Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Masło maślane,praca cykliczna pompy  to właśnie praca po postoju .

 

 

 

Dziś Sasa odpaliłem z Multifunem i czujnikiem żaru , na sterze tylko datę ustawialiśmy sam działa .Powoli się zastanawiam że sam bym go u siebie założył .

Witam. Mógłbyś coś napisać o sterowniku recalart multifun bo jest na etapie wymiany starego sterownika na nowy jaki z pid i tak mi trochę ten w oko wpadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu pisałem: 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19932-sas-dobór-odpowiedniego-kotła/?p=247511

od 2 miesięcy pracuje u mnie .Zużycie węgla  spadło.

Cały proces śledzi i rysuje wykres jego spalania  ecoal:

https://esterownik.pl/device/8164

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przyzwoicie. Trochę bezwładność kotła przeszkadza. A jak jakość spalania?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem oprogramowanie z 1.72 na 1.83. W obu przypadkach nic nie zmieniałem w wydajności podajnika. W tej chwili jednak sterownik znacznie zawyża wyliczenia spalania. W podajniku mało ubywa, podejrzewam, że spalanie jest na poziomie 9kg/24h (takie miałem przed zmiana softu) a w tej chwili oscyluje na poziomie 23kg. Czy coś było zmieniane w sofcie odnośnie wyliczeń, czy to ja coś namieszałem niechcący? Po zmianie softu sterownik nie wymagał kalibracji, od razu ruszył na nowym sofcie. Wprowadziłem tylko takie ustawienia jakie miałem w 1.72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wstecz, już o tym spalaniu wspominałem. Moim zdaniem niepoprawnie sterownik to wylicza. Na 100% podajnik podaje 16,9kg w ciągu godziny a po wpisaniu tej wartosci zawyża o jakieś 8-10kg na 100kg wsypanego do testów groszku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem oprogramowanie z 1.72 na 1.83. W obu przypadkach nic nie zmieniałem w wydajności podajnika. W tej chwili jednak sterownik znacznie zawyża wyliczenia spalania. W podajniku mało ubywa, podejrzewam, że spalanie jest na poziomie 9kg/24h (takie miałem przed zmiana softu) a w tej chwili oscyluje na poziomie 23kg. Czy coś było zmieniane w sofcie odnośnie wyliczeń, czy to ja coś namieszałem niechcący? Po zmianie softu sterownik nie wymagał kalibracji, od razu ruszył na nowym sofcie. Wprowadziłem tylko takie ustawienia jakie miałem w 1.72

Witaj

Zawyża na dobowym czy na całkowitym też ?

Pracuje w trybie automatycznym czy interwałowym ?

Edytowane przez TomekBrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w trybie automatycznym i zawyża na dobowym. Na całkowitym nie patrzyłem, ale logicznie myśląc to powinien w takim przypadku też zawyżać całkowite. Na 1.72 było prawie idealne.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, myślałem, że nie jest to konieczne skoro nie potrzeba było nawet kalibrować ekranu. Najzwyczajniej ruszył na nowym sofcie jakby nic nie było robione. Musiałem tylko swoje ustawienia wprowadzić od nowa. Jednak np. pamięć programatora czasowego CWU została tak jak przed zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W najnowszych wersjach ekran zachowuje ustawienia. Jednak zawsze po aktualizacji zalecamy przywrócenie nastaw fabrycznych. Chodzi o to, że chcemy mieć pewność, że nie pozostaną jakieś "śmieci" w pamięci ustawień. Proponuję abyś przywrócił nastawy fabryczne i jeszcze raz wprowadził własne. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Przywrócę dzisiaj i zobaczę jak się zachowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skzp-02 uruchomiony na razie nie rozumiem pewnych pojęć np. czuwanie .

Ustawiona praca automatyczna i zmienione tylko trzy parametry moc kotła 

na 15kw , 13,7 kg/g podajnik i moc minimalna na 5 % . Podgląd pracy sterownika

na linku od SPP v2 .

Przez pierwszą godzinę sterownik trochę mnie szokuje po podbiciu temp. do 53*

zszedł na 7% mocy i prawie nie podawał paliwa na palniku ledwo się żarzy prawie czarno

ale temperaturę podtrzymuje , pokazał 0,3 spalanie godzinowe .

Proszę o jakieś sugestie w kwestii ustawień .

