Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ale spieki ma tylko z jednej stony od strony dmuchawy czyli wygląda że za mało powietrza też może być A jak masz klapke od wentylatora

Jak byś dał filmik krótki było by lepiej zobaczyć co jest problemem.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie smugi na palniku świadczą o nieszczelności na koronie...

 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palniku splam teraz testowo miał. Po lewej nie widać spieków bo chwile wcześniej spadły do popielnika. Powietrze mam 15-35%. Moc 13kW. Teraz bardzo mi kopci, czyli za dużo opału na palniku, ale jak zmniejszę moc np na 12kW to gdy włączy mi się pompa cwu temp kotła z 60 spadnie do 45 i już nie osiągnie zadanej. Dlatego szukam przyczyn. Sterownik mam od 2015r i nigdy nie miałem problemów z ustawieniem aż do awarii poprzedniego palnika, a na nowym palniku to już w ogóle jakieś czary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co widzisz w tym ciekawego, ustawiony jak na foto.

@Kamil, dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.

Może zawór 4d to mieszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ustawienia pieca powietrze nim.10% max 28% podawanie 9sek plus3% modulacja min45% max100% kalorycznosc ekogroszek 25mj chodzi mi tylko o to przy tych ustawieniach piec przy obecnej temp. spala 20 kg na dobę powierzchnia do grzania ok.200 m2 dom nie ocieplony co można jeszcze poprawić.i tak spala o 10 kg na dobę mniej niż na starym sterowniku elektronikę sp18l który po roku się zepsuł.ps.instrukcje czytałem jeszcze przed zakupem sterownika i to nie raz.

Grzejesz  200 m2, dom nie ocieplony, spalasz 20kg opału.Masz bardzo dobre spalanie .Niestety takiej hawiry nie ogrzejesz 5 kg węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo potencjału jeszcze nie ustawił prawidłowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDabrowski Przy tym metrażu taka ilość opału? Nie ma tragedii, a nawet jest bardzo dobrze. spróbuj zmniejszyć moc min na ok 12-15%, a jak Ci wypala eko? Nie masz spieków lub niedopałów? Czy aby napewno masz dobrze potencjał podajnika ustawiony?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilCK ty jesteś "stary wyjadacz" ja mówię o "Świeżakach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stary(uczę się) Ale 20kg przy Tym metrażu to bym podskakiwal z radości jak by było. Ale dokładnie potencjiał w tym przypadku może wszstko zmienić

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał podajnika mam techniksa 15.5 kg/h

sprawdzałem zgadza się z ilością spalanego ekogroszek spaliny byly160 stopni dzisiaj zmieniłem je na 150 jutro o 15-stej minie doba zobaczę jakie będzie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spala ci realnie 20 kg na dobę przy tym nieocieplonym metrażu, to idź rano do kotłowni, omieć kociołek z kurzu i ucałuj go w drzwiczki zasypowe.

Tylko uważaj, mogą być gorące!

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o modulację nie może być niższa niż 45% przy tych ustawieniach co mam kocioł jest często na czuwaniu temperatura w domu 20 stopni mam ustawiona regulator pokojowy bezprzewodowy aton.oczywiście nie mam zbiornika cuw.ani podłogowymi tylko co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 200m2 i 2x cwu 100 i 80l przy temp. jak teraz tj. od -1 do 4st w dzien okolo 16.5kg lub nieco wiecej. Na starym sterowniku spalalem duzo wiecej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje spalania, u mnie niestety ok 15kg/24h pelletu a wg ciepłomierza mam dobry wynik, resztę niestety zjada willa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stary(uczę się) Ale 20kg przy Tym metrażu to bym podskakiwal z radości jak by było. Ale dokładnie potencjiał w tym przypadku może wszstko zmienić

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Dlatego jeszcze raz postuluje za wdrożeniem kalibracji podajnika tak żeby na jego podstawie sterownik wyliczał potencjał do późniejszego wykorzystania w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że trafne spostrzeżenia, celne uwagi, fajne pomysły, konstruktywna krytyka, czyli tzw. "burza mózgów" w jakimś określonym temacie, sprzyja tylko rozwojowi danego pomysłu, czy idei, czy w tym przypadku naszego sterownika.

Natomiast smarownie wazeliny i "trwanie w okopach" to tylko zastój, stagnacja, brak rozwoju i nowych perspektyw.

 

Jeśli TomekBrz uzna jakiś nasz pomysł za godny uwagi i możliwy do realizacji, to mam nadzieję, że go wprowadzi.

Piłka i tak jest zawsze po Jego stronie.

A ja proszę, macie fajne przemyślane pomysły na doskonalenie sterownika, to piszcie, właśnie jak dzieci, a TomekBrz jak ojciec niech wybiera, to co dobre ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Kilka pomysłów jest implementowanych. 

post-64529-0-65806400-1517210739_thumb.jpg

post-64529-0-81960900-1517210797_thumb.jpg

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara! :lol:

TomekBrz wielkie dzięki!

Na wykresach od razu przejrzyściej i czytelniej oraz łatwiejsze przełączanie między czasookresem wykresów. Super!

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeszcze raz postuluje za wdrożeniem kalibracji podajnika tak żeby na jego podstawie sterownik wyliczał potencjał do późniejszego wykorzystania w ustawieniach.

 

Ta kalibracja pewnie mogłaby polegać tylko na dokładniejszym zadeklarowaniu potencjału podajnika.

Nie jedno zero a dwa zera po przecinku. Ja z jakiś wcześniejszych "badań" mam wyliczone 5.3 grama na sek.

To daje na godzinę 19.08 kg. Tak dokładnie nie zadeklaruję w sterowniku. Chociaż uważam że nie

zawsze będzie to dokładnie 5.3 g/sek. NIe każda szklanka mąki waży 200g.

Mam licznik zliczający czas pracy podajnika, codziennie ok. 8 idę do kotłowni i go resetuję.

Na fotkach są dzisiejsze ranne zrzutu z licznika i sterownika. (sorry za jakość)

Licznik w dobę nabił 1:55:18 x moje 5.3g = 36.67 kg

Sterownik pokazuje 37.3 kg

Ale to nie apteka, tylko kotłownia

 

A, już domyślam się skąd taki dość duży błąd, wczoraj była niedziela i licznik resetowałem o 8:30

dziś o 8, w te 0.5h by jeszcze trochę dokręcił i mogłoby być prawie idealnie

post-73893-0-39846700-1517211537_thumb.jpg

post-73893-0-71994900-1517211577_thumb.jpg

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od frakcji opału. Wystarczy że w jednym worku trafi się ciut więcej drobnego groszku i wystąpi delikatne zachwianie.

Dla przykładu:

W cieplejsze dni przespałam pozostały przesiewamy miał o frakcji 0-1 cm i zmierzony potencjał wynosi 19,9 kg a kiedy pale groszek 1-2,8 cm wg pomiaru ustawiam potencjal 15,15 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.