Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale w kpl. nie ma takiego kabla. Jest tylko adapter.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w kpl. nie ma takiego kabla. Jest tylko adapter.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Marka Digitus proponuje adapter USB - RS232 kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 8, 7 Vista, XP, Mac OS X i Linux. Zgodny ze standardami USB 2.0. W zestawie kabel przedłużający USB o długości 80cm.

Nadal twierdzisz, że nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Jak ja brałem to nie było. Ale to było 4 lata temu

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez energotop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dzisiaj converter rs232 na usb za 14zł (tylko taki był w sklepie) i nie działa, muszę kupić kabel rs232 gniazdo-wtyczka(dzisiaj nie mieli na stanie) i spróbować ponownie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kabelek LogiLink na chipie PL2303TA. Tańszy jest od FTDI a również zawiera pełne RS232.

 

Ja mam taki http://allegro.pl/logilink-adapter-z-usb-na-rs232-9-25pin-windows-8-i6089248934.html i działa na 100%

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem i wkleiłem retorte na nowo. Swoją drogą bardzo słabo była osadzona bo ściągnąłem ją bez żadnych narzędzi??? A to połączenie, szczeliwo było jak kamień kondystencji kitu do okien????

Zrobiłem przesyp i wciągu 10minut przesypało mi 2,8kg grochu. Na ile ustawić potencjał? Zmieniłem na 14.6kg...będzie ok?

I pytanie skoro nie mam rtlu na dużej podłogówce tylko zwykły zawór to przykręcić go prawie do końca gdyż w domu prawie 24st a podłogaaż za gorąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem i wkleiłem retorte na nowo. Swoją drogą bardzo słabo była osadzona bo ściągnąłem ją bez żadnych narzędzi??? A to połączenie, szczeliwo było jak kamień kondystencji kitu do okien????

Zrobiłem przesyp i wciągu 10minut przesypało mi 2,8kg grochu. Na ile ustawić potencjał? Zmieniłem na 14.6kg...będzie ok?

I pytanie skoro nie mam rtlu na dużej podłogówce tylko zwykły zawór to przykręcić go prawie do końca gdyż w domu prawie 24st a podłogaaż za gorąca?

jak 2.8kg/10min to 16.8 kg/h

wyższa matematyka się kłania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do oleju wlewanego do rurki z czujnikiem to olej nie zastąpi foli ALU/CU a ma na celu tylko wypełnić małe szczeliny pomiędzy taśma a rurka oczywiście w małej ilości ,nie    zadział jak pasta termoprzewodząca ale ciut poprawi .

Pan Tomek wspomniał -pozdrawiam nie chcę piprawiać konstruktora że odradza

Co za dużo to nie zdrowo ,nadgorliwość gorsza od faszyzmu więc lepiej sobie odpuściźć olej i zrobić jak jest w instrukcji wystarcza.

 

Przejściówkę można taką jak http://allegro.pl/plyta-adaptera-konwerter-przejsciowka-usb-na-rs232-i5457344652.html 

zrobić polutować   tylko wtyczką i kable do tego ,to jest na FT232RL i sterowniki są w każdym systemie z automatu wsadzasz do USB i działa.Są tez na prolific PL2303 i ich odmiany różne ale trzeba instalować sterownik CH340 i tu może się pojawić problem bo np. win u7 czy 8 czeba w trybie administratora instalować i nie zawsze działa bo nie tylko z administratorem się to czasami robi ,blokują zapory i inne cuda  sterowniki nie są podpisane cyfrowo itp.

Są adaptery jak w załączniku ale musi być widać FT232 na scalaku.Ja mam taki jak ten czarny w załączniku i działa.

np. ten zadziała http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=adapter+usb+rs+ft232&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-1-0812

To to samo jak u góry bez roboty ale za większą kwotę.Te adaptery na FT232 są pewne reszta to różnie ale też można kiepski kupić za 50zeta.

Chodzi o to że FT232 maja pełną implentacje portu rs232 niie tylko RX TX i są kompatybilne z każdym ststemem nawet z win10.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę. Tak wygląda praca mojego pieca po restarcie z uwagi na brak prądu. Wcześniej miałem spalanie ok 8-9 kg/dobę, i pracował na o wiele wyższej mocy ( chodzi o start po wyjściu z czuwania). Tak jak pisałem wcześniej u mnie jest grawitacyjnie, a pokojówka załącza pompę w razie potrzeby. Teraz bez względu, czy pracuje z pompą, czy bez, sterownik po tym resecie działa ok. Jedyne co mnie martwi to wysoka temperatura rury podajnika. Na załączonym obrazku jest w miarę niska. Ale dość często mam 50 stopni C. Boję się o ślimaka bo jak żar schodzi w dół powoduje jego wypalenie.

Co do poruszanego tematu sprawdzania ilości powietrza wtłaczanego do palnika, to takie rozwiązanie chyba jest w sterownikach Tech, montowanych między innymi w Defro. Jest to zwykły duży wentylator, z którego brany jest sygnał obrotów. Najpewniejszym rozwiązaniem byłaby sonda lambda. Ale w piecach na węgiel problem z dużym zapyleniem i osiadaniem sporej ilości popiołu lub sadzy. Chociaż u mnie w tym roku, paląc chyba dobrym węglem ( nie czech, nie ruski), i ustawieniu odpowiedniej ilości powietrza, piecyk mam czyściutki. Oczywiście nalot jest ale nie mam już firanek i tłustej mazi na ściankach. Kiedyś na elce był temat lambdy w piecach na węgiel, ale ucichł. Nie mam zasilacza który by pociągną grzałkę w sondzie bo już dawno bym to testował. Ale to i tak trzeba by było odpowiednio do sterownika zaimplementować.

