Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Załączam pliki aktualizacji do 1.93. W razie problemów, zauważonych błędów proszę zgłaszać na PW.

Zmiany:

- Możliwość ustawienia w modulacji mocy minimalne i maksymalnej na tym samym poziomie ( umożliwia zblokowanie mocy w celu dokładnego doregulowania powietrza)

- Powietrze. Teraz ustawiamy powietrze minimalne (dla 10%) mocy palnika, maksymalne (dla 100%) palnika. Dodatkowo mamy przycisk >>>. Ukazuje się okno 

  w którym możemy ustawić korekty powietrza dla konkretnych mocy palnika. Np. można podnieść powietrze tylko dla mocy 30% itp)

  w oknie Powietrze ->Wykres można sobie podglądać charakterystykę powietrza

- W CWU-> TRYB PRACY doszła opcja POMPA WL. Wybranie tej funkcji powoduje, że pompa CWU pracuje ciągle, niezależnie od temperatury bojlera

- W cyrkulacji CWU doszedł przycisk PRACA IMPULSOWA. Można ustawić czas pracy i czas przerwy dla pompy. Np. minuta pracy, 10 przerwy. 

   Pompa nadal bierze pod uwagę programy czasowe. Tylko w momentach gdy powinna pracować - pracuje impulsami.

- Programy czasowe dla obwodu CO2. Zasada ustawiania identyczna jak np. dla CWU. Czyli wybieramy TRYB PRACY -> PR. CZASOWY i w okienku PR. CZASOWY

  ustawiamy sobie w jakich godzinach ma być aktywny

- w okienku pogodówki mamy teraz przycisk >>>. Można tam ustawić temperaturę zewnętrzna przy której obwód CO się wyłączy.  (AUTO LATO)

- w panelu pokojowym zmieniono sposób wejścia w tryb instalatora

 

 

UWAGA !!!!!!!

1. Jeśli korzystasz z aplikacji internetowej Wojtka Sz. to niestety przestanie ona działać. Jeśli zdecydujesz się na aktualizację - odłącz interfejs sieciowy

2. Po aktualizacji koniecznie trzeba przywrócić ustawienia fabryczne. Wszystkie parametry trzeba ustawić od nowa.

3. Jeśli masz panel pokojowy - trzeba zaktualizować również panel.

 

Wersja do zabudowy w przyszłym tygodniu.

 

Osobom niedoświadczonym w aktualizowaniu podpowiadam - nie róbcie tego w sobotę wieczorem lub niedzielę, bo jak się okaże że kabelek nie działa to będzie klops :-)

 

pozdrawiam wszystkich i życzę miłego testowania

Tomek

PANEL_LCD_V_1_93_TŁOK.zip

PANEL_LCD_V1_1_93_SLIMAK.zip

SKZP-02_V_1_93_SLIMAK.zip

SKZP-02_V_1_93_TŁOK.zip

Edytowane przez TomekBrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest to nadal wer.beta oprogramowania, czy już ostateczna?

Drugie pytanko. Kiedyś spytałem o instrukcje opisująca funkcje i ich zastosowanie, by moc zrozumieć to o czym niejeden z nas niby wie, ale i tak nie do końca rozumie, pomimo wielu godzin spędzonych przy kotle. Taka lopatologiczna dla prostego laika, by wiedział że jak zmienia jedno to musi wiedzieć na co to wpływa i czym grozi.

Sterownik był już klotliwy a teraz dopiero się zacznie. No i czy jest plan ńa jakiś program ratunkowy, czyli zaprogramowanie automatyczne np. dla określonej mocy palnika (mniej więcej wiadomo ile m.kw dana moc ogrzewa)

tak by w razie czego można by było wybrać auto do czasu zaprzyjaźnieni się że sterem ;)

Na pewno też i wyjadaczom by się taka instrukcja przydala.

Pozdrawiam PrzeMal

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze wersja testowa, ale raczej nic się już nie zmieni w stosunku do oficjalnej.

Piszemy nową instrukcje, która obejmie rzeczy, które pojawiły się w ostatniej aktualizacji.

Niedługo też nowe filmy na YT.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Wysłane z mojego Z520 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ciesz ze dostales ulepsza wersje. a ja mam pytanie czy ktos tutaj pali z was retopalem na tym sterowniku ??

Mam piec 12 kw z dmuchawa wpa06 i cos nie moge trafic w ustawienia ciagle robia mi sie kolosalne spieki .

Pomoze ktos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie to bez znaczenia bo i tak i tak cel jest ten sam obniżenie mocy palnika lub inaczej mówiąc wytyczenie w jakich granicach ma pracować w w starszym sofcie miałem 5/85 i teraz też mam tak ustawione na nowym . Jeśli się mylę to przepraszam .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa nie jest bez sensu pytałeś to odpowiedziałem 5/85 to tak jak napisałeś modulacja minimalna i max która odpowiada mocy palnika w tym zakresie .Może i ja źle napisałem wcześniej ale ja w moim sterowniku w trybie interwał modulacji nie widziałem tylko cykliczną pracę w stałych parametrach bo tak jest zaprojektowany .

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No to nowy soft wrzucony. Zmian trochę jest nawet ciekawie to wszystko wygląda. Znowu można se w kotłowni posiedzieć i popiwkować ;) 

Po poustawianiu wszystkich parametrów o których mam jakieś pojęcie, mam wrażenie jakby autorzy dokonali dość dużych korekt w algorytmie sterownika ... i wydaje się że wyszły one na dobre w procesie pracy sterownika.

Nie pozostaje nic innego jak poobserwować teraz jak te zmiany wspomogą nasze portfele :)

Dodmuch w podawaniu ... bajka

 

Dzięki autorom i producentowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.