 

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/85 

 

Ps. jest różnica ok 0,7* we wskazaniu temperatury kotła jest o tą róznicę

      więcej na SKZP . 

 

Ps1. Proszę się nie sugerować spalaniem na SPP ponieważ jest nie adekwatne ,

        kocioł uzyskał zadaną a na SPP pokazuje że jeszcze nie tak że będzie przekłamanie.

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym dublować postów ale ciężko dopisywać ciągle , po dwóch

godzinach pracy kocioł się nie odstawia a tak naprawdę to nie przestaje dmuchać

dmuchawa  moduluje z najniższą mocą powietrza tak że utrzymanie czystości w 

kotle dla SKZP nie będzie problemem . Uważam że będzie podobnie jak

na SPP czyli brak sadzy .

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, że praca samego algo wygląda podobnie; tam gdzie SPP podniósłby moc a przez to i temp spalin, tam również podbija SKZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to ocenić temperatura spalin trzyma się na podobnym poziomie niestety w związku z pracą

pod zadaną w SPP ucieka średnia i fikcyjnie rośnie spalanie , moc chwilowa musi rosnąć w związku z wypalonym

opałem i jego brakiem do utrzymania zadanej , inaczej za to zachowuje się wentylator , czystość spalania na podobnym

poziomie . Utrzymanie zadanej też na identycznym poziomie poruszając się w histerezie max 1*.

To co widać wyraźnie to włączyłem i zapomniałem o jakimś ustawianiu dmuchawy , dawce czy przerwie

a mogę zaznaczyć że od zamiany do teraz przy identycznym przesypie spalił 1,4 kg tylko wiem że wylicza to w inny sposób.

Zauważalnie bardziej pali żarem niż płomieniem , płomień dużo niższy niż w SPP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi dokładnie o to, że skok temp w dół daje skok mocy w górę co powoduje wzrost temp spalin. Choć inny sterownik steruje kotłem, to jednak widać tę zależność (mimo systematycznego uciekania mocy w górę z powodów wyżej podanych) czyli - obydwa reagują w podobny sposób i w podobnym czasie.

 

--

Może wyzeruj chwilowo parametr I w SPP, to łatwiej będzie obserwować.

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres mocy podobny do wykresu spalin na SPP .

 

Ps.Spaliny z SKZP leżą na czopuchu nie zostały podłączone

     bo nie miał bym podglądu temp. spalin a nie muszę ich ograniczać

     i w tej chwili do niczego nie są potrzebne .

post-59245-0-49763600-1460584597_thumb.jpg

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do godziny 9.00 spalił 4,8 kg praktycznie nic się nie zmieniło oprócz tego że nie mam 

podglądu .Po akcji wygaszania na SPP sterownik nie może zalogować się na serwer.,

były restartowane routery i sam sterownik niestety nic to nie dało.

Dziękuję za radę w związku z tym że i tak nie mam podglądu czujnik spalin zostanie

na pewno zamieniony.

 

PS. Chyba jednak ruszył podgląd bo zmieniło zadaną na 46 ustawiłem tak

      żeby nie dochodziło do wygaszania .

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi dokładnie o to, że skok temp w dół daje skok mocy w górę co powoduje wzrost temp spalin. Choć inny sterownik steruje kotłem, to jednak widać tę zależność (mimo systematycznego uciekania mocy w górę z powodów wyżej podanych) czyli - obydwa reagują w podobny sposób i w podobnym czasie.

 

--

Może wyzeruj chwilowo parametr I w SPP, to łatwiej będzie obserwować.

Trudno wymyślić coś innego ;). Temp Co spada, zeby utrzymac zadana moc musi wzrosnąć to i spaliny muszą wzrosnąć ;).

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do godziny 9.00 spalił 4,8 kg praktycznie nic się nie zmieniło oprócz tego że nie mam

podglądu .Po akcji wygaszania na SPP sterownik nie może zalogować się na serwer.,

były restartowane routery i sam sterownik niestety nic to nie dało.

Dziękuję za radę w związku z tym że i tak nie mam podglądu czujnik spalin zostanie

na pewno zamieniony.

 

PS. Chyba jednak ruszył podgląd bo zmieniło zadaną na 46 ustawiłem tak

żeby nie dochodziło do wygaszania .

Może sterowniki SPP nie lubią służyć do podglądu i porównań ;) i stąd te problemy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.