Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzieki za odpowiedż ,sprawdzę to kiedy przetestuja.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku czy przy kolejnej aktualizacji można by dodać prace impulsowa dla pompy CO w przypadku kiedy zostanie osiagnieta wymagana temp w pomieszczeniu. W przypadku ogrzewania podlogowego gdy pompa zostanie wylaczona dochodzi do duzego wychlodzenia wody w podlodze i wymaga sporo czasu aby znowu wygrzac podloge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jak dobrze, że trafiłem na to forum :)

 

Pytanie takie do Pana Tomka. Kiedy będzie dostępna aktualizacja do tłokowca w zabudowie Witkowski LUX?

 

I drugie pytanie do osób, które mają więcej doświadczenia z tłokowcami. Ciągle walczę z dymieniem. Mimo, że mam nadmuch na 100%, to kocioł potrafi kopcić. Nie w czasie podawania, ale właśnie przed, kiedy żar się dopala i płomień jest dosyć mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku jak tam prace nad modułem internetowym?Czy jest szansa w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle walczę z dymieniem. Mimo, że mam nadmuch na 100%, to kocioł potrafi kopcić. Nie w czasie podawania, ale właśnie przed, kiedy żar się dopala i płomień jest dosyć mały.

ZłotyBażant ja nie mam w prawdzie tłokowca ale z powietrzem jest podobnie jak w podajnikach jak dasz na 100% to wszystko idzie do komina całe ciepło z żaru sie rozciąga jakby i szubko idzie w komin najlepiej dać na max 40% ale wymontować przysłone całkowicie żeby sterownik sobie sam regulował powietrze wtedy to lepiej chodzi.Jak kopci to może są też niedrozne kanały powietrza albo dmuchawa siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku czy przy kolejnej aktualizacji można by dodać prace impulsowa dla pompy CO w przypadku kiedy zostanie osiagnieta wymagana temp w pomieszczeniu. W przypadku ogrzewania podlogowego gdy pompa zostanie wylaczona dochodzi do duzego wychlodzenia wody w podlodze i wymaga sporo czasu aby znowu wygrzac podloge.

Chyba się też podłączę do tego pomysłu. 

W okresie przejściowym, gdy piec mi się odkłada na dość długo, a nawet pompa CO nie za szybko sie załącza, z powodu utrzymującej się temp. zadanej w pomieszczeniu gdzie jest panel sterujący, to zadało by się przepłukać rury co by się jaki kamlot w nich nie odłożył czy inne dziadostwo ... :)

Nie mam podłogówki ale i przy grzejnikach taka możliwość by się przydała.

Pozdrawiam PrzeMal.

Edytowane przez PrzeMal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego w menu-informacje,nie mam czasu pracy podajnika za ostatnie 24h,tylko pokazuje czas

od ostatniego resetu i nie mogę sprawdzić czasu pracy podajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie pytanko, do tych co wgrali nowy soft 1.93 i poprawiony 1.94

Czy na palniku, obniżył się wam drastycznie poziom węgla?

Mam z tym problem. Przed aktualizacją z 1.83 na 1.93 musiałem mieć korektę co najmniej -10%. Kaloryczność miałem 28MJ a podawanie 3 sekundy.

"Walczyłem" co najwyżej ze spiekami i pilnowałem kopczyka by mi nie rosła za bardzo temp w podajniku.

Obecnie temp w podajniku rośnie co skłania mnie do wizyty w kotłowni w celu ponownego zwiększenia dawki paliwa.

teraz nastawienie mam takie: korekta +15, kaloryczność wędrująca od 25 do 27MJ a podawanie 7 sekund. Wykasowałem wszelki dodatkowy nadmuch, powietrze mam ustawione modulacja 8% wiatr 9% i modulacja 100% wiatr 26%

Niestety kopczyk stale maleje, a właściwie to na palniku płasko. Przy okazji wzrosło spalanie o jakieś 2 do 3 kg na dobę.

No i teraz się zastanawiam, czy to wina nowego oprogramowania, czyli coś z algorytmem przeliczającym, czy wina podajnika, a właściwie żmijki, tyle że ona ma dopiero 3 miesiące od nowego a miałem nie paliłem ani zbyt dużą drobnicą. Raczej wydawało mi się że może być zbyt duża granulacja bo zdarzały się nie raz trochę przewymiarowane kawałki węgla.

 

Tak więc po początkowej euforii skrzydełka mi opadają ... :(

Zaczynam się zastanawiać nad powrotem do softu 1.86. Może ktoś ma podobnie jak ja? Wiedziałbym w takim razie że szukać trzeba w sofcie a nie w sprzęcie, bo tak to widzę ciemność, jak mawiał klasyk ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to akurat zbieg okoliczności, ale u mnie to się zaczęło gdzieś tak ze 3 dni wstecz. Wówczas tak nie wiało jak dzisiaj.

Zaraz po zmianie to była rewelacja. W kotle siwiutko, kopczyk równomiernie ułożony nieznacznie ponad krawędź palnika i spalanie rzędu 6 do 7,5kg. Obecnie 10kg na palniku dosłownie pusto. Trafił się kamień w paliwie i został tak oblepiony szlaką, że zrobił się z tego krążek o średnicy ok 7cm.

Zimą miewałem również dość duże wiatry i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem. 

Kurde przecież to nie halny teraz wieje :) co by było jakby zawiało tak jak w górach? Pewnie z zasobnika jeszcze nie spalony by wyciągało :D :D :D

Jak się to nie zmieni do jutra to wrzucam ponownie stary soft. Choćby dla sprawdzenia co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb instalatora czy admina i wtedy będzie czas pracy podajnika

Próbowałem wcześniej wszystkiego,z hasłem,bez hasła,reset ustawień fabrycznych i nadal wyświetla czas od resetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mialem tez problem ze spiekami po zmianie softu z 1.86 na 1.94.po kilku godzinach na palniku robil sie jeden wielku kalafior, probowalem roznych ustawien i nic wiec wrocilem do starszej wersji i dokladnie na tych samych ustawieniach piec zupelnie inaczej pracuje, na palniku praktycznie sam popiol, kilka niedopalkow ale to juz kosmetyka wiec to chyba nie przypadek ze kilka sob ma taki problem, cos panowie chyba przedobrzyli z tym nowym algorytmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.94 pod względem popiołu i smolenia Ideał pod względem spalania tragedia i to na maxa 7 kg więcej popracuje jeszcze 2 dni i tez chyba wracam za te 7 kg na dobę wolę chyba częściej czyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.94 pod względem popiołu i smolenia Ideał pod względem spalania tragedia i to na maxa 7 kg więcej popracuje jeszcze 2 dni i tez chyba wracam za te 7 kg na dobę wolę chyba częściej czyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.