Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kącik majsterkowicza


Fozgas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety jestem dopiero na etapie urabiania żony co do sensowności zakupu jakiegoś busika na weekendowe wyjazdy. Nie mam czasu i możliwości na długie wypady, więc postanowiłem że można wyjechać częściej na kilka dni. Jednak w moim przypadku wielkość i moc przyszłej kuchenki nie jest ograniczona rozmiarem i masą, co w przypadku pieszych/rowerowych/kajakowych wędrówek ma spore znaczenie. Wygodniejsza na takie wyjazdy będzie pewnie puszka z gazem i nakręcany palnik. Nic nie pachnie, nie wycieka, jest lżejsze, wystarcza na długo. Gdybym miał coś jeszcze wybierać, to pewnie postawiłbym na dodatkową opcję, czyli pojemnik na drobne gałązki z podstawką na garnuszek. Taki mały piecyk. Widywałem sporo materiału z prezentacją takiego rozwiązania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, carinus napisał(a):

...zakupu jakiegoś busika na weekendowe wyjazdy.

To trzeba być dobrym majsterkowiczem i mieć warsztat do takich przeróbek. Zaletą jest, iż zrobione wszystko według swoich pomysłów i charakteru - celu wypraw. Miałem też okazję siąść za sterami kampera, taka zabawka dla starzyków. Najpierw jednak, trzeba by sprawić emerytom podobne wypłaty do tych zachodnich. Może się kiedyś uda…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten i jest najmniejszy na swiecie,grzeje jak dziabol.Uložony jest mniejszy niž okulary.Oczywisce jescze butelki potrzebne miec.

https://www.mastersport.cz/expedicni-plynovy-varic-coleman-fyrelite-kartuse-p-22322.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw8MG1BhCoARIsAHxSiQk-IquOWvLAudWmm_yJe2ShVRaOAGso5Agc_4KFKWmJsz5YrndI0zkaAn5REALw_wcB

Edytowane przez bercus
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do kolegów, którzy mają rozeznanie i są na bieżąco…
Czy na rynku dostępne są rozdzielnice domowe (z bezpiecznikami), które się "restartują"?
Chodzi o tak działające, by po jakimś czasie uzyskały połączenie. Jeśli jest awaria to wyłączają się ponownie na określony czas. Najbardziej korzystna byłaby tablica zamontowana na zewnątrz budynku (ta pierwsza). Tablica wewnątrz (druga), mogłaby pozostać bez zmian (ręczne włączanie bezpieczników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielnica przy liczniku (przed WLZ) należy do ZE, nie masz możliwości ingerencji w nią.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fozgas napisał(a):

Czy na rynku dostępne są rozdzielnice domowe (z bezpiecznikami), które się "restartują"?

Nie spotkalem sie „na zywo” z czyms takim. Zapewne chodzi tu o wzgledy bezpieczenstwa. Ale nie upieram sie ze ktos juz to zrobil.

Sa w wersjach 12/24v.

 

  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.

Dobra i przydatna rzecz, ale...

Zawsze jest jakieś ale i jest powód który trzeba ręcznie/osobiście wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.