Skocz do zawartości

dzali0

Forumowicz
  • Postów

    26
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dzali0

  1. Spalanie wychodzi u ciebie około 9kg na dobę. Do takiego spalania to nigdy nie zejdę :) Byłbym szczęśliwy gdyby mi spalał 20kg na dobę. No ale cóż nie każdy tak może... U mnie przez ten sam okres co u ciebie średnio wyszło 27kg na dobę :(
  2. Witam panowie Znowu potrzebna wasza pomoc. Podłączyłem dziś zewnętrzny czujnik pogodowy mieszacza (leżał w kartonie bo serwisant jakoś zapomniał go założyć) Jakie zrobić ustawienia na początek? jaka: krzywa grzewcza kotła - ( zakres jest od 0.1 do 4.0) przesunięcie równoległe krzywej - (zakres jest od -20 do +20 stopni ) mam zawór 4D z siłownikiem. Jak to poustawiać na początku? Nie mam termostatów pokojowych, Chciałbym aby temperaturę w domu sterownik utrzymywał na poziomie 23 stopnie.
  3. witam Mam pytanie - chce podłączyć sobie czujnik pogodowy mieszacza zewnetrzny i zalega mi w domu przewód 2x0.75 i czy moge go zastosować? Czy nie bedzie przekłamania pomiaru? bo instrukcja mówi że powinien być 2x0.5 Czy lepiej kupić dla pewności ten 0.5 ? (od kotła jest około 8-10 metrów)
  4. W tej chwili pali mi około 30kg na dobę. W nocy było około -5* a teraz jest w okolicy 0* i świeci słoneczko ale jest mroźno. Nie mam żadnych czujników pogodowych ani sondy. Mam raczej prosty układ grzewczy, wszystkie ustawienia zrobione na sztywno. Przy tych ustawieniach które mam obecnie kocioł moduluje sobie na 50 i 30% nie wchodząc na 100% wcale. Jest w trybie pracy ciągłej a temperatura w kotle waha się w przedziale mnie więcej 60 do 62 stopnie. Mam takie ustawienia: LAZAR SF 15 KW Temperatura zadana kotła 75 stopni Temperatura zadana mieszacza 1 45 stopni Histereza kotła 15 stopni Histereza 30% H1 14 stopni Histereza 50% H2 16 stopni Czyszczenie palnika 6h Modulacja mocy: 100% Moc nadmuchu 80% 100% Praca podajnika 5sek. 100% Przerwa podajnika 12sek. 50% Moc nadmuchu 65% 50% Praca podajnika 4sek. 50% Przerwa podajnika 18sek. 30% Moc nadmuchu 40% 30% praca podajnika 4sek. 30% przerwa podajnika 51sek.
  5. Mnie też męczyła moja liczba rozpaleń, przez 2 miesiące użytkowania kotła ponad 1100 razy - jakiś dziwny tryb pracy ustawił mi serwisant. Ale dzięki chłopakom z forum pozmieniałem trochę ustawienia: U mnie teraz przy temp 0 stopni na dworzu kocioł pracuje w trybie ciągłym i sie nie wygasza (tylko co 6 godzin na zaprogramowane czyszczenie palnika). Na mocy 100% nie pracuje wogóle natomiast moduluje sobie miedzy 50% a 30%. Teraz mam tak ustawione: 50% Moc nadmuchu 55% 50% Praca podajnika 4sek. 50% Przerwa podajnika 25sek. 30% Moc nadmuchu 40% 30% praca podajnika 4sek. 30% przerwa podajnika 54sek.
  6. Niestety kocioł pracuje i nie moge otworzyć żeby zrobić fotki. Ale mam jakieś stare. Musisz odkrecić te dwie zaznaczone na zdjęciu śrubki i zdjąć tą blachę. Niestety nie mam zdjęcia dalej ale zobaczysz tam zapalarkę bedzie podłączona do przewodu elektrycznego i tam z góry jest taka mała śrubka zabezpieczająca, poluzuj ją i wyciągnij do siebie zapalarkę. zapalarka wygląda mniej więcej tak: Zobacz czy nie jest gdzieś zapopielona. U mnie była niestety. Zajrzyj także do tej dziury z której ją wyjmiesz bo tam też u mnie było duzo popiołu i wszystko sobie przedmuchaj ale jak mówił serwisant przeczyścić tą dziurę z której wyciągniesz zapalarkę jakimś kawałkiem drutu. Musi być tam po prostu czysto. Po tym zabiegu odpala mi za każdym razem bez problemu za pierwszym rozpalaniem.
