Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Różne kombinacje stosowałem. Zmieniałem porty, prędkości ,robiłem tak jak piszesz i cały czas bez efektu

 

Podpiąłem teraz kabel pod samo usb od kompa i odpaliłem aktualizacje i dzieje sie dokładnie to samo gdy kabel był podłączony pod sterownik czyli aktualizator mieli po czym w menadzerze zadań jest komunikat brak odpowiedzi

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo u mnie piszczal jak nie byl ktorys z czujników podpiety.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koledzy takie zjawisko że moim kablem udało mi sie raz zaktualizowac po wielu prubach a koledze tym kablem poszło za pierwszym. Ostatnio chciałem aktualizować do wersji 2,04 i dupa prób było 6 sterownik piszczy i dotego dochodzą anomalie raz właczają sie pompy drugi raz podajnik na stałe a trzy wachluje siłownikiem brak już mi sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się po co Ci taśma nie rozumiem po co?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

czujnik fi-4-5 mm a tuleja pomiarowa w kotle 12 mm,w bojlerze10mm.Użyłem taśmy alu.z klejem.Pewnie lepsza byłaby miedziana,ale był problem żeby ją dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik piszczy cały czas jak jest odpięty (lub może uszkodzony) czujnik podajnika, ster ustawia się wtedy w STOP.

Spróbuj podmienić czujnik np. z cwu lub pokojowego i zobaczysz czy przestanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik fi-4-5 mm a tuleja pomiarowa w kotle 12 mm,w bojlerze10mm.Użyłem taśmy alu.z klejem.Pewnie lepsza byłaby miedziana,ale był problem żeby ją dostać.

Jak dla mnie zwiększa się bezwładność czujnika i maga być przesterowania.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik piszczy cały czas jak jest odpięty (lub może uszkodzony) czujnik podajnika, ster ustawia się wtedy w STOP.

Spróbuj podmienić czujnik np. z cwu lub pokojowego i zobaczysz czy przestanie

 No ok ale co mi da że przestanie piszczeć skoro nawet wyświetlacz nie świeci ba nie świeci nawet ta dioda czerwona kontrolna  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do wersji 2.04 ale nie wiem co się zmieniło :P Wszystko wygląda tak samo jak w 2.03. Szkoda, że Tomek nie informuje co zostało poprawione. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są Tylko kosmetyczne jakieś literówki zostaly poprawione w stosunku do 2.03 żadnych znaczących zmian nie ma. Jeśli będą znaczące zmiany to będzie napisane na blogu na stronie producenta.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Zauważyłem jednak, że plik HEX jest trochę większy wiec pewnie to nie tylko literówki. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kotłem Termo Tech  Komfort 18kw ( z castoramy ten kocioł - teraz juz wiem ze to był zły zakup ale już za pozno i nic trzeba sie z nim meczyc).

Oryginalnie był tam sterownik ST-80 lecz wymieniłem go na sterownik Skzp-02 z panelem pokojowym oraz wszystkimi dostepnymi czujkami.

Ogrzewam parter 110m w domu jednorodzinnym. Pietro narazie bez instalacji, ocieplenie dachu w trakcie. Kocioł znajduje się w piwnicy w kotłowni.

Dom ocieplony grafitowym styropianem 15cm.

Zakupiony mam zawór 4drozny lecz nie zamontowany jeszcze - czekam az monter bedzie mial czas zamontowac.

Na parterze 3 kaloryfery, 1 grzejnik podłogowy i podłogówka na całości parteru. W piwnicy wymiennik na ciepla wode c.w.u. 120litrow.

 

Jako że bedzie to moj pierwszy sezon zimowy z kotłem na ekogroszek z braku wiedzy skusiłem sie na zakup węgla z serwisu  taniopal.pl - worki z sową.

 

Mój problem polega na ustawieniu sterownika żeby było w miarę ok z tym węglem.

Strasznie dużo sadzy gromadzi sie w kotle. Codziennie ponad wiadro popiołu mam.

W domu 22 stopnie.

Ostatnio zakupiłem deflektor i zamiescilem go w kotle lecz wydaje mi sie ze jest gorzej niz bylo. Kocioł ma z nim cięzej podniesc temperature i modulacja skacze bardzo wysoko.

Zamieszczam zdjecia z ustawien oraz popiolu wegla.

