Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja nic w nim dennego nie widzę ,a kociołka się uczę i dzielę spostrzeżeniami a to że ty masz wszech wiedzę i dawno o tym wszystkim wiesz to co z tego jak się niczym nie dzielisz tylko opieprzasz za byle co , chyba że się dzielisz za kasę bo też chcesz coś skubnąć  z tego tortu jak sądzisz o producencie mpm-a

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uczysz to rob to po cichu

A MPM a także inne kotły z handlowego punktu widzenia mnie nie interesują - nie sprzedaje,czasem montuję

Natomiast nie lubię nachalnej i prostackiej pseudo reklamy

Jak chcesz sprzedawać na forum to wpisz w swoja stopkę żeś handlarz

I wtedy inaczej twoja forumowa twórczość wygląda

 

Dotyczy to także innych handlarzy , nie tylko z mpm-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary ja fotograf jestem a nie handlowiec kotłami z Wielkopolski gdzie mpm nawet punktu żadnego nie ma ,źle mnie oceniłeś piszę tylko z czystej miłości bliźniego nic poza tym

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i biedny @maronka przez ponad 2 lata , nie posiadając jeszcze tego kotła spłodził w tym temacie prawie 500 postów.

To się nazywa prawdziwa miłość!

Tylko miłość często bywa ślepa, często brutalna ale zawsze jest krótka.

Więc uważaj abyś się na tej miłości nie przejechał.

 

Dla mnie jesteś typowym naganiaczem - handlarzem lub gorzej trollem

 

A najlepsze jest to, że wiele pozytywnych opinii o tym kotle przez wpisy takich nachalnych naganiaczy będzie uważanych za mało wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz mówię że nie jestem żadnym naganiaczem ni handlowcem ,na forum spędziłem ponad dwa lata bo chciałem zmienić kocioł ,najpierw byłem na forum hefa a potem trafiłem tu ponieważ hef nie za bardzo nadawał się do drzewa ze względu na małą komorę i jeden z kolegów proponował zapoznać się z mpm ds i naprawdę nie rozumiem z ką u ciebie taka nienawiść do mnie, ani jedna osoba nie kupiła dzięki mnie kociołka i nikomu ze znajomych i rodziny i nikomu w ogóle go nie poleciłem bo bałem się że nie dają rady go ogarnąć ,nie rozumiem ciebie kolego sambor

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hefa to się mylisz - jak poddasz go takim samym przeróbkom co mpm-a to drewno w nim pójdzie bez problemu

A tak naprawdę to gdzie tą moją nienawiść widzisz?

Ja bym to nazwał dociekliwością.

Ponadto tobie zależy aby wszyscy pisali tylko o tym kotle na forum i to dobrze, a to byłoby niezgodne z prawami rynku.

A jak piszą o nim na priv to źle? 

Moim zdaniem jeszcze lepiej!

A tak naprawdę to się za bardzo przejmujesz tym kotłem i tematem o nim, czyżbyś nadal noce pędzał w kotłowni a nie w łóżku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka to taki gość ". co musi, bo inaczej się udusi..." Podejrzewam, że już w chałupie domownicy nie chcą nic słyszeć o kotle i pozostaje tylko forum, gdzie można się podzielić swoimi osiągnięciami. Chyba większość z nas starszych stażem forumowiczów taki okres w swojej tu aktywności miało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Sony miło cię słyszeć i humor zaraz lepszy i napalić idę i nowy  szamot jeszcze raz wypróbuję ale muszę coś wymyslić by te szamotki obniżyć by cały wymiennik przykryły wtedy nie powinno podgotowywać

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam pytanie do palących zrębką którędy podajecie PP.Dziś zapaliłem zrębką powietrze klapką w drzwiczkach naprzeciw palnika,zaskoczyła mnie niesamowita moc i temperatura spalin do 330 stopni. Po zmniejszeniu szczeliny dymi,może spróbować podać PP przez popielnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hefa to się mylisz - jak poddasz go takim samym przeróbkom co mpm-a to drewno w nim pójdzie bez problemu

A tak naprawdę to gdzie tą moją nienawiść widzisz?

Ja bym to nazwał dociekliwością.

Ponadto tobie zależy aby wszyscy pisali tylko o tym kotle na forum i to dobrze, a to byłoby niezgodne z prawami rynku.

A jak piszą o nim na priv to źle? 

Moim zdaniem jeszcze lepiej!

A tak naprawdę to się za bardzo przejmujesz tym kotłem i tematem o nim, czyżbyś nadal noce pędzał w kotłowni a nie w łóżku?

i w tym ostatnim zdaniu trafiłeś ,taki jest maronka  ,a o innych piecach też chętnie dyskutowałem w przeszłości , tak że kolego Sambor pokój Tobie i nie kłóćmy się więcej ,mam spore wady ale nie chcę nikogo promować i namawiać na kupno mpm-a ,jak powiedziałem kocioł jest wymagający i nie polecam go nikomu co nie lubi palić i traktuje kotłownię jako przykry obowiązek wtedy wg mnie retorta lub pelet albo gaz jak jest dostęp a i o podczerwieni trochę naczytałem się i też  jest to nie głupie rozwiązanie do dobrze ocieplonego domu i pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam pytanie do palących zrębką którędy podajecie PP.Dziś zapaliłem zrębką powietrze klapką w drzwiczkach naprzeciw palnika,zaskoczyła mnie niesamowita moc i temperatura spalin do 330 stopni. Po zmniejszeniu szczeliny dymi,może spróbować podać PP przez popielnik?

