Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kociol dolnego spalania + mało problemowy palnik, do tego palenie węglem, który przekładamy drewnem(chociaż da się i bez) oraz wyregulowanie kotła = święty spokój. I nie będzie zaglądania na forum. Miałem węgiel chyba już z różnych miejsc, z kamieniami, z piaskowcem, koksujący, mokry, itp. ale nigdy nie było problemu z uzyskaniem temp. na kotle i z w miarę czystym spalaniem. Znowu biedakom węgiel nie pasuję  :lol:. Ach ten klimat hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplanie od wewnątrz jest błędem technologicznym na poziomie każdej "zawodówki" budowlanej. Strefa skraplania musi być jak najbliżej części zewnętrznej - ocieplenie w środku powoduje iż "wychodzi" ona ze ścainy i jest "gdzieś" w warstwie ocieplenia. A na ścianie masz pięknie wykroplona parę i grzyb.

Znajomy "wiedział lepiej" i  po 3 latach miał kompleksowy remont z odrzybianiem włącznie..

Ocieplanie od wewnątrz styropianem jest błędem ale tą szpachlą lub farbą tylko osuszy pomieszczenie ociepli o kilka stopni przy tym samym grzaniu a mur nie wyziębi się bo te preparaty mają oddychalność, u mnie był grzyb zawsze w rogu pokoju a po użyciu tylko farby już się nigdy nie pojawił i pokój ocieplił się o kilka stopni ,dajcie sobie powiedzieć że nie macie racji jeśli chodzi o te preparaty a nie jednemu by pomogły w znaczący sposób na już a kiedyś jak będzie kasa  ocieplenie i tak warto zrobić na zewnątrz budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat środków "specjalnych" się nie będę wypowiadał - bo to inna grupa materiałów. Mnie chodziło tylko o "tradycyjne" ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano rozpocząłem próbę ciągłego palenia węglem z racji mrozów i namowy kolegi carinus ,temperatura kotła 60 ,pp z dołu ,a środkowymi szczelina 5mm ,pw 1cm,dymu brak ,zobaczymy ile pociągnę bez czyszczenia palnika ,czyli bez wygaszania,na razie 12 h i dwa worki już wrzucone,węgiel co zawsze z katowickiego holdingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełną moc na mieszance węgla z drewnem,zrembką na full otwarta dolna klapka PG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę duża szczelina środkiem - u mnie się rozpalał tak cały zasyp. Przy zamkniętych środkowych drzwiczkach też idzie bez problemu. O wczoraj też palę węglem, ruszt zmniejszony o jeden segment. Te kotle 55 stopni, na wyjściu z kotła 60 stopni. PG cały czas otwarte na ok. 0,5cm. Tylko popiołu po same uszy, rusztowanie co 2h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano rozpocząłem próbę ciągłego palenia węglem z racji mrozów i namowy kolegi carinus ,temperatura kotła 60 ,pp z dołu ,a środkowymi szczelina 5mm ,pw 1cm,dymu brak ,zobaczymy ile pociągnę bez czyszczenia palnika ,czyli bez wygaszania,na razie 12 h i dwa worki już wrzucone,węgiel co zawsze z katowickiego holdingu

Jestem ciekawy wyników na twoim mpm. Palę identycznie na węglu w Kus-ie i nie zmieniam nastaw,bo nie widzę takiej potrzeby. Czasami mieszając z drewnem zwiększam PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji mrozów i weekendu miałem zamiar palić drewnem non stop. Nic z tego, rano po 4h palenia musiałem kończyć, przerwa 4 h i znowu 3h palenia i teraz znowu przerwa i o 23 ponownie załaduję na noc. Ta moja torpeda daje takiego kopa, że nie idzie palić cały dzień, oj bufor by się przydał. Sory, że w temacie o mpm ale muszę bo inaczej się uduszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniak u mnie 26,5.

Palę od rana.

To zmniejsz mu moc.

Edytowane przez tajne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano rozpocząłem próbę ciągłego palenia węglem z racji mrozów i namowy kolegi carinus ,temperatura kotła 60 ,pp z dołu ,a środkowymi szczelina 5mm ,pw 1cm,dymu brak ,zobaczymy ile pociągnę bez czyszczenia palnika ,czyli bez wygaszania,na razie 12 h i dwa worki już wrzucone,węgiel co zawsze z katowickiego holdingu

 

Też namawiam żeby środkowe drzwiczki jednak zamknąć.Może tędy iść dawka powietrza ponad zasyp.Zostaw sam popielnik,to sprawdzony sposób,bezpieczny dla palenia ciągłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej do tej pory miałem z węglem z kopalni "Bobrek". Jak dobrze ustawiłem przegrodę to wszystko się samo ładnie regulowało

 

Problem z węglem jest taki, że nigdy nie wiadomo co naprawdę kupujesz...