 

Prosze o jakies rady.

post-71080-0-56017000-1509478929_thumb.jpg

post-71080-0-72764800-1509478950_thumb.jpg

post-71080-0-08292200-1509478967_thumb.jpg

post-71080-0-82646400-1509478981_thumb.jpg

post-71080-0-72260300-1509478992_thumb.jpg

post-71080-0-88039800-1509479062_thumb.jpg

post-71080-0-23633000-1509479071_thumb.jpg

post-71080-0-95806200-1509479078_thumb.jpg

post-71080-0-18849100-1509479099_thumb.jpg

post-71080-0-97432100-1509479107_thumb.jpg

post-71080-0-89731900-1509479120_thumb.jpg

post-71080-0-25436700-1509479131_thumb.jpg

post-71080-0-05252500-1509479141_thumb.jpg

post-71080-0-47523400-1509479150_thumb.jpg

post-71080-0-04380200-1509479170_thumb.jpg

post-71080-0-57345700-1509479179_thumb.jpg

post-71080-0-31386100-1509479192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paaaweeel cud ze ten kociol wogole dochodzi do zadanej, bo patrzac na foty popiolu to tam sa same kamienie, odeslij im ten opal, reklamuj bo to syff a nie opal. Jedz do OBI kup kilka workow ekogroszku z Bartexu zasyp a zobaczysz roznice. Napisz jeszcze co masz za dmuchawe i jaki palnik, albo zrob foty palnika i dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z kotłem Termo Tech  Komfort 18kw ( z castoramy ten kocioł - teraz juz wiem ze to był zły zakup ale już za pozno i nic trzeba sie z nim meczyc).

Oryginalnie był tam sterownik ST-80 lecz wymieniłem go na sterownik Skzp-02 z panelem pokojowym oraz wszystkimi dostepnymi czujkami.

Ogrzewam parter 110m w domu jednorodzinnym. Pietro narazie bez instalacji, ocieplenie dachu w trakcie. Kocioł znajduje się w piwnicy w kotłowni.

Dom ocieplony grafitowym styropianem 15cm.

Zakupiony mam zawór 4drozny lecz nie zamontowany jeszcze - czekam az monter bedzie mial czas zamontowac.

Na parterze 3 kaloryfery, 1 grzejnik podłogowy i podłogówka na całości parteru. W piwnicy wymiennik na ciepla wode c.w.u. 120litrow.

 

Jako że bedzie to moj pierwszy sezon zimowy z kotłem na ekogroszek z braku wiedzy skusiłem sie na zakup węgla z serwisu  taniopal.pl - worki z sową.

 

Mój problem polega na ustawieniu sterownika żeby było w miarę ok z tym węglem.

Strasznie dużo sadzy gromadzi sie w kotle. Codziennie ponad wiadro popiołu mam.

W domu 22 stopnie.

Ostatnio zakupiłem deflektor i zamiescilem go w kotle lecz wydaje mi sie ze jest gorzej niz bylo. Kocioł ma z nim cięzej podniesc temperature i modulacja skacze bardzo wysoko.

Zamieszczam zdjecia z ustawien oraz popiolu wegla.

 

Prosze o jakies rady.

Pierwsza sprawa to władowałeś się na minę z tym węglem. Tani Opał to DROGI opał zapamiętaj.

A zawleczki to Ci jeszcze nie zerwało?

Druga rzecz to receptury gotowej nikt Ci nie da bo nikt takowej nie ma.Raczej nikt nie ma takiego kotła z taką instalacją jak Twoja itd.

Sam musisz szukać ustawień. Zasada jest tak że utrzymaj kopczyk odpowiednia ilość wiatru nie za dużo nie za mało zobacz jak się pali, wejdz w opcję rozpal/wygaś podaj wegla troszkę nad palnik i ustawiaj wiatr zacznij np od 15 i patrz czy bardzo chula czy pali się spokojnie i tak ma się palić spokojnie Powietrze max masz na 40 za dyżo zejdz na ok 18 zaś  min na ok 6-8.Czas podawania od 3do max 5 sek lepiej mniej ster sobie dobierze czas od podania do podania. ustaw kaloryczność trochę mniej jak masz na worku korekte na 0.Po kilku godzinach sprawdz co się dzieje i ewentualne korekty,tylko nie wszystko na raz. I to mniej więcej tyle.

Duzo wiatru będą spieki, za mało wiatru czarno w kotle i zmień opał, bo idzie zima i dopiero się będziesz z tym bujał

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jaki ma palnik i jaką dmuchawę, a już mu powietrze ustawiasz... ech...

Kolega pisze, że ma dużo sadzy w kotle, a wartości dmuchawy jeszcze mu zmniejszasz o połowę...

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidz na forum ?? Zbyszko125 na jakiej podtsawie kazesz mu zmniejszac moc dmuchawy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.