Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zwana Anty legionka ja bardzo często robię coś takiego raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie myślałem o czymś takim

Ja daję temperaturę na kotle 75/80* żeby woda miała koło 70* temperatura wody musi być powyżej 60*

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana Anty legionka ja bardzo często robię coś takiego raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie myślałem o czymś takim

Ja daję temperaturę na kotle 75/80* żeby woda miała koło 70* temperatura wody musi być powyżej 60*

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jeżeli normalnie korzystasz z cwu to niepotrzebnie się bawisz w to a jeżeli masz jeszcze cyrkulację to już zupelny przerost treści nad formą. Poza tym po takim zabiegu jaki Ty robisz należy spuścić tą podgrzaną wodę np do kanalizacji a nie wydaje mi się abyś to robił. Te bakterie powstsją w wodzie stojącej. Nawet mały ruch wody powoduje że one już nie powstają. Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę z Tobą ale tak robię Tata pracuję w szpitalu i tak się utarło A poza tym to mam mały Boiler i też dla tego przegrzewam wodę

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyjścia bo nie mam tego eko co pale więc muszę coś z tym zrobić to chyba naturalne a że ktoś w tym pomoże to nie zbrodnia a poza tym nie każdego stać żeby kupić za jednym razem opal na cały sezon a jeśli przy okazji przetestuje czyjeś ustawienia to chyba też nie jest jakiś problem

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote mialem problem ze sterownikiem po odlaczeniu go od pieca i wszystkich czujnikow i pomp (byly podkladane gumy pod kocioł w celu wyciszenia drgan podajnika) sterownik lezal w bezpiecznym miejscu zeby go przypadkiem nie uszkodzic. Po paru godzinach po podlaczeniu wszystkich pomp i czujników podłączyłem kabel zasilajacy a sterownik nie wlacza sie. Slychac tylko lekki pisk. Dioda pod wyswietlaczem nie swieci sie wogule i zostałem bez sterownika.

I tak oto musiałem sie ratować składając sterowanie kotla z tego co miałem pod ręką termostat, uklad czasowy i regulator mocy dmuchawy jakos dzialalo jako dwustanowy sterownik.

dc419775cf73070100131562108b1a70.jpg

 

Dzisiaj chciałem nagrac filmik jak się sterownik zachowuje i po drugim podlaczeniu kabla zasilajacego do sterownika sterownik sie włączył wiec Wylaczylem i zacząłem podpinac wszyskie czujniki i pompy a na końcu podłączyłem kabel zasilajacy do gniazda w sterowniku i znowu sterownik nie włączył się tylko cicho piszczal. Po trzech razach Odlaczenia i podłączenia kabla zasilającego sterownik zaczął działać i działa ale juz niemam do niego zaufania. Problem zglosilem producentowi i czekam na odpowiedz.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez drixster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.11 nie będzie finalną wersją ale jest stabilna, nie ma zgłaszanych błędów przez użytkowników, więc można instalować.

W tej chwili dopisuję programator czasowy do temp. kotła, ustawianą temp. alarmu dźwiękowego t. kotła, możliwość obniżania t. kotła  gdy dany obwód (np, CO, CWU) nieaktywny.

Z tymi opcjami będzie kolejna testowa. Dopiero po tej testowej będzie oficjalna. 

A do tłoków nie ma nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote mialem problem ze sterownikiem po odlaczeniu go od pieca i wszystkich czujnikow i pomp (byly podkladane gumy pod kocioł w celu wyciszenia drgan podajnika) sterownik lezal w bezpiecznym miejscu zeby go przypadkiem nie uszkodzic. Po paru godzinach po podlaczeniu wszystkich pomp i czujników podłączyłem kabel zasilajacy a sterownik nie wlacza sie. Slychac tylko lekki pisk. Dioda pod wyswietlaczem nie swieci sie wogule i zostałem bez sterownika.

