Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Tomku czy da się te wartości uruchomić poprawnie w nowym sofcie mam teraz 2.08attachicon.gifIMG_1713.JPG by można było dokładnie ustawić ?

Ale co Ci tu nie pasuję bo ja nie wiem o Co Ci chodzi jak jest wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża część postów i pytań wynika z prostej przyczyny...

Ludzie nie czytają instrukcji obsługi sterownika, tylko zadają pytanie i oczekują gotowej odpowiedzi, odpowiedzi, która była udzielana już dziesiątki razy w tym temacie, a przyczyna jest dość prozaiczna.... zwyczajnie nie chce się poszukać w poprzednich postach.

Łatwiej przecież dostać gotową odpowiedź na zawołanie, niż samemu poświęcić trochę czasu, poczytać i poznać sterownik lepiej.

Instrukcja jest tylko instrukcją obsługi sterownika i dla każdego początkującego nie wynika z niej - jak palić ? a na przedzieranie się przez 300 stron nie każdy ma czas gdy niejednokrotnie pracuje  się do 17-18 - tej. Już kiedyś pisałem,że najlepsze instrukcje to te w których podawane są choć minimalne opcje na zasadze - DZIAŁANIE-SKUTEK.Szkoda też że tak niewiele w sieci opisów fizyki i chemii spalania węgla./vide: Kol. Zawijan/Nie wystarczy wiedzieć jak działa sterownik,ani jak współpracuje z danym kotłem.Myślę,że każdy użytkownik powinien choć "liznąć" podstawy spalania węgla.Bez tego każdy będzie dłuższy czas błądził trochę po omacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko 125 poczytaj pare postów wyżej zadałem pytanie Tomkowi, Czuwanie to okno

Zapodaleś foto okna nastaw czuwanie, w poście następnym okno z wykresów z ostatnich 2 godzin. Na wykresie piec się nie odstawił nawet na minutę zszedł na min.nastawiona moc i to wszystko. jak rozumiem masz obiekcje do nastaw czuwania a zachowania się stera do tych nastaw. Ja mam 2.08 i na dobrą sprawę nastawy od czuwania są dla mnie bez znaczenia bo piec nie odstawia mi się wcale, zdarzyło się to może ze dwa razy jak się zrobiło cieplej za oknem, ale to trwało raptem 10-15 minut więc nawet nie zwróciłem uwagi na to, mam CWU jako obieg kotłowy więc moc kotła zejdzie do min, przekroczenie temp mam ok 40 min więc jak skoczy zadana z 59 na 61 nic się nie dzieje bo zawór 4d przymknie się do 12% odbiór ciepła jakiś zawsze jest, piec nie ma szans na odstawienie się.Pomysl na logikę że odstawienie kotła w czuwanie w zasadzie nie przynosi żadnych korzyści, lepiej jak kocioł sobie "pyka" na małej mocy opału wcale więcej nie spali a i dla samego spalania jest to korzystniejsze. Takie moje zdanie, być może to u Ciebie i lub innych inaczej wygląda, bo inny kocioł,inną instalacja i wiele innych czynników ,u mnie jednak to się najlepiej sprawdziło.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam rynnę Witkowskiego,tylko do tej pory jechałem na odpadzie z czyszczenia rzepaku i zbóż,teraz zaczynam owies

witam 

 rozmawiałem dziś z P. Tomkiem dalej borykam się z moją rynną i powiedział żeby zwrucić się o pomoć do Pana jako że mamy te same palniki tego samego producenta może coś by mi Pan podpowiedział co by  mnie naprowadziło są moje nastwy na forum palę groszkiem o nazwie Halny 27MJ z firmy Adamex wspólnie z P. Tomkiem opanowałem skoki temperatur jest wmiarę tylko to spalanie jest duże  i dużo mam popiołu nie wiem jak dogadać się z żarem na palniku raz jest na prawie całym a jak przejdzie na mniejszą moc to chowa się pod deflektor na palniku i jeszcze jedno czy deflektor który dostałem w komplecie do zawieszenia nad palnikiem też trzeba założyć proszę o jakiś kontakt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założony deflektor ceramiczny, w piecu było w miarę czysto bez sadzy. Ponieważ miałem problemy z retortą wymieniłem na palnik SV200.

