Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z  tymi cenami to Gredy ma rację , trochę poszybowały względem tamtego roku

Druga sprawa , to, idea forum polega na tym , że dzielimy się zdobyta wiedzą bezinteresownie, nie patrząc na producentów, często ich poprawiamy i tak jest w praktycznie w każdej dziedzinie.. Sam poruszam się na różnych forach tematycznych,(wędliniarskich , samochodowych, satelitarnych , c2h5oh :) ) i pomagało się jak mogło , nie licząc na żadne profity , więc myślę ,że ten temat nie jest po to, aby producent miał się na tym promować, ale żeby wyciągnął wnioski i naniósł poprawki , które zostały tu przedstawione , przez użytkowników mpma na tym forum...

Edytowane przez zaciapa
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerzyłem jeszcze trochę palnik, moc jest potężna, szybciej wciąga dym z komory i nadal czysto spala.

Jak kupowałem swojego Mpma to był najtańszy DS na rynku a rozwiązaniami dorównywał mu chyba tylko znacznie droższy Ceramik. Droższe były też Kwkd i Hef bez ceramicznego palnika. To niezły kociołek ale w tej cenie można już mieć retortę z marketu.

post-56370-0-87002000-1487710543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zaciapa, Nie rozumiemy się. Zwrot kosztów podróży z Mazur do Starachowic z wliczoną utratą pewnie dwu "dniówek" to nie jest gratyfikacja ani handel "wynalazkiem".

Oprócz tego muszę Panom uświadomić, że żaden udzielający się na tym forum autorytet nie uznał "mojego" ( nie taki on mój) "wynalazku" ? Czegoś takiego nie można sprzedać. Resztę na ten temat w wątku "innowacje,.."

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu nie o cenę pieca chodzi tylko czy warto go kupić 400 czy 1000 zł podwyżki nie mają znaczenia jeśli piec jest wart zakupu. Obecnie palę w piecu GS obsługa na dobę to 15 minut spalanie porównywalne z tym co wyliczyłem na ciepłowłaściwe.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak do końca jak piszesz. Sprawdź sobie cenę blachy z zeszłego roku i porównaj z teraźniejszą :/

Podpowiem że jej cena zmieniła się prawie o 1/3

Czy np. w takim kotle http://allegro.pl/piec-kociol-c-o-z-miarkownikiem-25-kw-ruszt-wodny-i6717010987.html#thumb/2. aż tak dużo mniej tej cennej blachy idzie ? Kilka zmian uzgodnionych z producentem i mamy porównywalny kocioł za prawie połowę mniejsze pieniądze... Więc bez przesady... Edytowane przez SONY23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. w takim kotle http://allegro.pl/piec-kociol-c-o-z-miarkownikiem-25-kw-ruszt-wodny-i6717010987.html#thumb/2. aż tak dużo mniej tej cennej blachy idzie ? Kilka zmian uzgodnionych z producentem i mamy porównywalny kocioł za prawie połowę mniejsze pieniądze... Więc bez przesady...

Tak wyglądał mój poprzedni kocioł i dla mnie taki zasyp to idealnie wygodne rozwiązanie.Może po kilku rozmowach,producent zmieni parę rozwiązań w swoim kociołku i można mieć coś nawet lepszego od MPM-a za połowę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mleko się rozlało,zamówiłem mój wymarzony dopracowany ,jeszcze w starej cenie, kociołek 17-19 który mam nadzieje godnie zastąpi moją 20 letnią hajnówkę  no cieszę się  jak bym nowe auto kupował oby ta radość trwała długie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma na myśli to, że na forum jest dopracowane, jak go dopracować ;).

Dziwię się, że do węgla pchacie się w ten kocioł, skoro jest na rynku sprawdzony, aczkolwiek lekko zapomniany HEF. Model14kW można kupić w granicach 2700zł brutto, czyli ok.1000zł taniej od MPM 12-14.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maronka co masz na myśli pisząc dopracowany?

mam na myśli że zamówiłem go bez tej blachy w wyczystce , dodatkowo zamówiłem drugą klapkę pod miarkownik w drzwiach od rusztu bo będę palił drzewem i jeszcze otwieranie prawe ale wajchy po lewej czyli dopracowany podemnie   a że swoje wady ma to wiem od początku jestem na forum i znam temat i trochę łudzę się że większość mnie ominie bo np mam doby cug kominowy bo poprzednio miałem 39 kw a ten 17 więc będzie w miarę na nominalnej chodził itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma na myśli to, że na forum jest dopracowane, jak go dopracować ;).

