Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to jest kocioł??czy posiadasz zabezpieczenie w postaci strazaka?? Nie bałeś się cofnięcia żaru?? Pytam bo tez miałem możliwość kupienia pestek lecz strach mnie obleciał

Zwykły kocioł bez strażaka, jak będziesz trzymał 'górkę" to się nie cofnie, zresztą jak ma się cofnąć? zasobnik jest szczelny a bez tlenu to nici z palenia. Zresztą jak wzrosłaby temp na podajniku to ster wyrzuci wszystko. Temp na podajniku jest <47* a na eko była >53*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post #3075 praca na panelu pokojowym ze sterowaniem temp. czujnik w panelu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestała mi chodzić pompa cwu, w jakich warunkach może się wyłączyć?

 

t na kotle- 51

t cwu zadana na- 60

tryb pracy -stale włączona

t cwu aktualna -50

histereza -1

 

nie powinna się wyłączyć...  spaliło się wyjście cwu?

Pompę cwu przepiąłem na co2 żeby stale chodziła.

 

Możliwe że po wyrównaniu się temperatur na kotle i cwu pompa się wyłączy?

 

w instrukcji nic nie ma na ten temat..

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącz na pompę cyrkulacyjną wówczas się nie wyłącza, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura jest równa na kotle i na CWU to pompa się wyłącza niezależnie od zadanej na CWU przy najbliższych aktualizacjach ma zostać to zmienione żeby można było włączyć na stałe.

Jeśli chcesz żeby pracowała na stałe to tak jak kolega wyżej napisał prześlij do gniazda na cyrkulacjną i będzie na stałe pracować pod warunkiem że temperatura nie spadnie poniżej 30stopni na CWU

Pozdrawiam

Kamil Miernik

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca mojego kotła z regulatorem pokojowym wygląda tak:

post-13345-0-52891700-1485611952_thumb.png

post-13345-0-68258800-1485611963_thumb.png

 

W jaki sposób poradzić sobie ze skokami mocy kotła? Przy pracy z regulatorem pogodowym skoki mocy są rzędu 30% a tutaj aż takie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś, to wrzucam po dzisiejszej nocy, bez oporządzania paleniska i popiółu.

W sumie to byłem zaskoczony tym, że praktycznie nie trzeba było robić ornungu na palenisku, wszystko ładnie spadało, a i wokół paleniska żadnych wielkich spieków, kalaforów itp rzeczy, W tej szparze po przeciwnej stronie od zasobnika, zero śmieci, a jak wiesz tam się odkłada najwięcej.

Trochę spieków mam w popiele, ale to co widać w tej skrzynce to jest za dwie doby (jakieś nie całe 30kg węgla) i dopiero zapełnione 2/3 więc spokojnie jeszcze jedna doba. Próbuję teraz tak ustawić by był sam popiół, ale jak się nie uda to nie będę płakał bo już jestem z tego zadowolony co osiągnąłem. Piec też odstawiał mi się na krócej, ale też moc poprawiłem pieca no i węgiel przyszedł o wyższej kaloryczności. Teraz palę groszkiem o kal. 26-28 zakupiony w OBI SILVER z Bartexu, 800zł/Tona

A teraz fotki:

attachicon.gifIMG_20170128_075303.jpg

attachicon.gifIMG_20170128_075708.jpg

attachicon.gifIMG_20170128_075350.jpg

attachicon.gifIMG_20170128_075110.jpg

attachicon.gifIMG_20170128_084231.jpg

attachicon.gifIMG_20170128_084122.jpg

 

Dzisiaj spróbuję na noc załączyć tryb stałej pracy pompy CO czyli wyłącze sterowanie panelem pokojowym i sterowanie przejmą głowice termostatyczne na grzejnikach.

Wydaje mi się że tak powinno być ekonomiczniej przy temperaturach od -5 na zewnątrz.

W dzień gdy jest ciepło, piec potrafił przejść w status oczekiwania tak jak pisałem nawet do 3 godzin, no ale na zewnątrz było od zera do +8st.C

No i jeszcze jedna dla mnie miła niespodzianka, może to zauważysz również w palenisku. Kolor na ścianach zbliżony do rudego i to nie tylko za sprawą poświaty od ognia. W kotle robi się jaśniej czyli duuuuużooo mniej sadzy, którą już przeklinałem na poprzednim węglu, bo mogłem ją przeliczać na kg.

 

PS

W oczekiwaniu, mam temp powrotu wyższą od wychodzącej z kotła. Osiągam to za sprawą ciągłej pracy pompy CWU, która wpięta jest w powrót jako ostatnia, czyli że porót CO napotyka na swej drodze ciepłą wodę z CWU i dzięki temu do kotła wpada mi zawsze ciepła woda z różnicą temp maksymalnie 10st.C 

Gdy mi się piec odstawiał podczas gdy pompa od CWU nie pracowała, różnica pomiędzy "Wy" a "We" dochodziła nawet do 20 kilku st.C Tak więc z małego bojlera ok 140L zrobił mi się niezły bufor.

Sterownik pracuje w dwustanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca mojego kotła z regulatorem pokojowym wygląda tak:

attachicon.gifScreenshot_2017-01-28-14-56-00-456_SKZP.Client.png

attachicon.gifScreenshot_2017-01-28-14-56-11-663_SKZP.Client.png

 

W jaki sposób poradzić sobie ze skokami mocy kotła? Przy pracy z regulatorem pogodowym skoki mocy są rzędu 30% a tutaj aż takie duże.

spróbuj zwiększyć przepływ przez kocioł, u mnie to zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestała mi chodzić pompa cwu, w jakich warunkach może się wyłączyć?

