Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Na palniku Jankowice(podobno bardzo spiekający, nic takiego u mnie nie miało miejsca, jest moc :))

 

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam mam problem z falowaniem temp. Na piecu mam zawór ,4d otwarty na 3/10

 

Wg mnie za duży rozrzut w modulacji podnieś min na 20%. Po drugie podnieś temp kotla na 60. A po trzecie i najważniejsze załóż siłownik mieszacza i reg. pokojowy od Timela i ustaw go aby pompa pracowała cały czas a zawór 4 d niech steruje temp. U mnie rozrzut temp na instalację jest w granicach 5-10 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z falowaniem temp. Na piecu mam zawór ,4d otwarty na 3/10

 

Popraw mnie jezeli zle wnioskuje:

 

Temp. na kotle plywa Ci od okol o 52 stopni do nawet 62 stopni ? przy zadanej 55

 

Jezeli masz zawor 4D ustawiony na 3/10 woda powrotna nie powinna byc duzo chlodniejsza od tej ktora masz na piecu. (u mnie przy takim ustawieniu to byloby max 1 stopien roznicy) teraz mam zawor na 4,5/10 a powrot mam chlodniejszy o okolo 2 stopnie.

 

Moja dniagnoza to:  Bardzo musisz miec slaby obieg kotlowy (woda w kotle miesza ci sie bardzo wolno) przypuszczam ze dziala ci to na grawitacji, a pompki CO sa za zaworem 4D

 

Wymus ruch wody w kotle (najczesciej ludzie radza sobie pompka CWU)

 

 

Mozesz tez sztucznie probowac sterownikiem ograniczac minimalna moc do jakiej moze schodzic kociol ale lepiej chyba najpierw opanowac uklad a potem sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za duży rozrzut w modulacji podnieś min na 20%. Po drugie podnieś temp kotla na 60. A po trzecie i najważniejsze załóż siłownik mieszacza i reg. pokojowy od Timela i ustaw go aby pompa pracowała cały czas a zawór 4 d niech steruje temp. U mnie rozrzut temp na instalację jest w granicach 5-10 st

Obiecany wykres

post-22550-0-13157200-1482993504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne?

 

zauwaz dwie prawidlowosci:

 

1) temp. w kotle potrafi spasc o kilka stopni ponizej zadanej  (przy dobrym mieszaniu wody w kotle z woda nie powinna sie az tak wychlodzic)

2) gdy kociol dogrzewa wode na kotle przeciaga temp od zadanej 5-7 stopni

 

Te 2 punkty sugeruja, ze masz duza bezwladnosc kotla. zazwyczaj zwiazane jest to z pojemnoscia wodna tegoz kotla i slabym obiegiem kotlowym. 

 

Idea zaworu 4D jest taka, ze juz zaraz przy zaworze powrot z CO miesza sie z ciepla woda z kotla, jezeli ustawiles 3/10 to powinienes miec juz przy zaworze wstepne mieszanie tej wody co pusciles na uklad CO 

 

Moze zamiast zgadywac co sie dzieje, przypomnij jak wyglada twoj uklad CO zwlaszcza sam obieg kotlowy? i jaki masz rozklad temperatura na powrocie za zaworem 4D? a jaka temp. masz na powrocie do samego kolta?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem sterownika skzp. Mój pierwszy problem to przesypujący sie węgiel do popielnika mim iż korekta dawki paliwa jest na -5%. w kotle dużo dymu. Co mam poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.