witam 

 mam pytanie czy ten palnik SV 200 jest lepszy jak retora i czy pali Pan ekogroszkiem czy czymś innym, mam rynne Witkowskiego i zastanawiam się czy to dobry wybór budowa trochę podobna ale mój słabo sobie radzi z eko chyba że to eko takie jest proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaleś foto okna nastaw czuwanie, w poście następnym okno z wykresów z ostatnich 2 godzin. Na wykresie piec się nie odstawił nawet na minutę zszedł na min.nastawiona moc i to wszystko. jak rozumiem masz obiekcje do nastaw czuwania a zachowania się stera do tych nastaw. Ja mam 2.08 i na dobrą sprawę nastawy od czuwania są dla mnie bez znaczenia bo piec nie odstawia mi się wcale, zdarzyło się to może ze dwa razy jak się zrobiło cieplej za oknem, ale to trwało raptem 10-15 minut więc nawet nie zwróciłem uwagi na to, mam CWU jako obieg kotłowy więc moc kotła zejdzie do min, przekroczenie temp mam ok 40 min więc jak skoczy zadana z 59 na 61 nic się nie dzieje bo zawór 4d przymknie się do 12% odbiór ciepła jakiś zawsze jest, piec nie ma szans na odstawienie się.Pomysl na logikę że odstawienie kotła w czuwanie w zasadzie nie przynosi żadnych korzyści, lepiej jak kocioł sobie "pyka" na małej mocy opału wcale więcej nie spali a i dla samego spalania jest to korzystniejsze. Takie moje zdanie, być może to u Ciebie i lub innych inaczej wygląda, bo inny kocioł,inną instalacja i wiele innych czynników ,u mnie jednak to się najlepiej sprawdziło.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Zbyszko 125 dla mnie jest ważne ze jak jest taka funkcja to ma działać tyle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to udowodnij że nie działa bo jak na razie to wszyscy potwierdzają że dział prawidłowo

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn udowodnij, jeśli zależy koledze na działaniu tej funkcji to jego sprawa, ja jak już wspomniałem nie będę się droczył z Tomkiem o coś co mi jest zbędne,a nawet nie wiem czy rzeczywiście to działa czy nie tak jak pisze kolega.ale w wolnej chwili sprawdzę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd,nierozumiem o co na wykresach chodzi,wykres ustawienia czuvania,i wykres zakresu mocy podczas spalania?co się dzieje i gdzie relacje?Na zakresu mocy 2x spaliny wylatuja?Temp.kociola v standardzie....Co nie działa zgodnie z Twoimi wymaganiami.I reg.wewnetrzna,w moim dome byč može tylko latem :lol:

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rozmawiałem dziś z P. Tomkiem dalej borykam się z moją rynną i powiedział żeby zwrucić się o pomoć do Pana jako że mamy te same palniki tego samego producenta może coś by mi Pan podpowiedział co by mnie naprowadziło są moje nastwy na forum palę groszkiem o nazwie Halny 27MJ z firmy Adamex wspólnie z P. Tomkiem opanowałem skoki temperatur jest wmiarę tylko to spalanie jest duże i dużo mam popiołu nie wiem jak dogadać się z żarem na palniku raz jest na prawie całym a jak przejdzie na mniejszą moc to chowa się pod deflektor na palniku i jeszcze jedno czy deflektor który dostałem w komplecie do zawieszenia nad palnikiem też trzeba założyć proszę o jakiś kontakt

Rynna ma to do siebie że jest zupełnie inaczej zbudowana od kwadracików czy okrągłych. Generalnie te stare okrągłe palniki z fajką miały najlepiej rozwiązane napowietrzenie, jednak wymagały dobrego paliwa, a dziś o taki trudno,stąd wynalazki dumnie nazywane wielopaliwowe. Te ostatnie inaczej maja napowietrzenie palnika: każdy z czterech boków lub po obwodzie jak okrągły. Rynna zaś napowietrza dół oraz dwa napcieciwległe boki. Tu właśnie leży przyczyna "innego" palenia się opału. Generalnie rynny przeznaczone są do spalania biomasy gdyż te palą się szybciej nic węgiel, i nie potrzebują równomiernego napowietrzenia. Węgiel zaś pali się sporo dłużej, i musi mieć w miarę równomierne z każdej strony napowietrzenie czego od rynny trudno oczekiwać. Mocny kaloryczny i dosc sporej RI węgiel trudno będzie ładnie spalić na rynnie, trzeba nie lada "czułych" nastaw aby to poszło. Pale trocinami i wiórami na zbliżonej konstrukcji palniku do rynny ale tylko przez kilka-kilkanascie godzin na dobę bo tak potrzebuje, z paleniem zero problemów, żadnych spieków,niedopałków itp, moim problemem bylo zawieszanie się opału w koszu, gdy znajdowały się same wióry bez domieszki trocin.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 mam pytanie czy ten palnik SV 200 jest lepszy jak retora i czy pali Pan ekogroszkiem czy czymś innym, mam rynne Witkowskiego i zastanawiam się czy to dobry wybór budowa trochę podobna ale mój słabo sobie radzi z eko chyba że to eko takie jest proszę o odpowiedź

