Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maracz ,jak juz Maronka wspomniał spoko sie czyści ale jeszcze szybciej odkurzaczem od góry,nawet na uśpionym kotle-tzn niby pali się,palnik przysypany popiołem,nie dymi,brak ognia ,ale wystarzy przerusztować ,popiół opada i piec ożywa w kwadrans i sie pali normalnie 

post-65608-0-41172000-1496328038_thumb.jpg

taki zestaw oczyści wyczystke od góry i palnik jak sie zapopieli i jest bez żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis nie wiem bo ja z 450km od producenta mieszkam ale części bez problemu choć kocioł jest solidny i myślę że długie lata bezawaryjnie pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maracz ,jak juz Maronka wspomniał spoko sie czyści ale jeszcze szybciej odkurzaczem od góry,nawet na uśpionym kotle-tzn niby pali się,palnik przysypany popiołem,nie dymi,brak ognia ,ale wystarzy przerusztować ,popiół opada i piec ożywa w kwadrans i sie pali normalnie 

attachicon.gifDSC_0613.JPG

taki zestaw oczyści wyczystke od góry i palnik jak sie zapopieli i jest bez żaru.

o prawie jak mój , a tą długą rurę to miałeś z nowym czy od innego-zwykłego dopasowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka ,ta rura z zelmera została i sie przydała jak widać ,,to jaki ten odkurzacz kupiłeś ? mój przemysłowy z marketu 2000W silnik ,

 

Barto507 ,ochłoń troche bo widze ze juz byś kupił ;-) wybierz na spokojnie ,chodzi mi o dobór mocy bo go przeklniesz i wspomnisz co napisałem ,nie mówie złośliwie ale na spoko przejrzyj z 200stron tego tematu w tył,a odpowiesz sobie na wiele pytań w tym czy na pewno tego kotła chcesz bo ma on zalety i wady,a za duzy mocą sie zemści po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z netu 1200w ale z taką krótka aluminiową rurką i przydała by się dłuższa do palnika choć teraz nie mam co wybierać bo z drewienka nic nie zostaje a z kartonu wywiewa do wyczystki a do wyczystki to ta rurka krótka w sam raz jest

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barto507 ,wiadomo producent bedzie chwalił i ponaglał tym bardziej że "wisi w powietrzu"  ustawa zabraniajaca wszelkich kotłów starego typu ,i tylko automaty klasy 5 , rozważ bufor wtedy co bys nie wybrał oby nie za mały bedzie ok .

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plus dla producenta ,widać czytaja nasze wypociny i wyciagają właściwe wnioski ;-) nawet dla przykładu kol Sambor też ma DSa i ciepłomierz ,więc wie dokładnie ile kocioł produkuje mocy i sie zdziwisz bo na pełnej mocy daje do 2razy tyle co znamionowa  ,DSy maja sporo zapasu i lepiej jakby sie tam palił żywy ogień .

Temat bufora sie tutaj przewija często ,i jak widzisz jeszcze sporo czytania przed Toba ,ja cała zime czytałem na spoko czekając na czas bym mógł pokombinować na spoko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maracz ,wyczystka jest symetryczna ,taka sama z obu stron  z regulacja PW ,a PW zalecaja podawać tylko z jednej strony więc ok,tylko drzwiczki trzeba zamówic zeby sie otwierały we właściwa strone jak Tobie pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę wersję 17-19kw górny zasyp. Będę palił tylko drewnem i jedno co już wiem teraz to to że na cały ruszt pójdzie szamot i PP nad ruszt, szamot przydałby się też na ściankach komory zasypowej tak mniej więcej na wysokość 15cm ale pewnie przez to drewno jeszcze bardziej by się wieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się tak tu nakręcamy jeden przez drugiego a producent zaciera ręce :)Mam pytanie do bardziej doświadczonych.Rzecz tyczy otworu w drzwiach nad rusztem który to jest obecnie już fabryczny,a który ja dorobiłem.Po jego uchyleniu widać że jest jakiś ciąg przez niego ale niezbyt duży.Ale jak może być inaczej jak przed nim od środka jest ta blacha na śrubach.A luzu wokół niej tylko po kilka mm. maronka gdzieś wcześniej pokazywał zdjęcia swojego jeszcze nie palonego kociołka.Drzwi nad rusztem ma takie jak popielnikowe,z klapką powietrza ale też od środka jest ta pełna blacha.Czy gdyby w tej blasze wyciął otwór to przeciąg przez zasyp do palnika nie byłby lepszy?To pytanie teoretyczne,może kiedyś spróbuję zrobić taki eksperyment na dorobionym elemencie żeby nie zniszczyc oryginalnej blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdyby w tej blasze wyciął otwór to przeciąg przez zasyp do palnika nie byłby lepszy?To pytanie teoretyczne,może kiedyś spróbuję zrobić taki eksperyment na dorobionym elemencie żeby nie zniszczyc oryginalnej blachy.

 

Jak będzie podawane za dużo powietrza to spadnie jakość spalania, spadnie temp spalin - czyli do komina zostaną wciągnięte niedopalone gazy  wraz z nadmiarem zimnego powietrza.

