Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żależy co.
Mam takie pytanie jak kupie MPM to ile kosztuje pomoc techniczno-użytkowa?

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie, zadawanie pytań, tutaj na forum, nic nie kosztuje. Wiel u użytkowników, ma znacznie większe pojęcie o tych kotłach, niż niejeden przedstawiciel, czy sprzedawca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i  ma ale trzyma ją w miejscu ściśle tajnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanując forumowiczów, zadając sensowne pytania, zawsze ktoś doradzi. Niestety, kilku osobom, zostaje tylko czytanie i wyciąganie wniosków ;).

 

Od jakiegoś już czasu, nie mam co tutaj robić, zawsze ktoś mnie uprzedzi z odpowiedzią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi co ja mam za kocioł kupić?
Chchciał bym z ceramicznym izolowanym doplaczem.

A MPM nie ma takiego.

12-14kw to do jakiej dolnej mocy sensownie pracuje? 7kw?

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi z "izolowanym dopalaczem" ? Choć zawsze myślałem że mpm ds, coś takiego ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ma tylko palnik.

Jak płomień wyleci z palnik to :(

Dopalacz to ten kanał ,,komin,, z cegieł na tym zdjęciu.

I jeszcze PW brak przy mocnym paleniu :(

post-77985-0-95818800-1521060578_thumb.jpg

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To powiedz mi co ja mam za kocioł kupić?

Chchciał bym z ceramicznym izolowanym doplaczem.

A MPM nie ma takiego.

12-14kw to do jakiej dolnej mocy sensownie pracuje? 7kw?

Podobno do węgla najlepszy jest dakon dor F bo można palić cały rok bez zapychania czy innych kwiatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamotu nie ma,drewno się nie mieści,lewituje,węgiel koksujący pewnie też,kopci z komina.

Zrobie oddzielny wątek o doborze kotła do mnie bo zrobie za duży śmietnik.

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz mieć robiony kocioł na specjalne zamówienie i specjalnym przeznaczeniem.Gotowego dla siebie nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co P2Ar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Przemek ci zrobi taki kocioł że hej ,szamotki w zasypowej ,szamotki w dopalaczu, wejdź na 2 par i popatrz co ma, a na indywidualne pomysły też jest otwarty, tylko kocioł za pół roku, taki minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Przemek ma coś, na wzór, twoich zachcianek. Żadne inne, mi znane kotły, takich rozwiązań nie mają. Co nie znaczy, że ich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a mpm miał robić hg i co wycofali się?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale zjadło mi sporą część wcześniejszej wiadomości :/

 

Chyba tylko Przemek ma coś, na wzór, twoich zachcianek. Żadne inne, mi znane kotły, takich rozwiązań nie mają. Co nie znaczy, że ich nie ma ;)

Aczkolwiek w naszym ds-ie,bardzo prosto,za pomocą kilku cegiełek, możesz sam wykonać sobie taki kanał, miejsca jest wystarczająco. Nawet miałem kiedyś, coś takiego zrobione, chcąc podnieść temperaturę spalin.

Odnośnie mocy minimalnej w 12/14kw. Myślę że na słabym węglu, można nawet nieco niżej zejść niż 7kw, czysto spalając opał, przynajmniej wizualnie.

Edytowane przez Gredy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fotek nie mam, jak mi przyślą, wstawię.

@maronka. Temat z tym hg ucichł, ale z jakich powodów, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ma tylko palnik.

Jak płomień wyleci z palnik to :(

Dopalacz to ten kanał ,,komin,, z cegieł na tym zdjęciu.

I jeszcze PW brak przy mocnym paleniu :(

Przecież to zwykły piec rakietowy z akumulacją.

Koksującego węgla nie spalisz czysto w inny sposób jak tylko przepuszczając dym przez żar a rozbite związki dopalając w palniku czyli tylko wery na dzisiaj i to też pod warunkiem rusztowania jeśli się mocno spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast żaru może być rozgrzany do więcej niż czerwoności dopalacz.

No to będę dym przepuszczał przez żar i go dopalał w dopalaczu rozgrzanym do ponad czerwoności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że trudno utrzymać dopalacz rozgrzany ciągle do czerwoności (odbiór ciepła i sterowanie kotłem) a żar jednak zawsze ma przynajmniej 550 stopni czyli blisko samozapłonu CO, taka mała różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu jakis administrator ? no chyba jest bo ostatnio zwróciłem uwagę żeby rozważania o hydrauliku załatwiac na priv i pomogło ,kilka postów znikło i moj też ale ok .

Kiedys juz pisałem o tzw trollingu czyli trolach rozwalajacych tematy , ciagle ta sama osoba teraz jako TAJNE , poprzednio Postepowy rolnik i Sadownik12 i pewnie i inne nazwy .

Jak działa troll, wypisuje kontrowersyjne rzeczy ,nieprawdziwe ,dziwne itp żeby tylko zwrócic uwage i zachecic forumowiczów do polemiki i dyskusji i wciagnac w dyskusje .

Ludzie chca pomóc lub naprostować oczywiste niedorzeczności ,daja sie wciagać  ,temat puchnie od głupoty która z czasem przeradza sie w wojne ,nowi wchodza i zamiast pomocy muszą czytac strony bredni i wychodza głupsi niż przed czytaniem.

Nabijanie postów pojedynczymi słowami i zdaniami ,żeby było widac po ilości postów że to stary wyjadacz forumowy i fachowiec , do mnie tez pisał na priv i pewnie i do innych czyli nastepny trick trolla budowanie wokół swej osoby grona osób które obronia w razie wojny w temacie i będa sprzyjac .

Tak własnie wyglada ogólnie trolling specjalisty spalania opon itp ,ta osoba zmienia nazwy a wystarczy ze napisze kilka postów i wiadomo kto to jest , poczytajcie jego posty i sie chwile zastanówcie nim odpiszecie .

jak to się załatwia ,-GŁODZENIE TROLLA ,proste nie wdawac sie w dyskusje ,nie dawać sie prowokowac i nie odpisywać ,będzie wypisywał coraz wiecej głupot ,zaczna sie ataki personalne ,wystarczy to przetrwac i troll nie karmiony postami zdycha ,i pewnie pojawi sie znów z nowym nickiem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

post-65608-0-23796400-1521103682.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Szamotu nie ma,drewno się nie mieści,lewituje,węgiel koksujący pewnie też,kopci z komina.

Zrobie oddzielny wątek o doborze kotła do mnie bo zrobie za duży śmietnik.

Po co ci drewno przecież to masochizm , węgla nawalisz i zapominasz na cały dzień , ludziska chwalą te dakony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fotek nie mam, jak mi przyślą, wstawię.

@maronka. Temat z tym hg ucichł, ale z jakich powodów, nie wiem.

Pewnie problem z 5 klasą ,dzięki gredy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób, które pala drewnem w mpmie (poza Maronka, bo jego drewno jest specyficzne).

Czy wam też tak strasznie się drewno wiesza? Ogólnie pali się ok, tylko co godzinę trzeba je ruszyć, żeby spadlo. W jaki sposób drewno ukladacie?

Zastanawiam się czy następnego drewna nie ciąć w większe kawałki i nie spalać w pionie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.