Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Marekd. Dziwne to. Mam rozumieć ,że z 3202,9 przeskoczył na 3303,0 kg ?

Witaj Tomku tak sie zgadza co myslisz o tym moze cos jest w tym moim ster.Skzp-02 ze z tym zaw.3 d nie daje rady opanować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft 1,94

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd a nie masz czasem pompy typu grundfos alpha z funkcją AUTOADAPT?,ja mam taką,która non stop zmienia biegi,w zależnosci od ilości otwartych głowic termostatycznych i ja mam dopiero wykresy zaworu 4D pofalowane dużo więcej jak u ciebie.

Siłownik kręci non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w instalacji sa zawory termostyczne na grzejnikach to po jakiego dziada 4D ? to najwieksza zaraz instalacji, a juz wcale jesli grzejemy CWU z kotla, wtedy pompe z cwu na stale wlaczyc aby dogrzewala powrot a dziada (4D) wywalic calkiem ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam na wszystkich grzejnikach zawory termostatyczne z elektronicznymi głowicami termostatycznymi+pompa AUTO-ADAPT

i fale dunaju na wykresach są nieuniknione.Całkowicie stabilne wykresy będą na podłogowych ogrzewaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kiego diabla ci potrzebny jest jeszcze ten 4D ? mozesz mi sensownie wytlumaczyc sens istnienia tego zaworu w Twojej instalcji ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że żaden producent kotła nie udzieli ci gwarancji na kocioł bez zaworu mieszającego-chyba że kocioł firmy KRZAK ?

Zawsze go można otworzyć na full i tak jakby go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo wlasnie i to ci chcialem zaproponowac, abys go otwarl na full na 24h i zobaczyl, i nam tu napisal jaka jest roznica w pracy instalacji :) A jesli chcesz to ja ci wskarze takie kotly i nie firmy "krzaczek" ktore takich glupich wymogow nie stawiaja :P

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest adaptacyjna Wilo głowice term. Sa na grzejnikach , przebieg tak wyglada jak sie układ pootwierał. Wiadomo ze musi nastąpić ruch zaworu 3d ale zobaczcie jak liniowo

post-1379-0-48980900-1494271894_thumb.jpg

post-1379-0-80877300-1494271907_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie że są kotły ,przy których nie ma wymogu zaworu mieszającego,no ale przy moim kotle jest i tak zrobiłem.

Powiem ci tak,same głowice nie utrzymają idealnie temperatury np.22 stopnie,bo zawsze są skoki 21-23 stopnie-

paliłem tak 5 lat,a z zaworem 4D utrzymuję się idealnie temperatura pomeszczeń,skoki 0,2stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek 56 zobacz wykres zrobie zdjecie za godzine to juz pojdzie prosto

Ok.,ale wilo też zmienia prędkosci (biegi) cały czas,w zależności od otwierających termostatów,jest z wyświetlaczem pompa?

Ja o takim wykresie mogę zapomnieć.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo wlasnie i to ci chcialem zaproponowac, abys go otwarl na full na 24h i zobaczyl, i nam tu napisal jaka jest roznica w pracy instalacji :) A jesli chcesz to ja ci wskarze takie kotly i nie firmy "krzaczek" ktore takich glupich wymogow nie stawiaja :P

Taka jest róznica,bo sprawdzałem,że spalanie idzie w górę o 2-3 kg/dobę,ponieważ z otwartym zaworem 4D na full,grzejesz całą instalację wraz z rurami do temperatury kotła np 55 stopni i normalne że spalanie wzrośnie,więc łatwo policzyć jaki ma sens zawór 4D w mojej instalacji,3 kg/24h x 30 x 8 miesięcy.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma wyświetlacz mozna jej dac funkcje PC lub PV - adaptacja lub stałe obroty z możliwością ustawienie mocy -wznoszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś powiem , marekd głowice term  otwórz  na full i zobacz co będzie po 24 godzinach , takie testy próby często dużo powiedzą ,kiedys miałem tak wła,snie na początku jak walczyłem to wykres latał jak chciał i mnie to irytowąło nie tyle że sam wykres [dzis go olewam bo wsio dziąła ] tylko to że cały układ wariował  spaliny na 300st niekiedy wszystko w komin moc 70% i juz miałem dośc , głowice miałem nastawione jeszcze ze starego ukłądu na 21st różnie nawet 25 st np. łazienka a jak otworzyłem na full to wszystko się ustabilizowało puzniej starczyło przymknąc na 23st i tez chodziło i do dziś jest dobrze a to było tylko wtedy jak na zewn. było sporo na minus temp. efekt był taki że co chwilę głowice otwierały domykąły się w celu uzyskania temp. w pomieszczeniu i jasne to całkiem normalne ale to powodowało to chuśtanie temp. zaleanie co jakiś czas kotła zimną wodą ochłodzoną w zamnkniętch grzejnikach.Byc możliwe że jak by wywalic 4D i same głowice term. zostawić to ukłąd by chodził tak samo jak teraz mam z pompą cwu jako kotłową na stałe zał.

Z tego co wiem przy montażu pieca to tak samo tez 4D z powodu gwarancji dawali a do żeliwniaków to mus a sam widziałem jak nie raz u znajomych to po czasie wywalali 4D czy 3D.

Teraz to mogą być fale dunaju na wykresach bo już piec chodzi na takich mocach ledwie co to co tu wymyślac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W mojej instalacji jest zawór 4D i sprawuje się bardzo dobrze. Nie ma żadnego falowania. Mam tylko ogrzewanie grzejnikami, ustawioną temperaturę trzyma stabilnie.Na grzejnikach mam zawory termostatyczne.

Mam inny problem, przegrzewanie się podajnika. Próbuję różnych ustawień, kopczyk mam dobry, spalanie również a podajnik się przegrzewa. Soft 1.94 

post-65935-0-40138400-1494329917_thumb.jpg

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z siłownikiem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundfos Alpha 2L 25-60. Nie mam pompy kotłowej. Pompa CWU nie pracuje ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bez pompy kotłowej,bez pompy cwu-ciągle pracującej jaka jest temperatura powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną na sterowniku ochronę powrotu na 400.

post-65935-0-25565200-1494332294_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.