  7. Mi tez się ostatnio przydarzył problem z rozpalaniem. Kocioł nie chciał w ogóle ruszyć. Przyjechał serwisant z Lazara. Okazało się że była zanieczyszczona zapalarka i dlatego nie odpalał. Gosciu mówił żeby uważać na ten popiół który znajduje się w komorze palnika żeby się jak najmniej wsypywał do samej komory palnika (tam gdzie wpada pelet). Serwisant zdjął obudowę zapalarki i rzeczywiście było tam zapchane popiołem, wyciągnął zapalarkę przedmuchał i wszystko chodzi super. Zobacz może u ciebie też może być podobny problem. Samo wyciągnięcie zapalarki to chwila, obudowa i jedna śruba kontrująca i masz to na wierzchu.
  8. tak. po każdym załadunku do pełna należy ustawić poziom paliwa na 100%. To już się wyjaśniło kiedy trzeba przycisnąć i przytrzymać ten przycisk :)
  9. Tak. Jak ci pellet zejdzie do takiego poziomu jaki chcesz żeby ci pokazywał monit o niskim poziomie to tak jak pisałem podświetlasz (zaznaczasz) belkę "Poziom paliwa 0%" naciskasz OK i po kalibracji. Daj znać czy ci się udało. Może nam dają jakieś stare instrukcje do kotła a oprogramowanie sterownika może być nowsze bo u mnie nic o przytrzymywaniu przycisków niema
  10. Tak sobie myśle że robisz błąd chyba przytrzymując przycisk bo w instrukcji nic o tym nie piszą. spróbuj otworzyć to okno: Może spróbuj tak: najpierw ustaw poziom alarmowy paliwa np. na 10%. potem tak jak na zdjęciu ustaw aby belka podświetlała 100% i nie przytrzymuj jej tylko nacisnij OK. Jak paliwo zejdzie do odpowiedniego poziomu to znów wejdź do tego menu kliknij belkę na poziom 0% (nie przyciskając jej na te 3 sekundy) i wciśnij OK. Może tak się uda. Być może jak przyciskasz i przytrzymujesz to sterownik wariuje. A skąd miałeś info że trzeba tą belkę nacisnąć i przytrzymać?
  11. Byłem zobaczyć u mnie tą kalibrację i wygląda to tak. Po wejściu do menu są 2 opcje Kalibracja poziomu paliwa i Poziom alarmowy paliwa. Żeby w ogóle pojawiła się opcja kalibracji to trzeba najpierw ustawić poziom alarmowy paliwa np na 10% potem dopiero wejść do menu Kalibracja poziomu paliwa i dosypać na maxa pellet i ustawić na 100% ale u mnie raczej nic nie miga tylko jest info obok wskaźnika że trwa kalibracja i zapewne jak jak bedzie już blisko pustego zasobnika to trzeba wybrać 0%. tak to wygląda u mnie:
  12. Ja jeszcze u siebie nie robiłem kalibracji ale chyba niedługo spróbuję. Właśnie poczytałem trochę instrukcję i tam napisali tak: Zasypać zasobnik paliwa do poziomu, który odpowiada pełnemu załadunkowi 100%, po czym ustawić wartość parametru: Ustawienia kotła > Poziom paliwa >Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 100% W oknie głównym wskaźnik ustawiony zostanie na 100%. Oznaką trwania procesu kalibracji jest pulsujący wskaźnik poziomu paliwa. Wskaźnik będzie pulsował do czasu zaprogramowania punktu odpowiadającego minimalnemu poziomowi paliwa. Należy na bieżąco kontrolować obniżający się poziom paliwa w zasobniku. Z chwilą, gdy poziom obniży się do oczekiwanego minimum, należy ustawić wartość parametru: Ustawienia kotła > Poziom paliwa > Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 0% Z tego opisu chyba wynika że przez cały czas tej kalibracji wskaźnik poziomu powinien migać. Zaciekawiło mnie to zaraz pójdę sprawdzić jak to u mnie wygląda
  13. Masz może zanotowane ile już od początku listopada przy tych ustawieniach zużyłeś pelletu? U mnie temperatura na zewnątrz to około 0st i na razie walczę by ustawić kocioł jak najlepiej. Dla mnie zadowalające było by zużycie przy tej temperaturze 600-700kg na miesiąc
  14. Rozumiem przy twoich ustawieniach że zadana kotła to u Ciebie 75st i H1=6, H2=11, H=14 ? Przy tych ustawieniach w jakim przedziale temperatur rzeczywiscie ci moduluje kocioł? W większości pracuje ci na 50% czy na 30% ?
  15. Poprawcie mnie czy dobrze rozumuję te histerezy: Jak mam kocioł na ustawiony na 75st to parametr H2 ustawiony na 15st oznacza że kocioł powinien pracować z rzeczywistą temperaturą zmierzoną minimum 60st i po uzyskaniu tej temperatury powinien przejść na moc 50% natomiast H1 ustawione na 10st spowoduje że po przekroczeniu temperatury 65st kocioł przejdzie na moc 30%. Czy przy takich ustawieniach kocioł nie będzie przypadkiem pracował i modulował w przedziale od 60 do 65st ?
