Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce dla konsumentow konkurencja to nadal cena,...

Jeśli przeprowadziłeś badanie rynku polskiego i taki masz wynik badania to ok :)

 

Tak nawiasem mowiac, oprocz jakosci produktow, grupa producentow cenowo rowniez ze soba konkuruje.

ale naucz się też czytać ze zrozumieniem...

A konkurować można nie tylko ceną produktu ale także m.in. jakością produktu.

 

 

 bo uznano ze teraz dopiero finskim producentom to sie oplaca.

A Ty byś chciał sprzedawać po cenie niższej niż jednostkowy koszt wytworzenia produktu i koszt sprzedaży?

 

 duzo tansze do wyboru i sluzy do tego samego.

margaryna też :)

 

PS

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek rób zdjęcia telefonem w poziomie, to wtedy będą dobrze wchodzić na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie jak duży wpływ na modulacje kotła ma praca mieszacza a skoro na modulacje to i na ilość spalanego węgla. Nie od dziś wiadomo że czym płynniejsza modulacja i mniej szarpnięć tym spalanie mniejsze. Tak prostą zieloną linie udało mi się osiągnąć, zwężając bardzo mocno widełki pracy mieszacza. Tomek musi jeszcze popracować nad tym.

Przepraszam za tak umieszczone zdjęcie ale nie mogę ogarnąć aby poprawnie się ukazało.

Podpowiesz w jakis sposob ograniczyles prace miszacza?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie mieszacz jest na sztywno, min otwarcie 28 max 32 ale tak wąsko nie powinno być bo gdy za oknem będzie zimniej to te 32 będzie za mało a nie w tym rzecz aby codziennie ten zakres zmieniać. Podając wyżej zdjęcie wykresu chciałem pokazać że w tej kwestii jest co jeszcze do poprawy przez producenta sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. U mnie na modulacji zaczelo mniej palic ale musialem wymusic obieg w kotle przez cwu i zmniejszyc tym samym zadana na kotle.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie jak duży wpływ na modulacje kotła ma praca mieszacza a skoro na modulacje to i na ilość spalanego węgla. Nie od dziś wiadomo że czym płynniejsza modulacja i mniej szarpnięć tym spalanie mniejsze. Tak prostą zieloną linie udało mi się osiągnąć, zwężając bardzo mocno widełki pracy mieszacza. Tomek musi jeszcze popracować nad tym.

Przepraszam za tak umieszczone zdjęcie ale nie mogę ogarnąć aby poprawnie się ukazało.

Nie mam pojęcia czemu macie tak pokręcona temperaturę za mieszaczem. U mnie jest praktycznie idealnie prosta linia, a mieszacz ustawiony na otwarcie 10-100%

Edytowane przez ZłotyBażant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu macie tak pokręcona temperaturę za mieszaczem. U mnie jest praktycznie idealnie prosta linia, a mieszacz ustawiony na otwarcie 10-100%

I tak powinno być,jeżeli nie ma skoków temp. na kotle to ster powinien utrzymać stałą temp. za mieszczem a nie robić ekg,kwestia ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że mój piec pracuje obecnie na interwale i skoki temperatury to nawet kilkanaście stopni, a mimo to za mieszaczem kreska równiutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem powietrze o 2% i dałem korektę paliwa +2%jutro zobaczymy efekt.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

I chyba dobrze idziesz ze w tym kierunku, mniej wiatru to i spieki znikną,ale uważaj nie za mało bo znów sadza.

Niektórzy piszą o przysłonić dmuchawe, nie będę mieszał w tej kwestii, ale robiłem test taki na palniku ekoenergi i co się okazało, otwarcie przysłony na 100% i zmniejszenie obrotów skutkowało tym że zmniejszyło się ciśnienie w palniku i nie dopalalo węgla i go zrzucało do popielnika po przeciwnej stronie dmuchawy. Gdy przysłoniłem dmuchawę i zwiększyłem obroty,problem znikł.Po konsultacji z gościem z firmy Technix co prawda w nieco innej kwestii właśnie on uświadomił mi to co się dzieje w niektórych palnikach, gdy jest za małe ciśnienie w palniku.Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale osobiście sprawdziłem i jest to faktem niezaprzeczalnym.Faktem jest także to ,że do spalania potrzeba tlenu a nie powietrza.Wiec otwarcie przysłony i obroty np 10 da tyle samo powietrza co przymknięcie przysłony i obroty na 15 ale pod większym cisnieniem i lepszym napowietrzeniem palnika.

