Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

No to zbyt mały przepływ mamy wykluczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że może mieć za mocno naweglony palnik i nawet jak zmniejsza pięć modulacjie to jest zbyt dużo opału i musi się wypalić i podbija i analogicznie w drugą stronę zanim nawegli się palnik to temperatura zaczyna spadać szybko i zanim podgrzeje to jest znów dużo opału i tak w kolko.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jak mówisz, ale też przyczyny mogą być inne, bo ma również dość duże wahania temperatury zadanej kotła i nie koniecznie trzeba szukać przyczyn w spalaniu (o ile oczywiście, wszystko w tym temacie ok)

i te skoki modulacji mogą być też wynikiem tego, jak zachowuje się cała instalacja.

To by trzeba już rozeznać na miejscu.

A spalanie masz dobre? Wszystko się ładnie wypala? W kotle czysto i sucho?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u niego instalacjia jest skopana niestety bardzo małe rurki ma wąski przekrój i pewnie też tu będzie problem. Co do spalania to ma strasznie duże bo przekracza 25kg dobowo przy około 110m2

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kamil wyżej napisał dosyć duże spalanie choć może na to miec wpływ nieogrzewane piętro i nie dokonca ocieplony dach.

Czy wszystko sie wypala? Eko Skarbek ładnie sie pali mozna go spalic na pyłek lecz mam jeszcze spiekającego sie pieklorza o wyzszej kalorycznosci i z nim jest gorzej bo lubi sie "pozlepiac". Mieszam tego skarbka z pieklorzem aktualnie i dlatego tez dmucham słabym powietrzem (na samym skarbku moglem mocniej dmuchac).

Nie wiem dlaczego kocioł moduluje mi aktualnie jak w dwustanie czyli pracuje na minimalnej mocy potem wskakuje na maksa gdzie przekroczy zadana temp o 2-3 stopnie i znowu wchodzi na minimum i od nowa. (modulacja testowana na 10-50, 15-50, 20-50 i caly czas to samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam bardzo trudny opał i też modulacja przypominała mi palenie dwu stanowe ale opanowałem to drastycznym obcięciem dawki paliwa moc kotła zmniejszyłem o 5 a kaloryczność dałem na 28,1 i modulacja się uspokoiła utrzymuje się na poziomie od 32 do 55 i ładnie spala się na pył może ta podpowiedz Ci pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale modulacja teraz to 20_50 piękne trzyma 25 cały czas jak zwiększyć kaloryczność to kopczyk się zapada.... Może powietrze zwiększyć...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest największym powodem sadzy w kotle

?

 

A Ty masz sadzę w kotle, czy tylko tak się pytasz?

Jeśli masz sadzę, to delikatnie powietrze w górę

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadza w kotle to za mało wiatru, jeśli kopiec ok to więcej wiatru spowoduje zapadanie się kopca, trzeba dograć dawkę eko i ilość wiatru.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz sadzę w kotle, czy tylko tak się pytasz?

Jeśli masz sadzę, to delikatnie powietrze w górę

tak mam sadze. przed ustawieniem sterownika jak spalal 35 kg na dobe to w kotle czysto bylo, teraz modulacja ustawiona 17-70 powietrze 2-40 kalorycznosc 24 korekta +30. spalanie 20 kg ale jest sadza podnioslem powietrze max na 55 czekam na efekty. ma ktos jakies inne propozycje? dodam ze modulacja max teraz to 35 a ogolnie pieknie rysuje 20-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w tym wszystkim nie chodzi o piękne rysowanie w wąskim przedziale modulacji, lecz o piękne spalanie w jak najszerszym zakresie mocy.

Rozumiem, że korektę masz +30, bo pewnie kopiec się zapada, czy tak?

Jaką masz moc ustawioną, a jaka rzeczywista moc palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifIMG_20171204_074516.jpg

attachicon.gifIMG_20171204_074530.jpg

 

Ktos ma jakies pomysly co zmienic aby modulacja była bardziej płynna?