  16. Rozumiem że proponujesz te ustawienia przy temp zadanej 75st ?
  17. Mam pytanie czy dobrze rozumiem: że przy moich ustawieniach żeby zwiększyć temperaturę w kotle np. o 3 stopnie to powinienem podnieść temp zadaną na 78st czy obniżyć histerezę kotła z 15st na 12 stopni? tak jak obserwuję kocioł to przy obecnych ustawieniach kocioł pracuje w zakresie 58-60 stopni. Jak spadnie do 58st to wchodzi na krótko na 100% i dociąga do 60st i potem moduluje sobie pomiędzy 50 i 30%.
  18. Witam Padło zapytanie czy forum pomaga? Moim zdaniem pomaga :) Ja mam sf15 uruchomiony nowy od 20 września. Serwisant oczywiście wprowadził swoje ustawienia i powiedział że nic tam nie trzeba zmieniać. Efekt - przez te dwa miesiące ilość rozpaleń to aż 1100 razy !!! Nie znam się na tym ale pomyślałem że za kilka miesięcy to będę miał do wymiany zapalarkę. Po analizie informacji od Was udało mi się tak zmienić ustawienia że teraz kocioł się nie wygasza w ogóle, tylko pracuje sobie w trybie ciągłym (wygasza się tylko na czyszczenie co 6 godzin). Moje obecne ustawienia: Temperatura w domu mi odpowiada, jest cieplutko. Na zewnątrz jest teraz u mnie około -2 do +4 stopni. Kocioł przy takich ustawieniach dochodzi mi do około 60 stopni (przy zadanej 75st) i sobie moduluje na różne poziomy Np: przez ostatnie 14godzin pracował 1h na 100%, 10h na 50% oraz 3h na 30%. Temperatura spalin w zależności od mocy na jakiej pracuje waha się od 85-110 stopni. Pytanko do Was jak oceniacie te ustawienia? Czy coś mógłbym podkręcić? Czy taka stała temperatura pracy kotła (około 60stopni) jest dobra czy może powinienem ją trochę zwiększyć? Pozdrawiam
  19. to Sterowanie pogodowe do mieszacza to mniej wiecej jaki to koszt? Może ktoś podrzucić link jak taki zestaw wyglada?
  20. kozioł ustawiony na 70stopni, mieszacz na 40 stopni. temperatura spalin się wacha ale raczej nie przekracza 100stopni naprzykład teraz wygląda tak:
  21. Ustawienia oczywiście ustawiał serwisant. kocioł jest nowy i pracuje dopiero od 20 września, dom narazie nie ocieplony (dopiero na początku roku bedę ocieplał) Tak wygląda stan pracy od tego 20 września: Reszta ustawień to: moc 50%: moc nadmuchu 68% praca podajnika4sek. przerwa podajnika 20 sek. Na mocy 100% ustawienia to: moc nadmuchu 78% praca podajnika 5sek. przerwa podajnika 14 sek. Od czego zacząć zmianę ustawień aby zmniejszyć spalanie? na grzejnikach mamy elektroniczne głowice termostatyczne
  22. U mnie np. na mocy 30% mam tak: moc nadmuchu 58% praca podajnika 4sek. przerwa podajnika 28sek. Spaliłem w październiku 750kg pelletu bardzo dobrej jakości (zero spieków - czyściutki pył -pellet Sylva z Wiela)) Według Was można zejść niżej z ilością spalanego pelletu? mam 120metrów powierzchni, prosty układ z 11 stoma grzejnikami panelowymi i bojlerem 100l i zaworem czterodrożnym z siłownikiem bez sondy i sterowania pogodowego.
  23. teraz mam takie ustawienia sterownika: (temperatura zadana mieszcza 45stopni, temp zadana kotła 70 stopni)
  24. raczej nie mam takiego zaworu. Raczej woda z instalacji nie krąży bo jak działa w trybie "lato" to rury na ogrzewanie do domu są zimne a gorący obieg jest tylko pomiędzy kotłem a bojlerem. Może czujnik mam zainstalowany w złym miejscu. Rozumiem gdyby przekraczał 2-3 stopnie od zadanej temperatury to ok ale 15 stopni to troche lipa
  25. Nie jestem pewny czy mam zawór zwrotny. za pompą jest zawór ale czy to ten zawór zwrotny? wstawiam zdjecie tego co jest za pompą i zdjęcie zbliżone tego zaworu który jest zaraz przed bojlerem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.