Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka powinna być minimalna temp spalin. U mnie średnia to 55-60* Czy to nie za nisko?

Mam tak samo. To wina przewymiarowanego kotła który idzie na niskiej mocy. Mimo to mam sucho zarowno w kotle i w kominie.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz ustawić czyść palnik na wartości 0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TomekBrz.

Dlaczego nie ma wersji testowej 2.11 dla tłoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że strony zniknęła wersja testowa 2.11b

Jest na stronie Aktualizacje-strona 2-wersje testowe.

Niestety tylko na ślimaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz?

2.11B już ma ponad tydzień, to się zestarzała i do działu nowości już się nie łapie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mój błąd w gorączce :wub: przy zmianie korekty pogodowej - ciachneło mi zmianę z mieszacza na kocioł.

A swoją drogą  apka bardzo słaba mało przejrzysta i intuicyjna jak z atari  :P i zx , patrzę z zazdrością na stronę skzp.novitech.pl

czy jest w planach (nieodległych) cosik podobnego.

Pozdrawiam

też mi się podoba,jest extra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję działanie sterownika i powiem, że dla mnie idealnie byłoby gdyby była możliwość ustawienia zakresów kiedy palnik zwiększałby i zmniejszałby modulację w przypadku osięgnięcia temperatury zadanej.

Reakcja na obecną chwilę jest mocno spóźniona zarówno dopijając do temperatury jak i obrony przed spadkiem. Przez takie opóźnienia temperatura kotła w moim przypadku waha się w widełkach 10 st.

Zdaję sobie sprawę że to wina instalacji i pewnie paliwa, ale gdyby można samemu wprowadzać przedział reakcji temperatura i modulacja nie skakałaby jak przy dwustanie.

@ Panie Tomku czy to w ogóle wykonalne?

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormario wydaje mi sie ze masz problem z instalacja i nie masz mieszania wody w kotle dlatego masz tak duze spadki temperatur

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę kotłową i zawór 4D, który trzyma równą temp. na CO i wahania na kotle też mam ok. 7 do 10*C

Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Kocioł tłokowy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu przewymiarowanego kotła sterownik slabo sobie radzil z niskimi mocami wiec postanowilem okroić palnik z mocy. Kociol 35KW na 200m2 ocieplonego budynku to za dużo. Koryto palnika mialo wymiary 12cm /21cm zaslepilem część palnika zeby uzyskac kwadrat 12/12 blachą 8mm i uszczelnilem szczeliny uszczelniaczem kominkowym, a nad tym zaslepieniem jest cegla szamotowa zeby popiół tam nie wpadał.teraz mam lepsze dopalanie groszku i sterownik lepiej moduluje na niskiej mocy. W sterowniku zmienilem moc kotla z 35kW na 19kW i ograniczylem narazie te 19kW do 74% czyli okolo 14kW.

Teraz obserwuję pracę na nikiej mocy i przydala by sie dodadkowa mozliwosc ustawienia przedmuchu czyszczacego na podstawie ilosci spalonego wegla.

Taka opcja wyboru albo czasowa albo spalone kg.post-62053-1518518400,5619_thumb.jpgpost-62053-1518518490,3148_thumb.jpgpost-62053-1518518501,7847_thumb.jpgpost-62053-1518518512,5659_thumb.jpgpost-62053-1518518529,998_thumb.jpgpost-62053-1518518534,9323_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.