 

Powietrze 7%-18% (mieszam ekogroszki Skarbek Piekary z Pieklorzem Bobrek - Pieklorz bardzo spiekajacy dlatego mało powietrza daje).

Modulacja 15%-50%.

Kaloryczność 26Mj

może masz kocioł TŁOKOWY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w tym wszystkim nie chodzi o piękne rysowanie w wąskim przedziale modulacji, lecz o piękne spalanie w jak najszerszym zakresie mocy.

Rozumiem, że korektę masz +30, bo pewnie kopiec się zapada, czy tak?

Jaką masz moc ustawioną, a jaka rzeczywista moc palnika?

kociol 16kw a na palniku pisze od 12-35kw moc ustawiona 21kw groszek spala sie pieknie niczym gazeta tylko sadza teraz jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanko czy może ktoś wkładał ten sterownik Skzp-02 do pieca Metal Fach Smart Eco Carbon klasy 5 ??.

Mam sterownik Platinum ecoMAX 920 p1 i nie mogę z nim dojść do porozumienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemów mam dużo :] piec mam 20 kw bardzo wysoka temperatura spalin ok.180 stopni na mocy 30 % a na 100% około 230 stopni po zainstalowaniu regulatora ciągu kominowego. Niedopalony węgiel. Jeśli daje na fuzzy logic to przekracza temp max kotła 85 stopni(kocioł ustawiony na 60 stopni). Dom 100 letni nie ocieplony tylko część dachu. grzane około 120 mkw górne pietro grzane w 50 %. Instalacja w miedzi ale grzejniki stare żeliwne(bez zaworów termostatycznych) około  120 żeberek i CWU 100l. Na śmieciuch spalałem około 3 ton węgla i trochę drewna teraz boję się, że braknie mi 5 ton ekogroszku teraz mi spala około 160 kg na 6 dni a można powiedzieć że zima przed Nami:].

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim ekogroszkiem palisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek z Jankowic (dzwoniłem do infolini metal fach to mi powiedzieli że zbyt kaloryczny opał) przecież go nie wyrzuce :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki popiół po spaleniu węgla ? Węgiel kaloryczny powinien dłużej poleżeć w palniku.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobe jedna szuflada tak z 50% w niej to niedopalony węgiel, Chodzi o to że myślę o zmianie sterownika bo mój niby PID ma bardzo ubogie opcje regulacji i w instalacji bardzo dużo wody + regulator pokojowy ST290 chyba za dużo automatyki i sterownik się traci bo jak nagrzeje do odpowiedniej temp. to zamyka zawór i wtedy na fuzzy logic piec w nadzór a temp. rośnie o 20 stopni w górę i przekroczona temperatura kotła i zrzut na instalacje. musz chyba wywalić regulator pokojowy i ustawić jedną temperaturę na zaworze czterodrogowym.

Ogólnie szukam pomysłu na oszczędne spalanie i wydaje mi się że u Mnie było by dobre non stop na małej mocy żeby woda się nie wychłodziła ???. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek z Jankowic (dzwoniłem do infolini metal fach to mi powiedzieli że zbyt kaloryczny opał) przecież go nie wyrzuce :]

jest to wegiel nie nadaajacy sie wogole do spalnia w zwyklych kotlach, nawet zasypowych z racji wysokiej zdolnosci do Koksowania Ri tego wegla na poziomie 40 zapomnij ze go spalisz. Jedyna rada to mieszac go z weglem o zerowej spieklanosci np. retopal i to w sosunku 2/3 retopal 1/3 jankowice ineczej bedziesz krecil sterownikami do wiosny a efekt bedzie ciagle taki sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek z Jankowic (dzwoniłem do infolini metal fach to mi powiedzieli że zbyt kaloryczny opał) przecież go nie wyrzuce :]

Dobra odpowiedz na tej infolini szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.