Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet


pluti22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy możecie mi doradzić jakie nastawy kotła seko max pellet 12kw wprowadzić do komputera. mieszkanie 50m2, cwu 140l. Jak chodził na ustawieniach fabrycznych spalił 30 kg pelletu barinek. Pozmieniałem ustawienia i nie dopala pelletu. Bardzo proszę o pomoc bo nie znam żadnego serwisanta od tych kotłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ILE ?!?!?!     30kg na 50 m ?!?!?!

To mnie namawiają na moje 100 m na pellet , bo ekogroszek  seko max le 14 kw to podobno o wiele za dużo . To co ? mam spalać 50 kg pelletu ????!!!!!! 

Mam tylko nadzieje że coś pomyliłeś w swoim wpisie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na początek usuń sterowanie pogodowe kotłem, to podstawa. Zostaw sterowanie pogodowe mieszaczem, a na kotle ustaw stałą temp. 70 stopni. Krzywą grzewczą mieszacza ustala się doświadczalnie, przy pełnej rozpiętości temp. zewn, czyli np . +10 stopni, oraz -10 stopni. To wymaga czasu, przeważnie 1 sezon grzewczy trzeba na to poświęcić

 

Panowie, troszke zglupialem i chce zapytac czy powyzsze to prawidłowe działanie?

Wg mnie nie bo  jak będzie w domu za zimno to trzeba zmienic / podniesc krzywą mieszacza podłogówki, ale jeśli po kilku zmianach nie osiągnie sie  oczekiwanej temperatury (braknie 'ciepła" na zasilaniu mieszacza ) to należy podniesc też krzywą kotła aby zwiększyć temperature zasilania  kotła, zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.