 20 czy 200 stron to raczej dobrym kotłem on nie jest to takie moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.