Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest dobrze zrobiony to tak czyli jak mamy wyjście z kotła 1.1/2 To i zawór taki trzeba dać i powrót siła zeczy taki sam to i bez pompki królowej da radę ochronić powrót

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś schematy jak ma to wyglądać??

 

Jest na tym forum dział Instalacje CO i CWU.

Można tam znaleźć mnóstwo schematów i sporo się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszyscy najpierw budują kotłownie a potem pytają co jest nie tak ?

Schemat sprawdzonypost-1379-0-02777000-1514443600_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tacy instalatorzy są i to.oni wprowadzają nas w błędy które powiwlamy. Np teraz ja już zupełnie innaczej bym zrobił u Siebie instalacjie ale człowiek był głupi i zaufał pseudo fachowcom i tera z cierpi przez to

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK właśnie bo jeszcze cza dodać żeby było dobrze i tanio.Tanio na początku ale w eksploatacji drogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś z Was temat CZUWANIE a mianowicie czasy wszystkich ustawień , bo coś jest również nie tak soft 2.08 ?

Słychać coś z poprawa KALORYCZNOŚCI -nastawa ??

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek miał coś między świętami pracować nad tym z tego co mi mówił to możliwe że coś się pojawi nie długo. Wracając do shematu to jak najbardziej jest ok ale lepiej by było jak by się znalazło tam już sprzęgło było by lepiej na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś z Was temat CZUWANIE a mianowicie czasy wszystkich ustawień , bo coś jest również nie tak soft 2.08 ?

Słychać coś z poprawa KALORYCZNOŚCI -nastawa ??

 

Też mam wrażenie, że ustawienia czuwania nie działają jak powinny... tzn mam ustawiony nadmuch na np. 15 sekund a dmucha powiedzmy tylko przez 10 sekund.- musiałbym to pomierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert86.To jest schemat jak najbardziej oszczędny , sprzęgło to napewno jest już bardzo dobrze tylko koszt wiadomo większy.Wszystko da się poprawić by szukać oszczędności , a instalatora to nie obchodzi ile będziesz palił.On bierze kasę i spada , a Ty palacz siedź w piwnicy i kręć , ustawiaj do końca świata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie instalator ma w d...pie Twoja kieszeń, ten schemat jest najprostszy z możliwych prawidłowo działający, rozbudowanie go np o 4D a jeszcze lepiej sprzegłorozdzielacz byłoby wręcz idealne.Ale wiadomo koszty. Sam kocioł odpowiednio dobrany też ma wpływ na ekonomię. Warto jednak wyłożyć na dzień dobry trochę więcej kasy co przedkłada się na niższe zużycie i wydatki na opał.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie w 100% racji w tym co piszecie ale jest jedno Ale jak sie ktoś nie zna to wierzy że będzie jak się pyta instalatora a oni to czy zrobią tyle czy tyle kasa ta sama to wola zrobić jak najprościej i jak najszybciej i tu jest pies pogrzebany. Jak bym miał wiedze co teraz mam to u siebie cała instalacjia była by zrobiona innaczej nie twierdze że jest źle ale na pewno było by lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też może być jak najbardziej zawsze to oszczędniej niż przez CWU 300litrow bo jednak straty są spore

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Czesc,

Pozwole sobie na male pytanko. O jakiej wysokosci stratach piszesz, czh mozna to jakos okreslić realnie czy tylko sa to wnioski na podstawie przypuszczeń?

Pytam bo juz drugi rok mam zabezpieczenie powrotu na CWU i po modernizacji kotlowni nadal tam mam.

Natomiast zuzycie wegla zmalalo mi od seszlego roku o jakies 5 do 6 kg. ...

Centralne nadal takie samo ale rozdzielilem CO na uklad zamkniety a kociol na otwary, wiec obieg CO grzeje po przez wymiennik. Pompa kotlowa zalacza sie gdy zalaczy sie pompa od CO.

Caly czas za to dziala pompa CWU podlaczona jako cyrkulacyjna.

Nie obserwuje spadkow temp. Na zbiorniku CWU wiekszych jak do -5°C od utrzymywanej na zbiorniku, zadana 45 a w rzeczywistosci powyzej 50°C nawet do 60°C podczas czuwania pieca, ktory w ciagu dnia potrafi czuwac nawet do 7h.

Przeciez ten zbiornik CWU dziala jak bufor ktory magazynuje nam cieplo i oddaje gdy jest taka potrzeba. Jedyna strata jaka notuje to jest zuzycie pradu, ale zawsze mozna w to miejsce wykrecic jedna zarowke z zyrandola by wyrownac bilans zuzycia pradu ;-)

Tak wiec przypomne pytanie, jak wysokie sa straty gdy boiler dziala jak bufor ciepla?

 

Pozdrawiam.

 

PS

 

Jedyny minus jaki zauważyłem, to konieczność montażu zaworu termostatycznego, który ograniczy temp. na ciepłej wodzie, gdyz obecnie trzeba uwazac by sie nie po parzyć, odkrecajac ciepłą wodę.

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa moje przypuszczenia zmierzyłem to kilku krotnie u siebie i w moim przypadku zaznaczam w moim spalanie wzrasta o jakieś 2/3kg dobowo jeśli popmka CWU chodzi cały czas a nie tylko żeby dogrzać jak będzie spadek temperatury. u mnie piec się praktycznie nie odstawia jedynie latem ale to inna sprawa mówimy o zimie.

i jak może zbiornik działać jako bufor skoro temperatura kotła jest wyższa od CWO zawsze o jakieś minimum 3stopnie

nawet jeśli jest tak jak mówisz to wynika z tego że do ogrzania CWO potrzebujesz 3kg groszku a oddaje Ci ponad 3kg to nie jest perpetum mobile że więcej wyciągasz niż wkładasz

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemal, nie ważne, co kto ma u siebie.

Ważne, czy w Twojej instalacji stała praca pompy CWU przynosi zyski, czy straty i czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie.

Łatwo możesz się o tym przekonać. Piszesz, ze masz pompę kotłową, to włącz ją na stałe, a pompę CWU na strefy czasowe czyli wtedy, gdy będzie potrzebna Ci ciepła woda.

Sam u siebie to sprawdzisz i nikt nie będzie Cię musiał do niczego przekonywać, ani udowadniać, bo ważne jest to, jak to się będzie sprawdzać w praktyce u Ciebie w Twojej kotłowni, bo to przecież Ty jesteś jej głównym sponsorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, u mnie bezwladnosc temp wplywa na jej wzrost w zbiorniku CWU. Wrzuce pozniej fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle wniosków nie wyciąłeś - powodzenia z tym 4 d , każdy się musie się sam przekonać na własnej skórze ze to ...... powodzenia .

Możesz zamontować dodatkowo zaw 3-d termostatyczny i pompę, wtedy masz pełna stabilność na powrocie, niezależnie od położeń zaw 4-D, który możesz zostawić.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.