Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Co do temperatury kotła, nie jest tak, że temperatura spada w momencie zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę? Na przyklad by dogrzac cwu? I wtedy na mieszacz nie starcza juz tej cieplej wody z kotla i dlatego na chwilę spada poniżej ustawionej minimalnej? Bo priorytet jest zawór mieszajacy utrzumujacy temp kotła? (ATV ?)

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem z mieszaczem podłogówki przy ustawieniu sterowaniem pogodowym.. O ile w zimnie dni działa to fajnie..o tyle tak jak dzisiaj ( ok. 9-20 stopni) bardzo szybko temperatura aktualna osiąga temperaturę zadaną - a teraz np. jest to 31 stopni i się wyłącza wówczas grzanie podłogówki..nie bardzo mi to pasuje bo wolałbym aby jednak grzało...Mogę ustawić ręczne sterowanie ale chyba nie o to chodzi.. można jakos to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury kotła, nie jest tak, że temperatura spada w momencie zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę? Na przyklad by dogrzac cwu? I wtedy na mieszacz nie starcza juz tej cieplej wody z kotla i dlatego na chwilę spada poniżej ustawionej minimalnej? Bo priorytet jest zawór mieszajacy utrzumujacy temp kotła? (ATV ?)

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka


Dokładnie tak jest. U mnie mieszacz idzie w dół jak na kotle spada poniżej 58 i ustawienie zadanej mieszacza tu nic nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo19 tak ale jesli pogodówka ustawi dajmy na to 48*c a na buforze masz 40* to dopóki piec nie dogrzeje bufora do tych 48 stopni to mieszasz nie osiągnie temperatury zadanej.

A mozna wiedzieć jaki bufor i moc kotła?




Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bisiasty napisał:

Gonzo19 tak ale jesli pogodówka ustawi dajmy na to 48*c a na buforze masz 40* to dopóki piec nie dogrzeje bufora do tych 48 stopni to mieszasz nie osiągnie temperatury zadanej.

nie ma takiej mozliwości, bo mieszacz może osiągnąć tylko 38st. nawet jak pogodówka zażyczy sobie więcej, to mieszacz zatrzyma się na 38.

Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba, to ogranicznik mieszacza zostanie podniesiony do np. 40-45st lub więcej( w zależności od potrzeb) i temp rozładowania na buforze tez zostanie podniesiona. na razie robię doświadczenia.

Na razie mam temp. rozładowania bufora ustawioną na 48*, ale zanim kocioł sie rozgrzeje i pusci wode do bufora, to temp. wody zasilajaca instalację spada do 45-43*

4 minuty temu, Gunman napisał:

W Lazarze jest zawór ATV który chroni powrót i ma priorytet.

tez mam zawór ATV i dopóki powrót nie osiągnie temp. kocioł nie puści wody na bufor.

tak, mam inny kocioł z buforem co już wcześniej napisałem.

9 minut temu, Bisiasty napisał:

A mozna wiedzieć jaki bufor i moc kotła?

w stopce pod nickiem masz wszystko napisane. trzeba kliknąć.

 

 

Ale fakt faktem, bufor wiele zmienia i gdyby było tak jak napisał @Bisiasty co zacytowałem na początku, to temp. na mieszaczu nie osiągnęła by temp zadanej, dlatego tak trzeba ustawić histerezę na kotle ( w Waszym przypadku) aby temp kotła nie spadała poniżej temp. zadanej mieszacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Znowu potrzebna wasza pomoc. Podłączyłem dziś zewnętrzny czujnik pogodowy mieszacza (leżał w kartonie bo serwisant jakoś zapomniał go założyć)

Jakie zrobić ustawienia na początek?  jaka:

krzywa grzewcza kotła -             ( zakres jest od 0.1 do 4.0)

przesunięcie równoległe krzywej -             (zakres jest od -20 do +20 stopni )

mam zawór 4D z siłownikiem. Jak to poustawiać na początku? Nie mam termostatów pokojowych, Chciałbym aby temperaturę w domu sterownik utrzymywał na poziomie 23 stopnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzejnikach 0,8-1,2
Przy podlogówce 0,2-0,6

Ja przy grzejnikowym ogrzewaniu mam 1,0 i przesunięcie o 4


Wpisz w Google krzywa grzewcza jak ustawić i łatwo znajdziesz informacje

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. kto ma samą podłogówkę i SM15 jak wam wychodzi spalanie i jakie macie nastawione H1. H2 oraz temperatury kotła i mieszacze? i ile m2 do ogrzania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie opcji w mieszaczuczyliTermostat pokojowy mieszacza

Jaka role on dokladnie spelnia i czy ta opcja reaguje wogóle jak jest pogodówka wyłączona?czy na  sztywno też reaguje ta opcja

Miałem ja przez serw na 5ustawioną,ale dałem na 0 tylko ze niewidzę zbytnio różnicy

Edytowane przez Robson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Norberto77 napisał:

Hej. kto ma samą podłogówkę i SM15 jak wam wychodzi spalanie i jakie macie nastawione H1. H2 oraz temperatury kotła i mieszacze? i ile m2 do ogrzania?

 

Witam. Mam 100% podłogówkę (powierzchnia podłóg  186m2) ale kocioł SM11 spalanie od 21.09 do 16.12  780kg .Temp w pomieszczeniach ustawiona na 23 stopnie parter i 22 poddasze. H2-13, H1-10  temp kotła 75stopni , temp mieszaczy 30stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Inferno napisał:

Witam. Mam 100% podłogówkę (powierzchnia podłóg  186m2) ale kocioł SM11 spalanie od 21.09 do 16.12  780kg .Temp w pomieszczeniach ustawiona na 23 stopnie parter i 22 poddasze. H2-13, H1-10  temp kotła 75stopni , temp mieszaczy 30stopni

Spalanie wychodzi u ciebie około 9kg na dobę. Do takiego spalania to nigdy nie zejdę :) Byłbym szczęśliwy gdyby mi spalał 20kg na dobę. No ale cóż nie każdy tak może...

U mnie przez ten sam okres co u ciebie średnio wyszło 27kg na dobę :(

Edytowane przez dzali0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inferno napisał:

Dużo zależy od termoizolacji budynku. Ja mam nowy dom porotherm 25+20 styro w podłodze 15cm okna 3szyby + rekuperacja dlatego jest taki wynik . Mój szef ma SF15 i ma spalanie blisko 30kg na dobę ale stary budynek bez ocieplenia. 

 

Dokładnie ,dlatego wszelkie pytania "ile wam pali "  nawet taki sam kocioł ,nie mają zbytnio sensu ,bo nie ma dwóch jednakowych domów

Edytowane przez jurek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 10:36, dzali0 napisał:

Spalanie wychodzi u ciebie około 9kg na dobę. Do takiego spalania to nigdy nie zejdę :) Byłbym szczęśliwy gdyby mi spalał 20kg na dobę. No ale cóż nie każdy tak może...

U mnie przez ten sam okres co u ciebie średnio wyszło 27kg na dobę :(

Ustawienia podobne, dom ściany 3 warstwowe, okna 2 szybowe, bez rekuperacji, 135m2 podłogówka, sm15, spalanie ok 800kg co mc. Od września do teraz piszło już chyba 2,5 tony. Dobrze że choć pellet tańszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego. Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym życzę wszystkim posiadaczom Lazara i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosiłbym o pomoc w dobrze ustawień pieca, szczegóły są w tym temacie: 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.