Aby robić takie regulacje to potrzeba dużo czasu i praktyki w tym temacie albo analizator spalin i wytyczne do czego dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak szczerze to jak węglem chcesz palić i być eko to mpm ds lub podajnik,znam kilka żon co je obsługują i dają spoko radę lub jeszcze pelet bo lżejszy i czyściejszy choć nie taki tani

Barto507, ja osobiście po przesiadce z GS na MPM DS otrzymałem nową szkołę obsługi kotła, mimo to, że wiedziałem czego się spodziewać bo przeczytałem ten wątek od początku. Jak tak na prawdę na prawdę nie chcesz mieć żadnych problemów z obsługą to jednak GS.

 

Barto507 ,wiadomo producent bedzie chwalił i ponaglał tym bardziej że "wisi w powietrzu"  ustawa zabraniajaca wszelkich kotłów starego typu ,i tylko automaty klasy 5 , rozważ bufor wtedy co bys nie wybrał oby nie za mały bedzie ok .

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

Ja także potwierdzę, że bufor powinien być do MPM-a.

 

My się tak tu nakręcamy jeden przez drugiego a producent zaciera ręce :)Mam pytanie do bardziej doświadczonych.Rzecz tyczy otworu w drzwiach nad rusztem który to jest obecnie już fabryczny,a który ja dorobiłem.Po jego uchyleniu widać że jest jakiś ciąg przez niego ale niezbyt duży.Ale jak może być inaczej jak przed nim od środka jest ta blacha na śrubach.A luzu wokół niej tylko po kilka mm. maronka gdzieś wcześniej pokazywał zdjęcia swojego jeszcze nie palonego kociołka.Drzwi nad rusztem ma takie jak popielnikowe,z klapką powietrza ale też od środka jest ta pełna blacha.Czy gdyby w tej blasze wyciął otwór to przeciąg przez zasyp do palnika nie byłby lepszy?To pytanie teoretyczne,może kiedyś spróbuję zrobić taki eksperyment na dorobionym elemencie żeby nie zniszczyc oryginalnej blachy.

Nasze opinie tutaj o tym kotle to dla producenta jak wybawienie. Ciężko się coś produkuje jak nie zna się opinii konsumenta a tutaj podane jak na talerzu ;) Tym bardziej, że producent jest ambitny i chce iść do przodu. Także tego - pozdrawiamy Producenta :)

Co do tego otworu to też zastanawiałem się jak to rozwiązać. Generalnie to ta blacha jest przykręcona śrubami w tych drzwiczkach więc możesz tą oryginalną na razie wyrzucić i dać nową na której będziesz testował różne rozwiązania. Z tego co sam wymyśliłem to nie może być jednego dużego otworu w tej blasze bo nasypie się popiołu przez niego. Ja to bym zrobił kilka otworów średnicy około 1 cm w jednej linii mniej więcej na środku. Przepływ powietrza będzie a nie powinno się za dużo sypać popiołu. Ale ja sam tego jeszcze nie robiłem więc nie wiem jaki efekt będzie. Jednak od takiego rozwiązania sam bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wyższa szkoła jazdy,jeśli to tak wygląda to lepiej zostać przy tym co jest bo jako amator mógłbym sobie wręcz zaszkodzić.Jeszcze jedno,choć to temat do innego wątku to zapytam.Czy ten termometr byłby odpowiedni do czopucha http://termoplus.pl/produkt/termometry-i-mierniki/tpm05/

Edytowane przez zozuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej blachy to musi być bo to jest taki promiennik odbijający gorąco od żaru , nie powinno się nic wycinać ,co do otworu w tych drzwiach bocznych to czy wywiercisz dodatkowe otwory w tym promienniku czy nie nie wiele to da bo tym otworem i tak mało powietrza idzie ale zawsze idzie i na pewno dla spalania będzie lepiej ,ja mam klapkę pod miarkownik i daje radę ale raczej spokojnie się pali ,nie mniej jak ją zamknę to przygasa mimo szczeliny na dole ,tak samo jest z tym otworem w drzwiach załadowczych ,jak tylko przez nie puścisz powietrze to wygaśnie prawie ale jak jest otwór otwarty i dołem podajesz pp to zaciąga sobie trochę tlenu i lepiej się dopala opał,płomyczki rajcują a jak zamkniesz ten otwór to mniej rajcują , słowem te otwory to takie lekkie wspomagacze poprawiające spalanie ale jak chcesz konkretnie podawać pp na przykład górą to trzeba drzwi postawić przynajmniej na zawiasie wtedy daje czadu i tak samo jak otworzysz czy boczne czy te na dole to od razu gwizda a na miarkowniku spokojnie się spala i uważam że lepiej jak ten otwór w tych drzwiach jest ale ta moja klapka do drzewa jest lepsza ,fajnie równo piecyk pracuje ,jak podawałem tylko dołem przez miarkownik tak jak wszyscy nie byłem zadowolony, pewnie do węgla ok ale do drzewa nie ,chyba że z blachą na ruszta lub z tą klapką co ja mam lub w ostateczności z tym otworem co teraz robią bo na pewno coś będzie lepiej ale nie kombinujcie z promiennikiem bo drzwi padną lub coś w tym stylu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A za niedługo wprowadzą zakazy i będzie po ptokach , teraz po Małopolskim, Śląskim już Opolskie kombinuje z ustawą antysmogową ale ci akurat nie przewidują żadnych dopłat , czarno to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten krótszy (150mm) tak, będzie dobry.,

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.