Wasze opinie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... otwarcie przysłony i obroty np 10 da tyle samo powietrza co przymknięcie przysłony i obroty na 15 ale pod większym cisnieniem i lepszym napowietrzeniem palnika.

Wasze opinie?

 

Odpowiednie napowietrzenie palnika, to kwestia bardzo indywidualna, zależna od dmuchawy i od palnika, a dodatkowo proces spalania od jakości węgla i ustawień w sterowniku, dochodzi jeszcze sprawa ciągu kominowego..

To co u jednego dobrze działa, u innego już niekoniecznie i niestety, ale trzeba to dopracować u siebie w kotle.

Jednak bardzo ważną rzeczą jest równomierne napowietrzenie palnika.

Gdy z jednej strony będzie bardziej dmuchać, to przyczyna dużych problemów.

Po tej stronie będą spieki żużlowe, a po przeciwnej koksowe, a jak do tego dojdą złe ustawienia i kiepski węgiel, to dopiero zaczyna się cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jockey masz zupełną rację, co właśnie miało miejsce u rodziców w kotle, jakiś czas temu pogoda sobie pozwoliła trochę mocniej powiać i się zrobił większy ciąg kominowy, stąd problem z zapadnięciem kopca itp , musiałem podregulowac ster,gdy wiatr się uspokoił znów potrzeba była korekt na sterze,brak RCK i takie skutki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda, popiół za długo leży na żarze nie zruca go, dość wysoka temperatura żaru i popiół się topi i tak się dzieje, spróbuj troszkę dodać węgla,i obserwuj, jak masz czysto w wymienniku troszkę mniej wiatru, małe przestawy 1 góra 2 oczka nie wiecej

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grenadieros, mniej wiatru. Musisz wprowadzać korekty malymi kroczkami nic gwaltownie. Obnizaj mniej wiecej po 1 oczku i tak samoze zwiekszaniem. Moze sa wiatry dzisiaj u ciebie i masz ekstra cug w ukladzie komimowym... Tak tez moze sie zdazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszylem powietrze do 22 i dałem +2 węgla. Pogoda w Toruniu praktycznie bezwietrzna. Kocioł bez sadzy więc idziemy w dobrym kierunku. Jak zamieszacie delikatnie pogrzebaczme w palniku też wam żar się cały chowa i jest równy z góra paleniska?

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "bobruj" w tym palenisku pogrzebaczem, jeśli już to z brzegów zruć popiół i koniec.zar powinien być ponad palnikiem po brzegach popiół.Ale już łapiesz o co biega?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ma się węglem,jak nie specjalny to też może być problem.ja tak mam kupiłem taki sam co w zeszłym roku i niestety nie jest taki sam,inaczej się pali.Ale chyba powoli dojdziesz do sedna,poczekaj parę godzin i zobacz co się dzieje na palniku.od zmiany nastaw musisz poczekać aby cokolwiek stwierdzić.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz kopczyk ok i nic wiecej bym nie poprawiał na razie.

Wieczorem albo rano podaj wynik spalania, temp podajnika, najlepiej fotki wrzuć z wykresem i danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze dzięki wam piec wymaga już tylko małego dopieszczenia. Kolejny problem mam z prawidłowym pomiarem temperatury pieca, różnica temperatury na wyjściu 55 na piecu 52.1 oczywiście robiłem próby przekładając czujnik pieca do rury na wyjściu i odczyt był poprawny 55. Aby być w pełni pewny zmiarzylem temperaturę wody w kranie termometrem rteciowym i wyszło 54,5. Mam z lewej strony u góry kotla wejście do mierzenia temp pieca, próbowałem go uszczelniać wełną i blaszką miedzianą z kabla 15kV niestety bez skutku. Na wczesniejszych zdjęciach jest poprawna temp ponieważ dopiero przed chwilą czujnik wrócił na swoje miejsce.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grenadieros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba żartujesz cytuję :

" Aby być w pełni pewny zmiarzylem temperaturę wody w kranie termometrem rteciowym i wyszło 54,5."

Tak mierzysz temperaturę na wyjsciu z kotła?

Z tego co wiem większość ma czujnik założony na rurze zasilenia bezpośrednio na kotle, ja zresztą też. Ten mały otworek w kotle do włożenia czujnika to o kant d...y potłuc

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 czujniki jeden od pieca i drugi na wyjściu z pieca do cwu. Dajmy na to że pompa padła i nie będzie obiegu a czujnik zamiast być w kotle będzie na wyjściu. Co się stanie w takiej sytuacji?

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.