Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A czy zauważyłeś kiedykolwiek że ster otworzył mieszacz na 100% gdy jest pogodówka, czujnik wew, włączona ochrona powrotu? Gdy ma obieg kotłowy przez CWU czasem gdy potrzeba mocniej dogrzać ten obieg kotłowy może nie poradzić sobie z utrzymaniem odp.temp. powrotu,raczej nie wskazane jest dla samego kotła aby tą temp. była niższa jak 45st( tu są różne szkoły.) Jeśli wyłączona zostanie ochrona powrotu a potrzeba dużo ciepła kocioł z powrotu dostanie dużo zimnej wody i ma problem z dobiciem do zadanej, obieg przez CWU nie da rady utrzymać. U mnie np mieszacz ma nastawę na 80% a nigdy nie otworzył się więcej jak 58% zazwyczaj jest to 20-40% na grzejniki idzie mi 30-42st( np dziś gdy oknem -12 na grzejniki 42st mieszacz na 42% powrót ok 52-53

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na kotle 59st, a nastawy 0-100% na mieszaczu jak mówiłem mają się nijak bo i tak ster tego tak nie ustawi czyli jak najbardziej mogą takie być, choć jak jak ktoś grzeje CWU w lecie to raczej powinno być na 0 % bo inaczej by ciepło szło na grzejniki. Co do problemu rafiego myślę że ma albo coś nie tak z instalacją albo nie tak w nastawach stera. Ster ma funkcję kręcenia mieszaczem i to jego rola tak nim kręcić aby w domu było tak jak chce użytkownik, pomijam ilość zużytego opału, wiem że obniżenie temperatury w chacie o 0,5st.daje oszczędność na ok 2 kg opału na dobę( u mnie)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dlatego tak skacze na wykresie,lepiej byłoby gdyby pompa CO mieliła wodę byłby stały odbiór ciepła z kotła. A jak ze spalaniem ustabilizowany kopiec i sam proces spalania ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym wogole zaczął od początku bo innaczej zbyt wiele jest niewiadomych i po prostu nie poradzi sobie Chłopak

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie zamyka zawór i trochę trwa gdy się otworzy spowrotem, na wyświetlaczu widać strzałkę a nie jakąś cyfre przy tej opcji . Zawór nie powinien się zamykać na 0% , chodzi o to że ster ma tak sterować mieszaczem aby nonstop szło ciepło na grzejniki, a nie jak dogrzeje pomieszczenia odcina i zamyka zawór coś w stylu grzej/nie grzej a powinno być grzej przez cały czas ale mocniej/słabiej . W ten sposób uzyskasz stabilniejsza pracę kotła, w miarę proste wykresy, kocioł będzie modulowal bez odstawiania się, daj zrzuty z tych opcji jak masz to ustawione, czy czujnik za mieszaczem masz w dobrym miejscu, gdzie masz pompę od CO zaraz za mieszaczem, czy w innym miejscu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie zamyka zawór i trochę trwa gdy się otworzy spowrotem, na wyświetlaczu widać strzałkę a nie jakąś cyfre przy tej opcji . Zawór nie powinien się zamykać na 0% , chodzi o to że ster ma tak sterować mieszaczem aby nonstop szło ciepło na grzejniki, a nie jak dogrzeje pomieszczenia odcina i zamyka zawór coś w stylu grzej/nie grzej a powinno być grzej przez cały czas ale mocniej/słabiej . W ten sposób uzyskasz stabilniejsza pracę kotła, w miarę proste wykresy, kocioł będzie modulowal bez odstawiania się, daj zrzuty z tych opcji jak masz to ustawione, czy czujnik za mieszaczem masz w dobrym miejscu, gdzie masz pompę od CO zaraz za mieszaczem, czy w innym miejscu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Czujnik mam 5cm za mieszczem,pompa na powrocie

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj postów za koleją bo Cię chłopaki objada. Pompa CO na powrocie przed czy za pompa od CWU? Przed mieszaczem czy za? Czyli z instalacji powrót pompa,mieszacz i do kotła? Czy tak?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam pompę na zasilaniu za zaworem 4d bez siłownika i pompę kotłowa na powrocie gdy obie pompy działają czy istnieje możliwość że się zakłócają nie ma zaworów zwrotnych jeśli powinny być zamontowane to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem

Jest tak , na zasilaniu instalacji przed mieszaczem jest wyjście na cwu i pompa +zbiornik 250 l

Później mieszacz i instalacja. + podłogowa obsługiwana przez zawór termostatyczny z kapilarą.Pompa co na powrocie do pieca

 

 

Tak sprawdziłem czujniki wszystko ok ale jeden ten kontrolujący temp. zaworu wypadł mi z gniazda i w czasie mojej 2 godzinnej nieobecność zawór otworzył się na full i mam w domu 27stopni po włożeniu znowu się zamknął. piec w stanie czuwania zobaczymy czy zawór zacznie chodzić jak temperatura spadnie

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

0314e5b9bf3c607b5421c0b1632a29c7.jpg62c0ec0b4cc75d59f9fba049565d2bcb.jpgfe75dece41b74e5509aad062e4ee406c.jpg28904c234c6ac02c2ec7cf556faf18ea.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny Kolego, bierzesz się za zmiany ustawień w sterowniku, a nie potrafisz zmienić stylu pisania?

Zacznij od porządku w swoich postach i nie pisz jednego pod drugim.

Jest opcja EDYCJI.

Ile osób i ile razy jeszcze ma zwracać  Ci uwagę na tak proste rzeczy?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to do cholery mam zrobić jak daje edytuj to ktoś pisze że źle,jak daje odpowiedz to też źle ,jak pisze nowego posta to też źle. Innej opcji nie ma ,więc proszę krok po kroku

 

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz 7996 post i 7997 jest twój nie da się edytować 7996 i robić jeden post zamiast pisać 2 posty uwierz dużo lepiej się czyta i bardziej przejrzyście jest

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.