Jest dużo lepszy od retorty, jest mniej problemów ze spalaniem i o wiele czyściej. Palę ekogroszkiem z lokalnego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to udowodnij że nie działa bo jak na razie to wszyscy potwierdzają że dział prawidłowo

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Witam, zamieszczam zdjęcie CZuwaniapost-1379-0-61434000-1515231571_thumb.jpg Mam rozumieć ze jak piec wejdzie w czuwanie to ta funkcja się uruchamia w inst. Nic nie pisze od jakiego czasu się uruchamia te czuwanie , jeżeli od razu jest odliczany czas to na zdjęciu jest 5 minut wiec co 5 minut powinien podać opał , No i innne parametry z tej strony , czy dobrze myśle ?

Czekam na informacje od KamilCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec przechodząc w czuwanie "włącza" właśnie ten tryb i co 5min włączy dmuchawe(30% mocy) na 25sek i poda 5sek węgla I te 5min jest liczone od zakończenia cyklu.

Czuwanie tryb podtrzymania zaru Jeśli temperatura zostanie przekroczona o conajmniej 0.5stopnia i max czas przekroczenia (20min przykład) powyżej 0.5stopnia

Czyli temperatura zostanie przekroczona przez 20min powyżej 0.5stopnia wtedy kocioł przechodzi w czuwanie i włącza się tryb jak wyżej

A pięć przechodzi w czuwanie i od tego momentu jestbliczone 5min (czy też inna wartość ustawioną przez użytkownika)

Ps. Mam nadzieję że czegoś nie pomyliłem ale tak mniej więcej to wygląda

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szybkie pytanie mam do Pana Tomka na początku wątku było coś wspomniane o bezprzewodowym czujniku pokojowym czy jest to dalej w planach  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil CK jeszcze raz łopatologicznie

Piec wchodzi w czuwanie wyświetla się czuwanie , mam rozumieć nabił kocioł do np. Zadana jest 55 a nabił do 58 i wyświetlenia czuwania .od tego czasu co wyświetliło się czuwanie jest 5 minut do podania paliwa i powietrze tak jak na zdjęciu czy tak .

Czyli co 5 minut w czuwaniu podaje opał i te inne parametry ze zdjęci , czy tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd,nierozumiem o co na wykresach chodzi,wykres ustawienia czuvania,i wykres zakresu mocy podczas spalania?co się dzieje i gdzie relacje?Na zakresu mocy 2x spaliny wylatuja?Temp.kociola v standardzie....Co nie działa zgodnie z Twoimi wymaganiami.I reg.wewnetrzna,w moim dome byč može tylko latem :lol:

 

Co w moim domu być może tylko latem ?? Nie rozumie tej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Wiec tak nie jest .te nastawione parametry nie działają jest tak poda trochę paliwa coś dmuchnie i tyle .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy że stoperem w ręce zresztą nie tylko ja i wszstko jest zgodne praktycznie co do sekundy

Jaką masz wersję sterownika i czy do zabudowy czy wolnostojący czy tłok czy ślimak.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z kotłowni, sztucznie wprowadziłem kocioł w stan czuwania:

pauza 5min, praca 15sekund.

Oto wyniki(stary już jestem i refleks nie ten więc wybaczcie małe spóźnienia)

 

pauza-00:04:58.760

praca-00:00:14.180

pauza-00:04:59.623

praca-00:00:14.154

pauza-00:04:59.832

praca-00:00:14.350

pauza-00:04:59.763

praca-00:00:14.135

 

Mam oprogramowanie 2.08, i u mnie nie ma anomalii.

Wszystko chodzi jak powinno w podtrzymaniu.

Zrobiłem krótką symulację wprowadziłem pięć w czuwanie ustawiłem 5min przerwa 15sek podawanie plus 15sek dmuchawa.

Wyniki są jak niżej na zdjęciu pierwsze była próba i nie bierzemy pod uwagę A wyszło w granicy błędy 1sek spóźniony refleks

Tak więc na wersji 2.09 nie potwierdzam że jest błąd jakiś może przy dłuższych czasach ale na symulacji nie ma błędu 3d5e14a2093a689db49d4e5c091d9e09.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Dwa testy potwierdzające prawidłowe działanie na sofcie 2.08 i 2.09

Jeśli masz coś nie tak napisz dokładnie co jakie nastawy chętnie sprawdzę u Siebie czy tak jest może przy innych nastawach coś wyjedzie

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.