Jak węgiel z kopalni to czysty bez kamieni i dobry  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji mrozów i weekendu miałem zamiar palić drewnem non stop. Nic z tego, rano po 4h palenia musiałem kończyć, przerwa 4 h i znowu 3h palenia i teraz znowu przerwa i o 23 ponownie załaduję na noc. Ta moja torpeda daje takiego kopa, że nie idzie palić cały dzień, oj bufor by się przydał. Sory, że w temacie o mpm ale muszę bo inaczej się uduszę.

Pisz chłopie jesteś mile widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też namawiam żeby środkowe drzwiczki jednak zamknąć.Może tędy iść dawka powietrza ponad zasyp.Zostaw sam popielnik,to sprawdzony sposób,bezpieczny dla palenia ciągłego.

Fakt delikatniej się pali ale przystyga i ma ciężko ruszyć bez rusztowania,a jak podaję dwoma klapkami równo to lepiej się pali i startuje po zejściu temperatury,to na razie to co zauważyłem wiec teraz zostawiłem na dwóch klapkach jak sie bujnie za mocno to zostawię na noc jedną ale jestem pewien że fest przygaśnie ,przykisi inaczej mówiąc ,mam tak zamiar palić do piątku ,a później po staremu buczek i hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy o 24 stwierdziłem że coś jest nie tak ,bo przygasł fest ,patrzę a dziad węgiel się przywiesił i to ten dosypany worek,może na granicy gorący-zimny coś się wytworzyło ,że go przyblokowało i musiałem fest walić w niego by opadł ,aż dostałem ochrzan . Myślę że było to też wynikiem tego iż w większości pg podawałem tylko dołem ze zbyt małą szczeliną w środkowych bo kiedyś jak podawałem dwoma równo klapkami to się nie działo nic ,nawet prawie nie rusztowałem   i się nie wieszał ,fakt nie było dosypek tylko wsad i finito,zobaczymy po dzisiejszej rannej dosypce ,na razie wsypane 2,5 worka 25 kilowego i pełny kocioł węgla,rano pięknie wolno się paliło,jak się nie będzie wieszał węgiel będzie naprawdę spoko

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok węgla. Ja zasypalem o 23 a zawiesilo się o pierwszej i do rana już nie ruszyło. Kocioł pełny węgla, a w domu zimno jak diabli (-8 na zewnątrz).

Wiesza się głównie z blachą, bez zmiejszania zasypu tylko popiół go blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie kupić taki węgiel skoro w tym kraju nie ma nad tym żadnej kontroli i na składach za nic się nie dowiesz jaki to węgiel. Pewni mogą być tylko ci kupujący w kopalni. Niestety mieszkając nw Pomorzu może być to trudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel typ 31 najmniej problematyczny to ten z PW-D miałem kilka lat w Zębcu i rok palenia w MPMie -bezproblemowy,dośc mocny jak na typ31  ,czysty wymiennik i sam sie zsypywał,troszke kamienia co kilka dni  ale cena dość wysoka (latem schodzą z cena poniżej 900zł/t )

https://pw-d.pl/wegiel/20-wegiel-orzech-ii-pakowany-25kg-wegiel-kamienny.html

 

Typ 31 z netu to kopalnia Sobieski 

http://www.adamexpodolsze.pl/oferta-skladu-opalu/wegiel/140-wegiel-z-kopalni-sobieski

wysyłałem zapytanie czy ten to Sobieski i potwierdzili ,jak w linku niżej ale chwilowo brak 

https://ekogroszekplus.pl/wegiel-orzech-workowany

Edytowane przez brodekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się to co pisałem. Mogą sobie napisać że to np "Sobieski" a zapakować jakies badziewie.

 

A wystarczyłoby, żeby kopalnie uruchomily sprzedaż online grubszych sortow, a nie tylko mialu i ekogroszku... 90% składów padloby na pysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hamis, nawet na kopalni nie mozesz byc pewny. We wrzesniu przywiozlem tone i mozna bylo zapomniec o dogladaniu pieca dopoki sie palilo, czyli az sie paliwo skonczylo. Kalorycznosc super, malo popiolu, zero zuzlu, wszystko przelatywalo przez ruszta. Nic sie nie spiekalo.

W lutym przywiozlem kolejna tone. Parametry te same, oprocz spiekalnosci: co pol godziny trzeba walic mlotem, zeby wegiel opadl...

Wegiel prosto z wagi KWK WESOLA, 1km od domu. Po prostu zmienily sie parametry eksploatowanego zloza...

 

Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Energo parametry ekogroszku i innych sortów niezmienne są od lat...,zanim zaczniesz narzekać wypróbuj,a później ocenisz.

Palisz tym orzechem? Tam dostawa jest darmowa czy płatna? Ciężko mi ta stronę ogarnąć z telefonu.

Sama cena za węgiel nie najgorsza, żadnego na składzie nie kupię w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.