Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jest opcja EDYTUJ z której nie korzystasz, a Ty nagminnie używasz CYTUJ

Dostrzegasz różnicę między tymi opcjami???

Nie unoś się, tylko na spokojnie pomyśl, co możesz poprawić ze swojej strony i czy wszystko do tej pory było ok.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale ale edycja z tapatalka inaczej idzie jak z PCeta czy lapka. Co do czujnika za mieszaczem pilnuj takich rzeczy bo masz takie kwiatki.Zapnij na na tetrytkę załóż otuline. A jak masz powrót z CWU ? Czy pompa na powrocie nie ciągnie wody także z CWU? Czujnik powrotu daj najbliżej króćca powrotnego kotła i załóż otulinę na to.Na sterze widać już poprawę, tylko ta wpadka z czujnikiem zachwiała wszystko. Sterownik jest tak zrobiony ze jest możliwość wysterowania na różne sposoby zależnie od instalacji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Testuje nowy - testowy soft z regulacją modulacji i chciałbym poznać waszą opinię , w moim  odczuciu

bardzo dobrze że pojawiła sie taka możliwość sterownik staje się bardziej uniwersalny - grzebalny :D i się rozwija :rolleyes: ,

ale moim przypadku reakcja przy spadku temp  zadanej (załączenie cwu) jest jeszcze w miarę 2 do 5 stopni to

sterownik "jakby " za późno zjeżdzał z modulacją czgo efektem jest znaczne przebicie temp zadanej nawat do 5 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie obraź się ale ale edycja z tapatalka inaczej idzie jak z PCeta czy lapka. Co do czujnika za mieszaczem pilnuj takich rzeczy bo masz takie kwiatki.Zapnij na na tetrytkę załóż otuline. A jak masz powrót z CWU ? Czy pompa na powrocie nie ciągnie wody także z CWU? Czujnik powrotu daj najbliżej króćca powrotnego kotła i załóż otulinę na to.Na sterze widać już poprawę, tylko ta wpadka z czujnikiem zachwiała wszystko. Sterownik jest tak zrobiony ze jest możliwość wysterowania na różne sposoby zależnie od instalacji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Drże czy dobrze to pisze ale co tam przeżyje Przepraszam wszystkich ale nie robiłem tego specjalnie .

Zrobiłem tak jak piszesz , zobaczymy

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.

Bezwładność kotła jest duża i moim zdaniem modulacja powinna się zmniejszać dużo wcześniej a najlepiej jakbyśmy mieli jako użytkownicy możliwość dobrania odpowiednich proporcji modulowania przy osiąganiu temp. zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jeszcze raz ale jak odpisujesz na posta w tapatalku nie dawaj "odpowiedz" tylko pomarańczowe kółko ze strzalką na dole po prawej. Znów zacytowałeś mój post niepotrzebnie. Admin naprawdę Cię wywali, a po co Ci to.

Domario mam pytanko podbicie modulacji do którego momentu idzie ,ile ma dobić do zadanej kotła 1st czy inną wartość.nie wygrywałem jeszcze 2.11 nawet 2.10 nie wrzuciłem i się zastanawiam, naradzie mam dobrze i jakoś nie mam bardzo kiedy i trochę mi się nie chce.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterownika czy panelu

Powiem tak że jak dla mnie to bym czuł się przez poczatki bardzo dyzkomfortowo że nie dział albo się popsuł takie moje zdanie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel można wygasić, ale dobre jest w nocy nie trzeba zapalać światła idąc np do łazienki, na sterze jak dla mnie raczej nie przydatne. Chyba oszczedze ileś kw to może.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej siądą przekażniki w sterze niż wyświetlacz, ale to już Tomka trzeba by zapytac. A skoro mowa o wyświetlaczu na sterze pojawiły mi się czarne smugi pod tą folia ochronna, ale nie ta zabezpieczająca która była zaraz po zakupie bo ta już dawno zdjęta, ktoś coś ?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.

Bezwładność kotła jest duża i moim zdaniem modulacja powinna się zmniejszać dużo wcześniej a najlepiej jakbyśmy mieli jako użytkownicy możliwość dobrania odpowiednich proporcji modulowania przy osiąganiu temp. zadanej.

Dokładnie . Ciekawe czy algorytm ma te same parametry przy wzroście  i spadku temp .

zauważyłem u siebie że jest 0,5 st do temperatury zadanej kotła to raz modulacja wynosi 35% ,a innym razem co mnie dziwi

wysoko 50 %.

Całkowite wygaszenie panela  jest  niewskazane - wahania  czujnika temp, przy sterowniku tym bardziej

z ekranem dotykowym powinna być taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nawęglania? A może o ilość Ci chodzi. Potencjał jest bardziej do licznika, nawęglanie zaś od kaloryczności i korekty dawki paliwa

Oczywiście mam na myśli wpływ

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam pytanko podbicie modulacji do którego momentu idzie ,ile ma dobić do zadanej kotła 1st czy inną wartość.

 

Podbicie działa póki spada temperatura powrotu, gdy zacznie wzrastać to

 

Wówczas działa standardowo, wyznaczając modulację tak aby osiągnąć t. kotła, bez korekty względem powrotu.

 

 

A czy potencjał podajnika ma wplyw na czas nawęglania palnika

 

Potencjał ma wpływ na nawęglanie palnika. Jeśli określisz go prawidłowo, dzięki niemu sterownik "wie" ile ma podać węgla dla ustawionej mocy

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy potencjał podajnika ma wplyw na czas nawęglania palnika

Potencjał ma też wpływ na nawęglanie to jest jak dla3 mnie podstawowy parametry który ustawiamy najpierw

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.