Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość pytajników nic tu nie da. Instrukcja obsługi sterownika nie precyzuje gdzie szukać informacji o kaloryczności węgla jak nawet kopalnia tego nie podaje.

Pytanie o kaloryczność konkretnego węgla nie jest związane z tematem sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal:

Moj tip:przewymiarowany kociol.Ja przy 25kw mam ustawiona moc 16,ograniczona na 70% i wykres i spalanie jest lepsze,niž 25,lub 20Kw.Ciebie rowniež idze na minimum i strzela w gor,jaka hysterza?Temp.koc.,to fala na morzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tyle forum Skzp zrobiło się śmietnikiem pytań nie związanych ze sterownikiem. Tu co niektórzy co chcą wszystko na tacy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to akurat nie dziwi. Myślę, że to mądre zachowanie iść do celu najprostszą i najkrótszą drogą.

Nie chcesz to nie pomagaj , nie czytaj i nie pytaj.

dopóki nie ma wulgaryzmów, wyzwisk i pytań o pogodę itp a są na temat palenia w kotle to moim zdaniem jest ok..

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na apce Wojtka jest zwyczajnie czytelniej.

 

attachicon.gifBez tytułu3.jpg attachicon.gif20180113_170709.jpg

 

attachicon.gif20180113_175720-1.jpg

 

Histereza jest co 0.1, a ustawienie temperatury komfortowej i ekonomicznej co 0.5, tak jak Carlo wspomniał

 

W apce na telefon jest dostępna większa rozdzielczość ekranu i  można dać mniejsze czcionki.

Ale uwagę przyjmuję i porobię kilka prób umieszczenia średnich w innym miejscu.

Co do rozdzielczości temp. ekonomicznej i komfortowej - możemy zmienić w kolejnym updacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm i zas temat szkoda gadać tak ciężko człowiekowi dogodzić , z tego wynika ze się nie da tego tak zrobić o skoku o 0,1 , ale może forum przyciśnie Tomka i się zlituje nad niektórymi.

Damy w następnej aktualizacji. Poczekajmy kilka dni, niech więcej osób poinstaluje V2.10, może jeszcze jakieś uwagi będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko nie wycinaj za dużo...  ;)

jeśli w poście nie ma słowa ustawienie, to nie znaczy, że odpowiedź nie jest związana z ustawieniami sterownika.

praca pomp i przepływ przez kocioł też ma znaczący wpływ na rysowanie wykresów przez sterownik, a to akurat odpowiedź na konkretne zapytanie.

 

Ryszard, proszę, Ty lepiej podpowiedz nam lub pomóż, jak zrobić taki elementarz użytkowania tego sterownika, na pierwszej stronie tego tematu, aby ciągle nie powielać tych samych odpowiedzi.

Każdy nowy użytkownik, szukający odpowiedzi na swoje pytania, mógłby dużo już ich znaleźć na pierwszej stronie.

Byłby większy porządek w tym temacie.

Taka moja mała sugestia. ;)

 i Ja podpisuję się pod tym jestem od nie dawna, szukać coś co mie interesuje jest czaso chłonne, fajnie byłoby jak byłby taki elemętarz jak to kolego wspomniał

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość pytajników nic tu nie da. Instrukcja obsługi sterownika nie precyzuje gdzie szukać informacji o kaloryczności węgla jak nawet kopalnia tego nie podaje.

Pytanie o kaloryczność konkretnego węgla nie jest związane z tematem sterownika. 

instrukcja obsługi sterownika wielu rzeczy nie precyzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam od miesiąca sterownik SKZP-02, palnik Ekoenergia 25 kW, dmuchawa DM-80, wszystko razem pracuje w podstawce pod kocioł Per-Eko KSW 30.

Dmuchawa ustawiona min. 8%, max. 25%, palę w automacie i ogólnie działa to nieźle, lecz mam wrażenie, że dmuchawa mogłaby być mniejsza tak aby pracowała w szerszym zakresie i zastanawiam się nad zakupem dmuchawy WPA-07 i mam pytanie czy algorytm sterownika SKZP-02 będzie dobrze sterował tą dmuchawą?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ przepływ przez kocioł np. Jest wiele zeczy które mają wpływ na takie zachowanie musiał byś dać jakiś wykres i opisać instalacjie

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to akurat nie dziwi. Myślę, że to mądre zachowanie iść do celu najprostszą i najkrótszą drogą.

Nie chcesz to nie pomagaj , nie czytaj i nie pytaj.

dopóki nie ma wulgaryzmów, wyzwisk i pytań o pogodę itp a są na temat palenia w kotle to moim zdaniem jest ok..