I tak oto musiałem sie ratować składając sterowanie kotla z tego co miałem pod ręką termostat, uklad czasowy i regulator mocy dmuchawy jakos dzialalo jako dwustanowy sterownik.

dc419775cf73070100131562108b1a70.jpg

 

Dzisiaj chciałem nagrac filmik jak się sterownik zachowuje i po drugim podlaczeniu kabla zasilajacego do sterownika sterownik sie włączył wiec Wylaczylem i zacząłem podpinac wszyskie czujniki i pompy a na końcu podłączyłem kabel zasilajacy do gniazda w sterowniku i znowu sterownik nie włączył się tylko cicho piszczal. Po trzech razach Odlaczenia i podłączenia kabla zasilającego sterownik zaczął działać i działa ale juz niemam do niego zaufania. Problem zglosilem producentowi i czekam na odpowiedz.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Trzeba było napisać dobrego speda na Arduino , i byś miał ala Skzp.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że duża część problemów w spalaniu wynika z braku możliwości podania właściwego powietrza i zakresu jego regulacji z uwagi na dużą moc instalowanych dmuchaw mam pytanie czy sterownik obsłuży taką dmuchawę. W przypadku większości użytkowanych przez nas wielkości palników max. wydajność powietrza dmuchawy byłby wystarczająca, co daje lepszą możliwość regulacji obrotów w pełnym zakresie. post-71802-1519018975,8565_thumb.png

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Sterownik da rade sterowac tym wentylatorem.A moze wystarczy wymienić silnik w dmuchawie na slabszy, bylo by duzo taniej, tylko niewiem czy to dokladnie ten rodzaj silnika tam siedzi jeszcze nie rozbieralem tego.561421657889d5a2ec3a280c4bd2f62b.jpg

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, włącza się gdzieś to wzmocnienie modulacji?? Wgrałem 2.11a -poszło gładko, ale mam wrażenie że nie działa to wzmocnienie. Czy temp. zadana przekroczona czy nie, przy spadku t.powrotu modulacja nie skacze w górę(wzm. ustawione na 5). Pracuje raczej normalnie jak zawsze.

Druga sprawa, po zmianie softu(wcześniej zapisałem ustawienia i wbiłem potem takie same) nawęglanie bardzo się zwiększyło.Jak było ustawione paliwo: kal 25.9, korekta +19, tak musiałem zjechać do: kal 27, korekta 0, i jeszcze zwiększyć nadmuch o 4% bo zrzucało niedopalony groszek.

Czyżby zmienił się algorytm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost modulacji przy spadku powrotu, to najlepiej porównywać na wykresach, tam to jest najlepiej widoczne.

Nawet, gdy zadana jest przekroczona, a powrót spada, to modulacja idzie w górę. Ja mam wzmocnienie 10.

Poza tym u mnie wszystko działa, tak jak na wcześniejszych ustawieniach. A przywróciłeś ustawienia fabryczne po wgraniu softu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, i ekran skalibrowałem.

 

Plusem jest to że spalanie spadło z 14,4 do 13,3kg/24h, więc nie ma co narzekać.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytasz na bieżąco, to wiesz przecież jakie zmiany przynosiły kolejne wersje oprogramowania.

Czy jest sens aktualizacji? Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie, czy warto.

Po wgraniu nowego softu, trzeba wszystkie ustawienia wprowadzić na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność w dół na 22mj kocioł z 20kW ma 25KW powietrzne 26% i zrzucenie wszystkiego z palnika i nawęglanie swierzym węglem i od wczoraj po noc taki efekt jak wyżej

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jestem ciekaw czy po 2 dniach efekt się utrzymuje. Jeżeli tak to prośba o pozostałe ustawienia, korekta dawki paliwa, minimalny wiatr, czas podawania. Chce wypróbować u siebie ... jak to mówią tonący brzytwy się chwyta.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam ten sam palnik co kolega u którego wprowadzałeś zmiany, a problem jest taki że kopci, dużo pali i ciężko dobija do zadanej, pracuje w zasadzie w dwustanie.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa 80 W. Zdjęcie palnika przy modulacji 15%. Z rzuciłem godzinę temu wszystko z palnika, bo był ogromny spiek i wprowadziłem kaloryczność i wiatr wg wcześniejszego Twojego opisu i na razie widzę poprawę. Łatwiej doszedł do zadanej, dłużej pracował na minimalnej. Skorygowałem jedynie dawkę paliwa na -5 bo na wierzchu palnika za dużo czarnego węgla.

 

f18a98f0e331e9cc818b721502a2c8e5.jpg3a5aeb6387250a773ee02702254e6486.jpg70ff7a62aac59e35846885725fbf1fcb.jpg2950679741f26be9cdb834f2bb30a3eb.jpg3913d97be86cc5b96d2723fc7ee14acb.jpgb07d351727c0ff1cd5e5149543bb7859.jpg06ccdc67ea09c818b80b7f2a670eacd6.jpg79597e963f167888d3a11258f6de394c.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.