Dziwię się, że do węgla pchacie się w ten kocioł, skoro jest na rynku sprawdzony, aczkolwiek lekko zapomniany HEF. Model14kW można kupić w granicach 2700zł brutto, czyli ok.1000zł taniej od MPM 12-14.

no ale tam wrzucisz połowę węgla niż w mpm i tamten dymi nie dużo ale dymi wiem bo też chciałem hefa i pojechałem do gościa co go ma zobaczyć jak się pali  i ogólnie ok ale tak oszczędny i czysty jak mpm nie jest i nie nadaje się do drzewa za mała komora do mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał mój poprzedni kocioł i dla mnie taki zasyp to idealnie wygodne rozwiązanie.Może po kilku rozmowach,producent zmieni parę rozwiązań w swoim kociołku i można mieć coś nawet lepszego od MPM-a za połowę ceny.

fajny kociołek mocno przypomina moją hajnówkę ale poza skośnie położonymi drzwiami załadunkowymi to jest gorszy od mpm-a ,brak krótkiego obiegu,palnika,ruszt wodny 3 klasa nic więcej ale cena fajna,ale i tak nie żałuję wyboru przynajmniej  na razie a większy koszt pewnie zwróci się większą sprawnością i mniejszą ilością opału

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. w takim kotle http://allegro.pl/piec-kociol-c-o-z-miarkownikiem-25-kw-ruszt-wodny-i6717010987.html#thumb/2. aż tak dużo mniej tej cennej blachy idzie ? Kilka zmian uzgodnionych z producentem i mamy porównywalny kocioł za prawie połowę mniejsze pieniądze... Więc bez przesady...

Nie mam pojęcia ile tej cennej blachy idzie w pokazanym kotle, niestety nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Wiem że z tą wiedzą którą teraz posiadam,wyklucza go parę istotnych mankamentów, spraw których nie da się prosto i łatwo rozwiązać. Świetnie powinieneś zdawać z nich sprawę.Tak cena fajna, tylko na tą cenę wpływa sporo składowych,nie tylko koszt materiału. Ja jedynie podałem główny powód, przez który producent podniósł cenę, patrząc na wagę kotła przekłada się praktycznie 1:1 na kwoty podwyżek stali.

Nie ucieszyła i mnie informacja o podwyżce, aczkolwiek wiem że jeśli stał bym przed wyborem kotła, kupił bym ten sam model. BO WARTO! 

Zaczynając od ergonomii (rozpaliłem dzisiaj około 13 o 20 zszedłem przerusztować i tyle na dzisiaj pracy przy kotle). Pale bez dymu a w moim przypadku, na sezon śmiało  oszczędzam około 1t opału. 

Edytowane przez Gredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np. w takim kotle http://allegro.pl/piec-kociol-c-o-z-miarkownikiem-25-kw-ruszt-wodny-i6717010987.html#thumb/2. aż tak dużo mniej tej cennej blachy idzie ? Kilka zmian uzgodnionych z producentem i mamy porównywalny kocioł za prawie połowę mniejsze pieniądze... Więc bez przesady...

 

 

Tak wyglądał mój poprzedni kocioł i dla mnie taki zasyp to idealnie wygodne rozwiązanie.Może po kilku rozmowach,producent zmieni parę rozwiązań w swoim kociołku i można mieć coś nawet lepszego od MPM-a za połowę ceny.

 

 

fajny kociołek mocno przypomina moją hajnówkę ale poza skośnie położonymi drzwiami załadunkowymi to jest gorszy od mpm-a ,brak krótkiego obiegu,palnika,ruszt wodny 3 klasa nic więcej ale cena fajna,ale i tak nie żałuję wyboru przynajmniej  na razie a większy koszt pewnie zwróci się większą sprawnością i mniejszą ilością opału

 

O czym Wy piszecie? Jaki fajny kociołek? Jaka 3 klasa? - jeszcze ktoś pomyśli, że to prawda i sobie kupi.

Na stronie producenta brak jakichkolwiek informacji na temat budowy kotła, a tym bardziej klasy, ale z przekroju jasno wynika, że to chyba najgorszy z typów kotła, czyli górno-dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od ergonomii (rozpaliłem dzisiaj około 13 o 20 zszedłem przerusztować i tyle na dzisiaj pracy przy kotle). Pale bez dymu a w moim przypadku, na sezon śmiało  oszczędzam około 1t opału. 

 

Szału nie ma, nie wiem czym się Gredy podniecasz,

 

"Rozpaliłem dzisiaj  w swoim KWDK 15 KW o 6.30, zasypałem półtora wiadra węgla orzech II z Silesii, ustawiłem temp na miarkowniku 50 Stopni, o 19 ruszyłem "wajchą" 2 razy ( ale nie musiałem ) o godz 22.40 jest 48 stopni...