tak właśnie się dzieje przy drobnym opale i mi nawet wtedy podgotowywuje dlatego dołożyłem szamotu a pp przez popielnik powinno lepiej się sprawdzić w przypadku zrębki która raczej się nie zawiesza i równo opada ,ale mnie zawsze coś denerwowało jak podawałem powietrze przez popielnik więc podaję przez klapkę w drzwiach środkowych na miarkowniku i dodatkowo szczeliną 1cm na klapce od popielnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mniej ładować, to nie będzie i gotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to żenujące :/ Czytać jak "guru" forum oczernia użytkownika, który opisuje swoje uwagi i spostrzeżenia o SWOIM kotle i w temacie o nim. (Z tego co mi wiadomo kol. Maronka nic wspólnego, oprócz kotła, z mpm-em.) Niedługo trzeba będzie wystosować zapytanie do "wielkich" tego forum, czy można cokolwiek napisac,by się nie narazić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej mniej ładować, to nie będzie i gotować.

no powiem ci kolego że dziś rano naładowałem absolutne minimum na wysokość palnika i przy otwartym czopuchu podgotowywało ale dużo mniej z tymi szamotkami a tam jest jeszcze 5 cm wymiennika i jakby obniżyć szamotki by przykryły wymiennik powinno być już dobrze a puki co przymykam czopuch i się tak nie rozpędza i nie podgotowywuje ale też muszę dodać że to tylko na tej kostce sosnowej drobnej i suchej ,na sośnie ciętej  i brzozie i brykiecie nie podgotowywał nawet na otwartym czopuchu

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malej porady, chce zamówić do mojego nowego domu kocioł mpm ds zastanawiałem się nad 17-19

kocioł będzie współpracował z buforem 1400l

tutaj mój wynik

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2hzk

ale jak bylem u producenta to doradzał mi model większy czyli 21-25 ze szybciej naładuje bufor, ale myślę ze nie potrzebuje aż takiego dużego, ogonie zastanawiałem się nad modelem 12-14 ale z racji tego ze będę miał bufor wziął bym model 17-19 . czy to dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gredy z tego co wiem @maronka ma kocioł od miesiąca, a do chwili jego montażu spłodził  tylko w jego temacie prawie 500 postów.

Czyżby się wprawiał przed posiadaniem tego kotła.

 

Ja już wiele razy pisałem, że nie jestem na tym forum ani "guru", ani "wielki" .

A co do kolegi @maronki to już nie będę się wypowiadał, gdyż widzę, że na forum ma wielu "obrońców" gotowych podgryźć innym gardło za parę słów prawdy

Edytowane przez sambor
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, maronka jestem w szoku., lato +35 a ty ciągle hajcujesz, boje się co będzie zimą, masz tyle opału? MPM słabo grzeje wodę czy jak?

to tylko tani opał kolego grzeję wodę za 30 zł miesięcznie a prądu wyszło by ze 150 ale i w hajnówce też grzałem tak że wprawiony jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gredy z tego co wiem @maronka ma kocioł od miesiąca, a do chwili jego montażu spłodził  tylko w jego temacie prawie 500 postów.

Czyżby się wprawiał przed posiadaniem tego kotła.

 

Ja już wiele razy pisałem, że nie jestem na tym forum ani "guru", ani "wielki" .

A co do kolegi @maronki to już nie będę się wypowiadał, gdyż widzę, że na forum ma wielu "obrońców" gotowych podgryźć innym gardło za parę słów prawdy

sęk w tym że te słowa są nie prawdą ale jak już prosiłem nie kłóćmy się więcej miłej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje malej porady, chce zamówić do mojego nowego domu kocioł mpm ds zastanawiałem się nad 17-19

kocioł będzie współpracował z buforem 1400l

tutaj mój wynik

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2hzk

ale jak bylem u producenta to doradzał mi model większy czyli 21-25 ze szybciej naładuje bufor, ale myślę ze nie potrzebuje aż takiego dużego, ogonie zastanawiałem się nad modelem 12-14 ale z racji tego ze będę miał bufor wziął bym model 17-19 . czy to dobry wybór ?

do ogrzania tylko bufora od 20 do 80 stopni potrzebujesz ok 100KW energii którą uzyskasz z około 100 litrów drewna typu sosna lub 20 kg węgla i teraz pytanie czym będziesz palił bo jak drewnem to 21-25 jak węglem to 12-14 a jak tym itym to 17-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maronka, tak zamierzam palić i węglem w mroźniejsze dni a okresy przejściowe drewnem twardym typu buk, sosna jedynie na rozpałkę,

 

wezmę górny zasyp, zrobić jakieś modyfikacje w tym kotle czy na chwile obecna jest już tak dopracowany ze wystarczy standardowy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znasz mój kocioł to wiesz że zamówiłem klapkę pp dodatkową w drzwiach środkowych ,sprawdza się przy drewnie ,przy węglu niekoniecznie ,podobno fabrycznie jest otwór taki jak w drzwiach zasypowych ale klapka jest lepsza bo możesz podpiąć pod miarkownik no i ja i paru innych dołożyliśmy szamotki nad palnik takie przedłużenie tunelu szamotowego do góry-lepiej się dopala dym i wzrasta temp. spalin co jest wskazane przy starych kominach

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maronka, tak zamierzam palić i węglem w mroźniejsze dni a okresy przejściowe drewnem twardym typu buk, sosna jedynie na rozpałkę,

 

wezmę górny zasyp, zrobić jakieś modyfikacje w tym kotle czy na chwile obecna jest już tak dopracowany ze wystarczy standardowy model?

Na węglu pewnie 8-10kW będzie za duży przy paleniu ciągłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.