Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu przewymiarowanego kotła sterownik slabo sobie radzil z niskimi mocami wiec postanowilem okroić palnik z mocy. Kociol 35KW na 200m2 ocieplonego budynku to za dużo. Koryto palnika mialo wymiary 12cm /21cm zaslepilem część palnika zeby uzyskac kwadrat 12/12 blachą 8mm i uszczelnilem szczeliny uszczelniaczem kominkowym, a nad tym zaslepieniem jest cegla szamotowa zeby popiół tam nie wpadał.teraz mam lepsze dopalanie groszku i sterownik lepiej moduluje na niskiej mocy. W sterowniku zmienilem moc kotla z 35kW na 19kW i ograniczylem narazie te 19kW do 74% czyli okolo 14kW.

Teraz obserwuję pracę na nikiej mocy i przydala by sie dodadkowa mozliwosc ustawienia przedmuchu czyszczacego na podstawie ilosci spalonego wegla.

Taka opcja wyboru albo czasowa albo spalone kg.attachicon.gif20180213_110347.jpgattachicon.gif20180213_110436.jpgattachicon.gif20180213_110458.jpgattachicon.gif20180213_110627_HDR.jpgattachicon.gif20180213_110649_HDR.jpgattachicon.gif20180213_110729_HDR.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapata

 

Też mam dość mocno przewymiarowany Kociołek i bez problemu chodzi na małych mocach rzędu 20/30% przy temperaturze zewnętrznej -5* wydaje mi się że kwestia ustawień

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku groszek od strony zasobnika szybciej sie wypalal i po wypaleniu dmuchalo powietrzem a po drugiej stronie wysypywal sie nie spalony troche drobniejszy.teraz pali sie na całej retorcie i moge zejsc z moca do 4kw bez odstawiania sie kotła.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez drixster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w twoim przypadku ja mam Kociołek 19KW palnik mam 25KW A zapotrzebowanie mam max na 10KW i jakoś to ustawiłem A też miałem podobne problemy. I mogę zejść na około 2KW i palnik działa normalnie bez żadnych zjawisk paranormalnych ;)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak duzym palniku to jak ustawiles powietrze? Bo umnie minimalne powietrze nie mialo siły utrzymac zaru Bo wydmuchiwalo tam gdzie mialo lzej czyli od strony zasobnika.w miejscu zaslepienia.tak czy inaczej teraz jest duzo lepiej i nie bede tego zmieniał.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż film na mocy minimalnej. Po godz. Pracy z taka mocą.

Ale widze po wymiarach że masz mniejszy palnik od mojego.

Edytowane przez drixster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palnik 25kW a kociołek 19KW jutro zrobię filmik na mocy minimalnej jak pracuję około 20% po nocy jak będzie ustabilizowany

Ale ty masz 38Kw palnik chyba to na pewno mniejszy

A tak wygląda wykres ale inny węgiel teraz testuje dla tego 32% średnio bo tak to mam 25% na skarbku 26dca6633dc13afc89098c6ff4281c68.jpg

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA 06,to uragan.Zmienilem na 07.Namiast 27% mam 58.

też tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od dwóch dni mam problem z piecem. Viadrus u22 podajnik pancerpol standard. Generalnie z dzień wszystko ok natomiast po nocy jak idę do kotłowni to się okazuje że piec przez większość nocy chodzi na maksa i temp na kotle 45* pomimo zadanej 51* Dzisiaj rano zmniejszyłem potencjał o 3 kilo to teraz mam górę węgla nie spalonego. Dmuchawa cały czas ustawiona na 6-27% Zauważyłem że u mnie z takie mrozy to kontrole nad górką mogę jedynie regulować poprzez zmianę potencjału bo przez korektę to w ogóle u mnie nie zdaje egzaminu. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi?

post-76940-0-10775600-1518620130_thumb.jpg

post-76940-0-47899500-1518620147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest ktoś z woj łódzkiego kto robił aktualizację w zabudowie sterownik,jestem bez ogrzewania w tej chwili,

podczas aktualizacji tylko piszczy sterownik jak też panel i komunikat trwa aktualizacja -10-15-20 minut i nic.

Po włączeniu sterownika muszę szybko wyłączyc,ponieważ podajnik jest załączony na stałe i siłownik afriso.tak jakby było jakies zwarcie.

Tomek Brz,może podobna sytuacja jak niedawno w styczniu,padnięte było gniazdo w sterowniku

też w zabudowie witkowskiego .

 

Jak dobrze pamiętam był ktoś na forum ze Zgierza z kotłem Witkowskiego.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że właśnie gniazdo uszkodzone jeśli próbowałeś innymi. ja ostatnio specjialnie wziąłem uwalony kabel i tak samo się dzieje ale po podpięciu sprawnego poszło bez problemu ale jeśli masz gniazdo uszkodzone to tak samo sie bedzię działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.