 

t na kotle- 51

t cwu zadana na- 60

tryb pracy -stale włączona

t cwu aktualna -50

histereza -1

 

nie powinna się wyłączyć...  spaliło się wyjście cwu?

Pompę cwu przepiąłem na co2 żeby stale chodziła.

 

Możliwe że po wyrównaniu się temperatur na kotle i cwu pompa się wyłączy?

 

w instrukcji nic nie ma na ten temat..

jest zabezpieczenie żeby nie wychłodzić cwu jak temp. w kotle jest za niska w twoim przypadku na kotle 51 a cwu 50.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest problem....

Moc na sterowniku 15kW modulacja 5-100% i piec chodził jednostanowo na mocy 60%

Słychać czasem jak jakiś przekażnik załącza....co? Nic!!!

Po chwili 100% i dmucha....wyłączyłemvi włączyłem ster i chodzi na mocu 20-30%??? To normalne zachowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pracuje w dwustanie?

 

 

Praca na sterowniku jest ustawiona na automatyczną. Sterowanie temp w mieszkaniu odbywa się po przez czujnik temp. w panelu pokojowym, po przez programator czasowy, w nocy temp niższa w dzień wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś podobnego sie dzieje od jakiegoś czasu. Też zaczął rysować wykresy tak jakby chodził w dwustanie a nic zupełnie nie grzebałem w sterze 

gdy miałem ustawioną zbyt niską moc na kotle, lub modulację ze 100% obniżoną to również tak mi w górnych granicach mocy rysował wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał aplikacjie to takie zeczy są prawdopodobne ale przy sofcie 1.86 nic nie powinno się dziać. Proponuję żebyś zapisał sobie ustawienia czy zrobił zdjęcia i przywrócił ustawienia fabryczne albo od nowa wgrał soft 1.86 jeśli dalej by się działyżki takie zeczy to proponuję kontakt z P. Tomkiem ale na początek wgrać jeszcze raz od nowa soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że u mnie jest podobnie. Również lepiej pracuje na wyższej mocy. Mam 25kW ustawione podobnie jak moc kotła zasypowego (24-27kW) i Palnik (12-25kW). Przy takiej pracy moduluje w przedziale 40-55% mocy i linie ładnie dążą do prostej. Po zannirzeniu mocy na 20kW i niograniczaniu modulacji czegoś mu brakowało. Ciężej mu było dojść do zadanej Modulacja skoczyła na 50-75% i przesyp/h też zwiększył a jednocześnie spalanie. Wróciłem do 25kW i ok. Zmieniłem tylko moc i nic więcej, i tak chodziło parę godz ale to nie było to. Także u mnie ta zasada jakoś się nie sprawdza z obniżeniem mocy. Chyba, że powinienem zrestartować sterownik, wyłączyć z zasilania, sam nie wiem??

A swoja drogą Tomek, czy dam radę jeszcze w jakiś sposób zejść ze spalaniem??

W chwili obecnej ma takie ustawienia:

Moc: 25kW

Potencjał: 28,8kg (sprawdzony i jego staram się nie ruszać)

Podawanie w auto: 3s

Kaloryczność: 18Mj/kg

Korekta: - 10%

Powietrze min: 8%

max: 20%

Dodmuch: 10

Paliwo: Pellet przemysłowy A2

Palnik: rynna

Delta: w granicach 1-2 stóp ( z tym, że mam podmieniony czujnik mieszacza z powrotem, z mieszacza nie korzystam)

I wychodzi na dzisiejsze temp ok. 50-52kg/dobe

W domu 20-21 stop, grzeje tylko parter( ok 100 mkw) i w piwnicy dwa grzejniki. Brak ocieplenia, część nowych dwuszybowych plastików a część, większość stara stolarka, podwójna.

Da się jeszcze coś wycisnąć, czy to już max możliwości?

P.S.

Końcówka wykresu to czyszczenie czujnika spalin, wyrzucanie popiołu i kontrola płomienia i palnika. Z racji tego, że ostatnio dospawalem takie a'la "śmigło" do ślimaka w celu rozbijania zgorzelin i żużlu z tego taniego pelletu. I chyba sie sprawdza ;-). Tak potrafiło zapychac palnik (ostatnia fotka), już po dwóch dobach ale odziwo nawet sie paliło.

Podbijam pytanie.

Nikt nic nie podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać czy mam dobre ustawienia do takiego paliwa, czy to są już wszystkie możliwości co z niego mogę wyciągnąć?? Czy da się zejść jeszcze że spalaniem? Wykresy post nr 3027.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad tym potencjałem 28kg na godzinę to bardzo dużo tym bardziej przy palecie. Ale jak Ci się zgadza to ok. Myślę że przy palecie takie spalanie to jest w normie biorą pod uwagę powierzchnię i ocieplenie. Ja przy 65m i nie ocieplonym domku miałem koło 30/35kg i z kaloryczność i pellęku jest kiepsko. Przy weglu połowa by Ci szła tej ilości

Raczej tu już nic nie wymyślisz biorąc pod uwagę tem. Spalin temp. Kotła.

Jedynie to czy jest Ci potrzebna temperatura 48 na dom ja przy-20mialem ustawione 44stopnie sprawdzi czy nie możesz obniżyć temperatury kotła żeby w domu nie zmieniło się

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dotychczas paliłem czeskim eko i było ok poza spalaniem. Stwierdziłem że przejdę na polski 28kj. Spalanie o 10 kg na dobę mniej:-) ale jest jedno ale. Nie dopala mi węgla. Zmniejszyłem podawanie z 5s na 3s. Zwiększyłem powietrze na 9-34% i dupa. Modulacja od 5 do 80. Kopczyk duży przy korekcie -2.Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.