post-4242-0-39886200-1477397803_thumb.jpg

post-4242-0-09179500-1477397814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku posłałem zapytanie tu na forum mam brak odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamerg minimalna temp.powrotu wody do kotła węglowego to 50 ST , a lepiej 55 ST . Moze przegrzany podajnik jest z tego ze taka niska temp .na kotle tak sugeruje ale gwarancji nie mam .jeszcze jakie masz podawanie , nadmuch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi,już ci pisałem,zmniejszasz potencjał podajnika tym samym zwiększasz podawanie,będą krótsze przerwy.Co do podłogówki to puszczasz na nią tyle ile na piecu?Przecież nie powinno być więcej jak 30st.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nieocieplony strop i temp. na zewnatrz -17 to 33 stopnie podlogi wystarczalo aby utrzymac w domu 22 stopnie. 

 

Teraz mam na podlodze 25 stopni i w domu 22 stopnie przy 8 na zewnatrz. ale co najlepsze te 25 jest juz odcinane przy kotle wiec kociol naprawde nie ma duzo strat a powrot jest ciagle w granichach 60 stopni przy 60 na kotle. +/- bledy pomiarowe czujnikow

 

W starszych instalacjach podlogowki widze ze faktycznie woda na podlodze miala moze 30-40 stopni bo czuc wyraznie jak sie tam stanie, ale wg mnie to swiadczylo o zle dobranym rozstawie albo slabo docieplonym domu. jakbym teraz puscil na podloge 33 strach pomyslec ile byloby w domu? 

 

 

 

Ja mam tak ze obieg podlogowki bierze wode z obiego na grzejniki za pomoca zaworu 3D ustawiony mam zwor na 2 i ciut i na sterowniku czujnik pokazuje mi jaka temp. ustawilem na wejscie podlogowki. bezwladnosc podlogi jest spora wiec nie potrzebny mi automat moge recznie regulowac. bedzie -5 rozkrece na 3 bedzie -15 dam 3,5 to juz powinno wystarczyc na 30 i wiecej stopni na podloge i jak mowie to juz zdalo egzamin w zeszlym roku 

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamerg minimalna temp.powrotu wody do kotła węglowego to 50 ST , a lepiej 55 ST . Moze przegrzany podajnik jest z tego ze taka niska temp .na kotle tak sugeruje ale gwarancji nie mam .jeszcze jakie masz podawanie , nadmuch .

A więc tak:

- potencjał podajnika 15kg/h

- podawanie w auto 10s

- pow. maks 47% pow.min 3%

- kaloryczność paliwa 25,9Mj/kg

- minimalna kotła 5%, maksymalna moc kotła 65% czas przekroczenia 10min.

Co do temperatury mam w automacie pogodowym od 45 stopni. Paląc czechem i ruskim miałem tłusty nalot na piecu i grzałem wyżej. Na tym węglu co mam teraz wszystko jest suchutkie i nic się nie poci. Temperatura powrotu nie ma nic wspólnego z temperaturą rury podajnika. zależy ona od tego jak głęboko schodzi żar i jak mocno wiejemy do palnika. Czyli jeśli piecyk działa na niskich mocach w granicach 5-15% to nie ma co go schładzać i żar schodzi nisko.

 

Kedzior12, tylko że ja mam taką nowoczesną elektroniczną :D

Edytowane przez hamerg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  tez oczekuję na odpowiedzi od  Pana Tomka w spawie pompy do podłogówki bo będę zakładał w niedalekim czasie.

Powtórzę ktoś tu miął problem z podłączeniem pompki podłogówki i pan radził żeby podłączyć pod obwód CO1 bo tam jest tylko nastawa temperatur ale jak to jest realizowane w praktyce jak nie ma czujnika przewidzianego na rozdzielacz do podłogówki.

 

Widziałem u znajomego ten rozdzielacz do podłogówki zabudowany na jednym z obwodów CO z 4 metry od pieca i kapilarę z termostatem do ustawiania poziomów grzania i chciałbym tak samo to zrobić ale znajomy pompkę miał na stałe podłączoną a ja podłączałem ją kiedyś pod pompkę CO bo nie było osobnego wyjścia-ster. bieda.

U mnie chciałbym żeby skpz regulował temperaturę na podłodze.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra znalazłem ten post w końcu. nr.85

"Bezprzewodowy regulator podłącz właśnie zamiast zworki obwodu CO1 lub CO2 w zależności pod który obwód masz podłączoną pompę CO.

Pamiętaj jednak, że stosując zewnętrzny regulator będziesz sterował tylko pompą (włącz gdy styk zwarty, rozłącz gdy rozwarty).

Jeśli masz siłownik i zawór mieszający, to lepszy efekty (bardziej płynna regulacja) osiągniesz stosującoryginalny czujnik temperatury pokojowej od SKZP-02.

Ograniczeniem jest oczywiście to, że jest to czujnik przewodowy."

 

Rozumiem tak że tylko termostat zdalny czy przewodowy   może tylko załaczać i wyłączać pompkę z podłogi a robił to będzie poprzez wejście CO1 zamiast zworki nie wiem czy dobrze rozumiem no a o co chodzi z tymi nastawami temperatur w obwodzie CO1?

Bo CO2 jest do pompy CO i tam brak jest nastaw temperatur.

Cytat z instrukcji: "

B,A – służy do podłączenia dodatkowych urządzeń za pomocą interfejsu RS485 
CO1, CO2 – zezwolenie na pracę pomp. Zwarte oznacza zezwolenie, rozwarte oznacza wyłączenie pompy. Można podłączyć zewnętrzny regulator pokojowy ze stykiem zwiernym, bez napięciowym. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.