Kolego ja tylko stwierdzam fakt , trzeba tez od siebie coś dać a nie czekać za ktoś coś wymyśli .Cala sprawę w zamieszaniu ze Skzp trzeba by było zacząć od instalacji ." Każda instalacja jest inna , każda spiepszona na swój sposób " nie jest sztuka postawić Skzp i zapomnieć o robocie przy nim trzeba się go nauczyć to niestety czasu potrzeba .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....zastanawiam się nad zakupem dmuchawy WPA-07 i mam pytanie czy algorytm sterownika SKZP-02 będzie dobrze sterował tą dmuchawą?

 

Sterownik nie ma problemu w sterownaiu tą dmuchawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam od roku. I generalnie wszystko czaiłem aż od połowy grudnia szlak trafił. Może to wina węgla? Ale mam od tego samego dostawcy. Dmuchawa na 20% Max. Kaloryfery i nie dopalony węgiel masakra. Retorta uszczelniona a od strony podajnika w palniku wypalone a z drugiej strony kupa. Dzwoniłem dzisiaj do serwisanta pancerpol z poradą odnośnie przerobienia na obrotowy talerz, to mi powiedział że to nic nie da. Mówił że lepiej kupić węgiel o niższej kaloryczności 24kj a nie o 29kj po ten drugi potrzebuje większej temp do spalania i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przydlawic dysze od strony gdzie wypala, trochę zabawy z tym ale eksperymentując można to rozgryźć,potem regulować wiatrem i trochę przesłoną ale niewiele, pozwoli na spalenie opału który musisz zużyć

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też błądziłem po omacku próbując doprowadzić do równomiernego napowietrzenia palnika, bo to właśnie w tym upatrywałem wszelkie przyczyny problemów ze spiekami i nierównym paleniem

Też wachlowałem klapką wentylatora i wajchą na czopuchu we wszystkie strony, zaklejałem i otwierałem dziury w palniku.

Trwało to do pewnego czasu, aż mi się znudziło metodą prób i błędów...

Kupiłem anemometr, wygasiłem kocioł i pomierzyłem przepływ strumienia powietrza na każdym otworze palnika (z klapką i bez) i dopiero wyszło szydło z worka, jak wielkie były różnice w napowietrzeniu palnika. Dodatkowo swoje 3 grosze dodawał przeciwzwój i problemy się potęgowały.

 

Anemometr pozwolił mi doprowadzić do równomiernego napowietrzenia całego paleniska, więc bardzo proszę Cię Zbyszko125, abyś nie pisał,

że nikt nie sprawdził tego na "żywca", bo zwyczajnie tego nie wiesz, czy ktokolwiek to sprawdzał lub nie...

Szanuję Twoją wiedzę, Twoje doświadczenia i podpowiedzi, ale weź też proszę pod uwagę, że ktoś inny może mieć inne doświadczenia i inne spostrzeżenia.

Ważne, aby sobie pomagać, a nie obruszać się, jeśli ktoś ma inne zdanie od naszego. ;)

Podam przykład, gdy pisałem już w lipcu, że jest błąd w naliczaniu spalonego paliwa, też wielu forumowiczów było przeciwnego zdania i stawało po stronie producenta, bo przecież żadnych zmian w sofcie w tym aspekcie nie wprowadzał.

Natomiast ja miałem w tym zakresie inne spostrzeżenia, oparte, nie na moich wyobrażeniach, lecz na konkretnych danych.

Test prowadziłem przez 3 miesiące, wnikliwie analizując wykresy spalania ze wskazaniami czasu pracy podajnika, dopóki nie wychwyciłem błędu w takiej formie, aby go przedstawić Tomkowi w czystej postaci.

 

Tak więc Zbyszko125 głowa do góry i dziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, bo jest wielu użytkowników (w tym ja), którzy bardzo chętnie poznają "boje" innych palaczy. Bo teoria teorią, a praktyka praktyką.

Zawsze jest to szansa na rozwiązanie jakiegoś problemu i pomocy drugiemu "ogniomistrzowi" :rolleyes:

Mam również nadzieję, że nasze wspólne forumowe doświadczenia pomagają, choć w mały sposób, w ciągłym rozwoju sterownika.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Mogę wiedzieć jaki model kupiłeś tego anemometru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem świeżym użytkownikiem sterownika i nie do końca jestem zadowolony z funkcjonowania wyświetlacza. Mankamentem według mnie jest marna jego czułość na dotyk. Trzeba w moim przypadku użyć dość mocnego nacisku żeby poruszać się po menu i opcjach.

Pytanie czy ster tak właśnie działa czy jednak jest u mnie coś nie tak.

Mam porównanie ze sterownikiem techa i tak jest jak powinno być. Wystarczy lekki dotyk do przełączania funkcji.

Trochę mnie to działanie zawiodło a może to tylko mój egzemplarz jest felerny.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.