 

MPM ma gorsza ergonomię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnijcie się  zanim zaczniecie  mięsem rzucać popalcie miesiąc tym  kotłem poczytajcie wątek tutaj są odpowiedzi na wasze (nasze) problemy palaczy MPM

Ten kocioł jest jak  kobieta wymagająca i nieprzewidywalna ale potrafi si ę odwdzięczyć tak ,że będziesz (Pan) zadowolony wymaga tylko pewnego doświadczenia 

Przechodząc ze śmieciucha musisz odzwyczaić się od wielu wieluuu przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, nie wiem czym się Gredy podniecasz,

 

"Rozpaliłem dzisiaj w swoim KWDK 15 KW o 6.30, zasypałem półtora wiadra węgla orzech II z Silesii, ustawiłem temp na miarkowniku 50 Stopni, o 19 ruszyłem "wajchą" 2 razy ( ale nie musiałem ) o godz 22.40 jest 48 stopni...

 

MPM ma gorsza ergonomię?

Czy w moim wpisie widzisz że musiałem? Wiadro?? Ja rozpaliłem "jednym"wiadereczkiem :D Co to znaczy? W stosunku do jakiego odbioru? Moje auto pali 20/100 mówi Ci to cokolwiek??

ALe uważaj żeby twój kocioł nie zaczął Ci węgla jeszcze produkować;)

@Jamess masz super kocioł? Dobrze Ci się w nim pali? Ciesz się z tego, opowiadaj to całemu światu, promuj, ale proszę, nie prowokuj, nie staraj się wkręcać mojej osoby w jakieś dziwne,które nie mają sensu, prowokacje. Staram się stosować zasadę nie mówić źle o konkurencji ;)

Gorąco pozdrawiam.

Edytowane przez Gredy
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty powiesz Gredy, wiadereczko tylko?, i nie napisałeś o tym wcześniej?, ani ni podałeś temp zadanej? ach zapomniałeś pewnie, to się zdarza przecież.. Ale bez tych istotnych parametrów stwierdziłeś że to szalona ergonomia..hmm. odważnie idziesz ;)

 

Ty natomiast napisałeś o odbiorze tak? Czy może nie zauważyłem?

 

A wiesz co ja żartowałem i też zasypałem wiadereczko tyle że takie dziecinne i co ty na to? Kto ma lepszą ergonomię?

 

I ja nie jestem żadną konkurencją dla nikogo w przeciwieństwie do ciebie.

 

Bacz na to co piszesz bo bzdury wychodzą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mi chodziło o ergonomie. Czyli czas,który trzeba poświęcić dla prawidłowej pracy kotła.Ilość opału ani odbiór nie ma tutaj wielkiego znaczenia. Pan wyjechał z wiaderkami i z której kopalni. Co pozwoliło mi stwierdzić że chodzi o ekonomie! Tak czy inaczej gratuluje wyniku! "Wiadereczko"=sarkazm ;)

 

Ps. "I ja nie jestem żadną konkurencją dla nikogo w przeciwieństwie do ciebie."

Jakieś dziwne rzeczy tu się dzieją. Niby czemu ja miał bym być "konkurencją" dla Pana osoby, jeśli już to mógł bym być konkurentem. Ale staram się nie mieszać spraw zawodowych z osobistymi ;)

A o kotłach KONKURENCJI jak juz sie wczesniej określiłem, staram się tematy omijać. Chyba że mogę w czymś pomóc, to się udzielam.

Życze podobnego podejścia :D

Edytowane przez Gredy
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy piszecie? Jaki fajny kociołek? Jaka 3 klasa? - jeszcze ktoś pomyśli, że to prawda i sobie kupi.

Na stronie producenta brak jakichkolwiek informacji na temat budowy kotła, a tym bardziej klasy, ale z przekroju jasno wynika, że to chyba najgorszy z typów kotła, czyli górno-dolny.

A czy ja napisałem, żeby go kupować tak jak obecnie wygląda ? Chodziło mi o porównywalne zużycie materiału i podobieństwo konstrukcji, które po wprowadzeniu przez producenta kilku modyfikacji dałoby funkcjonalny kocioł za niewielkie pieniądze. Wydawwło mi się, że jasno się wyraziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, nie wiem czym się Gredy podniecasz,

 

"Rozpaliłem dzisiaj w swoim KWDK 15 KW o 6.30, zasypałem półtora wiadra węgla orzech II z Silesii, ustawiłem temp na miarkowniku 50 Stopni, o 19 ruszyłem "wajchą" 2 razy ( ale nie musiałem ) o godz 22.40 jest 48 stopni...

 

 

 

 

MPM ma gorsza ergonomię?

No to super. U mnie podobnie wychodzi palenie ale na ruskim, ale na silesii orzech 2 to max po 8h musiałem rusztować. Z silesii popiół taki bardziej ciężkawy z większymi kawałkami, a ruski bardzo pylący taka mąka.

Edytowane przez Krzychon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.